Avast for Business darmowa ochrona dla firm
#1
Firma Avast udostępniła nowe rozwiązanie dla użytkowników firmowych. Od teraz każda firma może korzystać z podstawowej wersji programu całkowicie za darmo.
Program zarządzany jest z centralnej konsoli w chmurze Avast przez co nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów na utrzymanie serwera, a wdrożenie oraz zarządzanie jest bardzo łatwe.
Avast for Business może być zainstalowany na komputerach z systemem Windows, Mac, oraz Windows Server.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Strona programu oraz rejestracja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Jest już wątek na "wildersach"...sporo informacji o samej chmurze Avasta i raczej pozytywnych opinii. Ciekaw jestem, jak to się będzie przekładało na praktykę...Avast jest znany od lat i choć opinie ma skrajnie różne, to jest popularny, więc może być interesującą alternatywą w małych firmach zamiast pakietu Comodo czy MSE.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
To też fajna opcja dla zwykłych użytkowników posiadających kilka komputerów, czy zajmujących się sprzętem rodziny czy znajomych.
Odpowiedz
#4
Wbrew pozorom Avast jest często używany w firmach i takie darmowe rozwiązanie dla biznesu może znaleźć szczególne wygodne zastosowanie w środowiskach, gdzie dobrze wdrożone są zabezpieczenia na poziomie sieci. Na przełomie roku 2013/2014 ceny endpointów biznesowych niekoniecznie zachęcały do kupna (przede wszystkim porównując z rozwiązaniami/cenami na np. Kaspersky). Znamy listę "ograniczeń" w zakresie licencjonowania i funkcjonalności w/w produktu? Na oficjalnej stronie niewiele informacji w tej materii Smile

EDIT: ok, doczytałem!
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
Należy pamiętać, że darmowy program (właściwie cokolwiek) w firmie stanowi w rozumieniu polskiego fiskusa przychód o wartości nieponiesionych wydatków na ten cel.
W związku z tym należy odprowadzić podatek od przychodu (właściwiej byłoby napisać od "niekosztu" )
Nie bez powodu jesteśmy jako kraj - Polska na 143 czy którymśtam miejscu w rankingu krajów przyjaznych biznesowi.
Odpowiedz
#6
A tak było pięknie...a ASG nas sprowadził na ziemię :crazy:
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Ja dalej nie do końca wiem jak to jest - szczególnie w przypadku oprogramowania darmowego. Bo jak organ podatkowy ma ustalić wartość darmowego świadczenia do odprowadzenia podatku? Dla przykładu, jeśli mamy jako podmiot A prawo do darmowego korzystania z programu, za który podmiot B (ze względu na np. profil prowadzonej działalności gospodarczej) musi zapłacić 100 zł, to można w jakiś sposób wnioskować, że należy odprowadzić podatek od wartości tego produktu dla innych podmiotów (niż A) z wyłączeniem ceny samego produktu.

W przypadku Avasta dla firm interesuje mnie ten fragment tekstu Arkadiusza Caryka z 23.09.2013:
Cytat:Zgodnie z interpretacją Ministra Finansów „nie sposób określić wartości przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnie otrzymanych świadczeń, gdy świadczenie jest z założenia bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych podmiotów”. Nie musimy więc płacić podatku, bo nie da się określić jego wysokości.
źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I co teraz? :c Mamy tego Avasta bez odprowadzania podatku? Bo jeśli nie, to jakiej wysokości będzie to podatek?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#8
No i tu przydałby się raz jeszcze ASG i do tego jeszcze Adi...może znajdą czas i coś więcej powiedzą.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
Wszystko to prawda, tylko interpretacje ministerstwa (UWAGA!) "NIE SĄ WIĄŻĄCE DLA ORGANÓW KONTROLI SKARBOWEJ"!!!
Nie wiem, czy tylko w Polsce mamy taki stan, ale mamy.
Podsumowując: jeśli przy kontroli urzędnik zaakceptuje wyjaśnienie - to o.k. - jeśli nie (a nie musi w ogóle o wyjaśnienia poprosić opierając się wyłacznie na dokumentach, a w nich brak faktury za program!) - no to bida.
Może wyjściem byłaby faktura na 0,00 zł?
Odpowiedz
#10
A hipotetyczna sytuacja: co jeśli w firmie postawię zaszyfrowane komputery? Przecież mogę.
Wiem... pokazuję tym samym, że "mam coś do ukrycia", ale nie żyjemy w UK, nie mamy obowiązku podawania kluczy szyfrujących.
Odpowiedz
#11
Cóż, poczekajmy na stanowisko przedstawicieli Avast w Polsce. Jak dostanę odpowiedź, to na pewno się nią pochwalę.

EDIT: Ciężka sprawa... Avast for Business nie posiada polskiego wsparcia, więc nie wiem na ile sensowne jest pisanie maila w obcym języku i konwersacja z obcokrajowcem, który nie ma pojęcia o naszych ustawach i prawie. To raz. A dwa to inna rzecz - przecież to nie kwestia wystawienia faktury na 0 zł, takiej się wystawić nie da i to nam (klientom) Avast powinien wystawić fakturę. Według prawa ocenę wartości produktu można oszacować na podstawie innych produktów, które są takie same lub zbliżone funkcjonalnie, a nie są darmowe, ale to nie prowadzi daleko, bo wtedy program przestaje być darmowy dla firm. Rozwiązaniem "rolniczym", jakie aktualnie mam przedyskutowane ze znajomym jest wystosowanie prośby (do producenta) o wycenę Avast Free for Business. Odpowiedź powinna być jednoznaczna, więc oprogramowanie powinno pozostawać darmowe. Dla "porządku w papierach" należałoby poprosić o wystawienie faktury na kwotę, która nie będzie nadmiernie zaniżona, a która nam odpowiada. Kwestia tego, czy Avast zgodzi się na wystawienie faktury. De facto to producent oprogramowania rozlicza się w takim wypadku z urzędem skarbowym.

PS
A z ciekawości, według reguły wnioskowania prawniczego a maiori ad minus, z oprogramowania Avast Free for Business można również korzystać w celach niekomercyjnych. Ale oficjalnej odpowiedzi również nie doczekałem się z powodu wymienionego w pierwszym zdaniu edycji wpisu.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości