Everything i Unlocker jako pomoc po deinstalacji
#1
Witam,

EVERYTHING

chciałbym wam pokazać może troszkę inne niż do tej pory i mało używane do tego celu narzędzie o nazwie Everything, a mianowicie do posprzątania po deinstalacji programów na waszym komputerze. Na pewno wielu z was zna już program Everything którego zadaniem jest wyszukiwanie wszelkiego rodzaju plików, skrótów, dokumentów i innych danych zapisanych na dyskuw miejscu którego np. nie znamy lub potrzebujemy szybkiego dostępu do nich. Program pracuje w czasie rzeczywistym (real time) co zapewnia nam szybki dostęp do wszystkiego co mamy zapisane na dysku.

Wielu z was nie wie jak lub boi się grzebać głębiej w systemie by niczego nie uszkodzić lub przez przypadek nie skasować. Jak wiadomo każdy program który instalujemy a później odinstalujemy, pozostawia dużo pozostałości po sobie w postaci pustych folderów, plików lub kluczy w rejestrze itp.
Do wyszukania takich pozostałości po danym programie możemy użyć właśnie programu Everything. Jak to zrobić ?

Pokażę wam to na przykładzie pozostałości po programie Firefox. Prędzej odintalowalem Firefox i teraz sprawdzę co po nim zostało wpisując w w programie Everything nazwę programu który odinstalowałem czyli: Firefox i oto co zostało po nim znalezione :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Następnie zaznaczamy pozostałości które chcemy usunąć w tym wypadku po Firefox:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


najeżdżamy myszka na zaznaczone pole i prawy klik i na usuń.

UNLOCKER

Czasami nie da się usunąć pliku wtedy pojawia się informacja ze nie mamy odpowiednich uprawnień do usunięcia tegoż pliku. W takim przypadku sięgamy po kolejne dobre narzędzie o nazwie Unlocker, dzięki któremu posiądziemy uprawnienia do usunięcia pozostałych po programie Firefox plików. Instalujemy Unlocker, zaznaczamy w programie Everything plik który chcemy usunąć i prawa myszka wybieramy właśnie Unlocker i opcje usuń;

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Chciałem wam w ten sposób pokazać może wam nieznane zastosowanie tych dwóch małych narzędzi dzięki którym możemy sobie doskonale i w prosty sposób wyczyścić system po programach które odinstalowaliśmy.Programy te doskonale integrują w meni kontekstowe systemu i działają bezproblemowo na każdym Windowsie.Jak widzicie nie trzeba wcale żadnych programów do deinstalacji które i tak najczęściej w wersji bezpłatnej nie wszystko znajdują a tym bardziej na systemach x64 i maja ograniczona funkcjonalność.

Programy możemy pobrać tutaj:

Everything:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Unlocker:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Mam nadzieje ze przedstawiłem wam to zrozumiale i jeżeli są gdzieś jakieś błędy to z góry przepraszam.Smile

EDIT: ze względu na to ze niektóre programy AV blokują pobranie lub instalacje Unlocker, możecie skorzystać z alternatywy w postaci programu firmy IObit o nazwie IObit Unlocker Free. Zwracam jednak od razu uwagę ze również ten soft proponuje instalacje dodatków, jak to niestety ale dzisiaj w większości darmowych programów bywa. Wystarczy jednak uwazac podczas instalacji o odhaczyćinstalacje tych dodatków.

IObit Unlocker Free:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Pozdrawiam

Jacenty
Odpowiedz
#2
Everything to narzędzie bez którego trudno się obejść nie tylko w przypadku sprzątania po deinstalacji...to świetny sposób na szukanie dowolnego pliku w komputerze po nazwie czy po jego jej fragmencie. Jest naprawdę szybkie i ma jedną pozytywną cechę w porównaniu z niektórymi innymi podobnymi wyszukiwarkami...nie potrzebuje skanować zawartości dysków w celu utworzenia bazy plików, więc praca jest bardzo łatwa i wygodna.
Aha...program wymaga uprawnień administratora do pracy, nie działa na koncie zwykłego użytkownika Smile

Zestaw narzędzi uzupełniłbym o narzędzie szukania wpisów w rejestrze...szukania po nazwie, co jest szczególnie przydatne w poszukiwaniu śmieci po nieistniejących programach. To Regseeker, którego używam od czasów chyba Win 98 jeszcze, no w każdym razie bardzo długo.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Jacenty wymiata Smile Świetnie
Odpowiedz
#4
ichito napisał(a):Aha...używam tego programu od kilku lat...i jeszcze aha...program wymaga uprawnień administratora do pracy, nie działa na koncie zwykłego użytkownika Smile
.

Witam,

jak słusznie ichito zauważył zgadza się ze program Everything potrzebuje uprawnień administratora, można jednak podczas instalacji zaznaczyć opcje żeby program startował już z uprawnieniami administratora.

@ichito
ja tez używam tego programu od dobrych kilku lat i nie wyobrażam sobie systemu bez tego softu. Moim zdaniem numer 1 z tego typu programów.

Pozdrawiam

Jacenty
Odpowiedz
#5
Unlockera Dr.Web i Eset nie puszcza. Pewnie poprzez proponowanie instalacjii komponentów dodatkowych. Na VirusTotal jeszcze Norman ma jakieś obiekcję co do tego programu.
Ewangelia Jana 3:16
Odpowiedz
#6
Pablo fanatyk napisał(a):Unlockera Dr.Web i Eset nie puszcza. Na VirusTotal jeszcze Norman ma jakieś obiekcję co do tego programu.

Witam,

spowodowane jest to tym ze w instalatorze Unlocker jest tzw. PUP czyli instalator proponuje instalacje toolbara. Wyłącz ochronę Eset i Dr.Web podczas instalacji Unlocker wybierz rodzaj instalacji użytkownika i odznacz te fajeczki przy toolbarze i po wszystkim. Program jest czysty. Niestety ale często w darmowych programach są proponowane rożne dodatki co jednak nie dyskwalifikuje danego programu.

EDIT: możesz zamiast Unlocker uzywac produktu firmy IObit mianowicie IObit Unlocker Free. Spełnia ta sama funkcje jest jednak cięższy i tez proponuje instalacje dodatków.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Pozdrawiam

Jacenty
Odpowiedz
#7
Świetny poradnik!
Sam używam Everything w tym celu od jakiegoś czasu. Zupełnie wyłączyłem już Windows Search, bo przy tym programiku jest wolne, zasobożerne i nieskuteczne.
Odpowiedz
#8
Unlockera również Webroot chce blokować. Zanim niedawno poznałem Everything, to wyszukiwałem reszki po aplikacjach za pomocą XYplorera. Było też dokładnie, ale wolniej. Rejestr - tak jak napisał ichito - to domena RegSeekera, albo regedit.
Odpowiedz
#9
Co do szukania to zbytnio nie znam Everything ale znam i używam szukacza, który zowie się

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Sprawdzałem parę innych i ten był bezkonkurencyjny. Polecam sprawdźcie. Są na stronie demo klipy z działania. Może trochę drogi ale licka jest lifetime. Jest też wersja free.
Odpowiedz
#10
Kiedy korzystam z systemów Windows często używam WinToolsnetProjako uzupełniacz do Revo oraz Process Hacker

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
Bardzo fajny poradnik Jacenty!

Można by wspomnieć też o CCleaner oraz REVO Uninstaller.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
zbc napisał(a):Bardzo fajny poradnik Jacenty!

Można by wspomnieć też o CCleaner oraz REVO Uninstaller.

Witam

ciesze się ze tobie się podoba. Chodziło mi własnie o to żeby przedstawić możliwość użycia programów prostych a zarazem bardzo skutecznych. CCleaner to automat a mimo tego dużo zostawia resztek po odinstalowaniu danego programu które znajduje szybko Everything. Revo Uninstaler w wersji darmowej nie widzi wszystkiego na systemach x64. Oba te programy nie są w stanie usunąć folderów które z łatwością usuwa bez problemu Unlocker. Mimo tego programy przez ciebie wspomniane nie są na pewno złe i warte polecenia dla użytkowników lubiących np. wygodę. Smile
Osobiście nie jestem zwolennikiem programów tzw. automatów, przeładowanych nie wiadomo czym i po co. Lubie proste programy a zarazem zmuszające do myślenia. W ten sposób poznajemy system na którym pracujemy.

Pozdrawiam Smile

Jacenty
Odpowiedz
#13
Jak z bezpieczeństwem używania tego programu? Da sie przypadkiem usunąć jakis istotny plik systemowy?
Odpowiedz
#14
hivonzooo napisał(a):Jak z bezpieczeństwem używania tego programu? Da sie przypadkiem usunąć jakis istotny plik systemowy?
Da się...takie pliki też są listowane, więc trzeba uważać. Ale zasadniczo nie powinno być problemów, bo takich plików rzadko sie szuka.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
Fix00ser napisał(a):Kiedy korzystam z systemów Windows często używam WinToolsnetProjako uzupełniacz do Revo oraz Process Hacker

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Trochę uśmiechnąłem jak wspomniałeś o WinToolsnetPro. Dawno temu bawiłem się trialem. Straszna siekiera w nieodpowiednich rękachGrin
Program w Polsce prawie nieznany, co zresztą widać po liście tłumaczeń, gdzie jest ich cała masa, ale polskiego brak.
Everything jest najwygodniejszym programem do wyszukiwania śmieci, bo jest ultra szybki. Ja dodatkowo korzystam ze świetnego DiskAnalizer Pro. No, ale pełni on nieco inną rolę jak Everything. Jest dużo m.in. dokładniejszy w wyszukiwaniu śmieci na dysku od CCleaner (pomijam tutaj CCEnhancer). Jego darmowa wersja Personal ma tę samą funkcjonalność w tym względzie.
Jacenty, duży plus za podjęcie tego tematu.
Odpowiedz
#16
Czy istnieje coś takiego wydajnego/szybkiego jak everything, tyle że w rejestrze? Pytam tu bo to też jakby dla trzymania porządku w naszym pc Smile
Odpowiedz
#17
heros1303 napisał(a):Czy istnieje coś takiego wydajnego/szybkiego jak everything, tyle że w rejestrze? Pytam tu bo to też jakby dla trzymania porządku w naszym pc Smile

RegScanner jest dobry.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#18
Zdecydowanie RegSeeker.

Kod:
http://www.softpedia.com/get/PORTABLE-SOFTWARE/Other-Portable-Applications/RegSeeker-Portable.shtml

--------------
notatka od administracji
Zmieniłem link na "nieklikalny" z powodów jak w moim poście niżej...sorry Smile
ichito
Odpowiedz
#19
Również używam RegSeeker...pisałem wyżej o tym...ale polecam raczej pobieranie i linkowanie do stron macierzystych programów, a nie portali Smile
Portale czasem oferują dodatkow "gadżety, a Softpedia jest (chyba, że to już przeszłość) takim przykładem. Strona RegSeekera poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#20
Nic nie szkodzi ichito. Jak trzeba, to trzebaGrin. Instalka RegSeekera z softpedii jest jednak czysta.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości