Ochrona rezydentalna ?
#1
Pytanie: połączenie Malwarebytes Anti-Malware + SuperAntiSpyware w wersjach PRO zapewni skuteczną ochronę ? Co wy o tym myślicie ? Oczywiście antywirusa by nie było .
Odpowiedz
#2
Nie bardzo, bo w bazie MBAM + SAS nie ma tych 2,5 mln wirusów, które mają antywiry.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#3
Tak , być może jednak zestaw ten jest pisany pod nowe zagrożenia, byłby pisany...
Odpowiedz
#4
dwa rezydenty? tj. sas pro + mbam pro? Nie za dużo?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#5
MBAM jest bardziej pisany pod malware , SAS pod spyware . Myślę , że to dość dobre połączenie, mnie osobiście się tak wydaje , jednak chcę zapytać też o to was .
Odpowiedz
#6
LoL przeskanuj paczke z 3725 wirami czy jak było, u mnie ani jednego niewykrył.
Odpowiedz
#7
p!otr@$ napisał(a):LoL przeskanuj paczke z 3725 wirami czy jak było, u mnie ani jednego niewykrył.


Nie testuje w ten sposób swojej ochrony .
Odpowiedz
#8
VenomX napisał(a): MBAM jest bardziej pisany pod malware , SAS pod spyware .


ale mają za mało malware i spyware w bazach. Jeśli chcesz mieć 100% ochronę spróbuj DefenseWall HIPS.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#9
Plati napisał(a):
VenomX napisał(a): MBAM jest bardziej pisany pod malware , SAS pod spyware .


ale mają za mało malware i spyware w bazach. Jeśli chcesz mieć 100% ochronę spróbuj DefenseWall HIPS.


Mnie się wydaje , że wcale tak mało nie mają , te programy aktualizują się każdego dnia i z tego co dostrzegłem MBAM chroni system przed groźnymi jak i mniej znanymi zagrożeniami .
Odpowiedz
#10
jak niewykrywa w paczce to mówisz że dobrze jest? przecierz go wogule niewykryje nigdy, a dlaczego mbam i sas razem a gdzie AV
Odpowiedz
#11
VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):
VenomX napisał(a): MBAM jest bardziej pisany pod malware , SAS pod spyware .


ale mają za mało malware i spyware w bazach. Jeśli chcesz mieć 100% ochronę spróbuj DefenseWall HIPS.


Mnie się wydaje , że wcale tak mało nie mają , te programy aktualizują się każdego dnia i z tego co dostrzegłem MBAM chroni system przed groźnymi jak i mniej znanymi zagrożeniami .


tak, ale nawet 2 mln w bazie malware i spyware te programy nie mają. Sama aktualizacja nic nie znaczy, Norton aktualiuje się kilkadziesiąt razy dziennie (podobno) a ma mniej wdefinicji niż Comodo czy Avira czy Nod.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#12
p!otr@$ napisał(a):jak niewykrywa w paczce to mówisz że dobrze jest? przecierz go wogule niewykryje nigdy, a dlaczego mbam i sas razem a gdzie AV


Doświadczenie pokazało , że nie warto testować programów ochronnych na podstawie starych paczek, jedyny skuteczny test to praktyka oraz wgrywanie , infekowanie systemu na życzenie . Z AV chciałbym zrezygnować .
Plati napisał(a):
VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):
VenomX napisał(a): MBAM jest bardziej pisany pod malware , SAS pod spyware .


ale mają za mało malware i spyware w bazach. Jeśli chcesz mieć 100% ochronę spróbuj DefenseWall HIPS.


Mnie się wydaje , że wcale tak mało nie mają , te programy aktualizują się każdego dnia i z tego co dostrzegłem MBAM chroni system przed groźnymi jak i mniej znanymi zagrożeniami .


tak, ale nawet 2 mln w bazie malware i spyware te programy nie mają. Sama aktualizacja nic nie znaczy, Norton aktualiuje się kilkadziesiąt razy dziennie (podobno) a ma mniej wdefinicji niż Comodo czy Avira czy Nod.


Forum MBAM jest bardzo aktywne , zauważyłem , że ludzie naprawdę się starają , zbierają, informują o nowych nieznanych zagrożeniach po czym program jest aktualizowany . SAS jest naprawdę dobry ale pod spyware . Jestem bardzo ciekawy tego połączenia przez miesiąc czasu będę chodził po przeróżnych stronach i zobaczymy na koniec przeskanuje system Nodem łącznie z Avirą .
Odpowiedz
#13
jak chcesz VenomX, jawłaśnie ze względu na małą ilość wirusów w bazie zrezygnowałem z SAS i MBAM.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#14
LoL cheche 2 rezydenty MBAM i SaS, DW i COMODO+DEFENCE i z AV rezygnować bo poco 6 rezydentów troche ci się coś pokręciło.
Odpowiedz
#15
według mnie antywir + HIPS w realu a omawiane MBAM i SAS w odwodzie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#16
Plati napisał(a):jak chcesz VenomX, jawłaśnie ze względu na małą ilość wirusów w bazie zrezygnowałem z SAS i MBAM.


Zobaczymy jak to będzie Smile .
polak900 napisał(a):według mnie antywir + HIPS w realu a omawiane MBAM i SAS w odwodzie


HIPS mam w Comodo .
Odpowiedz
#17
VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):jak chcesz VenomX, jawłaśnie ze względu na małą ilość wirusów w bazie zrezygnowałem z SAS i MBAM.


Zobaczymy jak to będzie Smile .
polak900 napisał(a):według mnie antywir + HIPS w realu a omawiane MBAM i SAS w odwodzie


HIPS mam w Comodo .


może być comodo
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#18
VenomX napisał(a): Pytanie: połączenie Malwarebytes Anti-Malware + SuperAntiSpyware w wersjach PRO zapewni skuteczną ochronę ? Co wy o tym myślicie ? Oczywiście antywirusa by nie było .


Skąd u Ciebie VenomX takie genialne pomysły? Grin
Z tego co ja doświadczyłem, MBAM i SAS to typowe uzupełniające dla AV programy. MBAM najczęściej wykrywa rzadsze odmiany malware, z którymi czasem mają problemy antywirusy a SAS jest nastawiony bardziej na spyware.
Daleko im w wykrywaniu wirusów do typowych, nawet tych z dolnej półki AV a przy braku skanerów HTTP i POP3 trudno mówić o solidnej ochronie.
Inaczej sytuacja wygląda w przypadku a-squared Anti-Malware, który posiada skaner antywirusowy Ikarus i antyspyware a-squared:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jest to jednak soft mocno fałszywkowy Smile
Odpowiedz
#19
2 rezydenty specjalizujące się w poszukiwaniu takich samych zagrożeń nigdy nie są dobrym pomysłem gdyż istnieje duże ryzyko konfliktów i ich nieprawidłowej pracy co może mieć nieprzewidywalne skutki ( taka sama zasada jak w przypadku uruchomienia 2 AV czy FW ).
Odpowiedz
#20
Pablosss napisał(a):2 rezydenty specjalizujące się w poszukiwaniu takich samych zagrożeń nigdy nie są dobrym pomysłem gdyż istnieje duże ryzyko konfliktów i ich nieprawidłowej pracy co może mieć nieprzewidywalne skutki ( taka sama zasada jak w przypadku uruchomienia 2 AV czy FW ).


Nie ma żadnych konfliktów, chodzi bardzo dobrze , wszystko stabilne . Zobaczymy czy jakiś syf się przedostanie , będę jechać na tej ochronie przez miesiąc . Nie powinny się gryźć gdyż jednak są to inne programy .
Jurek myślę , że to połączenie będzie dość skuteczne ,są to naprawdę dobre programy . A-squared odpada ze względu na fałszywki . Skąd taki pomysł ? Skończyła się licencja na Noda a każdy inny AV mi nie odpowiada .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości