Wspomnienia
#1
Jurek napisał(a):
Ratatui napisał(a):Jak ustawisz sobie Avasta i osłonę rezydentną na poziom: high to nie dziw się, że "sypie fałszywymi alarmami". Skanuje cały dzień? Smile


Nie miałem ustawionej ochrony na hight a Avast dwa pliki systemowe potraktował jako wirusy. Z opinii na forach wynika, że wiele osób ma z tym problem a testy również pokazuję, że Avast sypie fałszywkami.

Jeżeli chodzi o szybkość skanowania, to radzę koledze zejść na Ziemię. Nie wiele osób w tym kraju posiada w komputerach mocne procesory wielordzeniowe i 8 GB RAM. Na moim kilkuletnim blaszaku (Athlon 1.8 GHz, 1 GB RAM), dysk 40 GB z 35 GB danych, jeden z najszybszych antywirusów NOD32 skanuje 40 min a Avast z ustawiona opcją "gruntowny skan i archiwa" około 4 godzin.


Szkoda, że nie napisałeś, że Avast jest do kitu bo wiesza Ci się na Pentium 166 Mhz i 8 MB Ramu. Nie ma co się dziwić jak masz komputer klasy roku ~ 2002. Avasta testowałem na laptopie Celeron M 1.8Ghz, 2 GB Ram, więc jest to średniej klasy laptop, raczej do zadań biurowych.

NOD32 jeśli chodzi o szybkość skanowania jest teraz na 6 miejscu a Avast na 3 miejscu. Patrz wynik testu (strona 23):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Ratatui napisał(a):Szkoda, że nie napisałeś, że Avast jest do kitu bo wiesza Ci się na Pentium 166 Mhz i 8 MB Ramu. Nie ma co się dziwić jak masz komputer klasy roku ~ 2002. Avasta testowałem na laptopie Celeron M 1.8Ghz, 2 GB Ram, więc jest to średniej klasy laptop, raczej do zadań biurowych.

NOD32 jeśli chodzi o szybkość skanowania jest teraz na 6 miejscu a Avast na 3 miejscu. Patrz wynik testu (strona 23):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



W 2002 roku chłopcze procek 1.8 GHz i 1 GB RAM to było marzenie Smile

Coraz bardziej nabieram dystansu do testu AV-comparatives w którym wygrywa stosunkowo słaby Nortona Avast jest jednym z liderów w szybkości skanu i szybciej skanuje niż NOD32 Grin
Odpowiedz
#3
W 2002 roku to 1GHz i 256 RAM to było maximum.

Ja jednak wolę opierać się na AV-Comparatives a nie testach z gazet, albo testach gdzie wygrywa jedynie słuszny AV.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#4
To ciekawe, że miałem w 2001 roku AMD XP 1700+ (1,47 Ghz) oraz 1 GB Ram + GeForce 3 ......... Na jakim wy świecie żyjecie?
Odpowiedz
#5
A ja w 2001 roku miałem komputer z Płytą Asusa, prockiem 600MHz i 256MB RAM :/ Bo wywaliło mi 4 razy BS i miał niezłe zwiechy ;/
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#6
Ratatui napisał(a):To ciekawe, że miałem w 2001 roku AMD XP 1700+ (1,47 Ghz) oraz 1 GB Ram + GeForce 3 ......... Na jakim wy świecie żyjecie?


ja w 2000 miałem Intel Celeron 633 MHz i 128 MB RAM, a komputer był drogiii.. (ponad 3500 zł)
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#7
MateusXz napisał(a):A do tego karta dźwiękowa Creative Live, która była najdroższą cześcią w kompie Smile


Sound Blaster Live! 5.1 do dzisiaj zostawiłem sobie na pamiątkę Grin
Odpowiedz
#8
Ratatui napisał(a):
MateusXz napisał(a):A do tego karta dźwiękowa Creative Live, która była najdroższą cześcią w kompie Smile


Sound Blaster Live! 5.1 do dzisiaj zostawiłem sobie na pamiątkę Grin


Bdb karta dzwiekowa, uzywam jej do dzis - roznica miedzy integra a wlasnie ta karta jest kolosalna, karta ta wedruje zawsze do nowego konfigu gdy tylko ten ulega zmianie Grin
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#9
Szkoda, że już dzisiaj tak mało powstaje gier świetnie zoptymalizowanych. Pamiętam jak uruchomiłem Half Life 2 u kolegi na PC: Celeron 1.8 Ghz, 256 MB Ram i GeForce 2 MX 400 (MXy były najsłabszą wersją GeForce'' a 2 jak i 3 i 4). Chodził płynnie na detalach "medium" przy czym grafika prezentowała się świetnie. Niech mi ktoś pokaże dzisiaj grę, która spełnia podobne wymagania tj. grafika stoi na najwyższy poziomie a chodzi na komputerach, które już przez niektórych są uważane za złomy i odsyłane do recyklingu. Aby uruchomić np. GTA IV na ultra detalach jak i Crysis to potrzeba kompa za ~ 10 tys. i to pewnie będzie za mało bo jak to określili twórcy GTA IV, powodem czasowych "zwiech" ich gry jest fakt, że została ona przygotowana na komputery przyszłości... "Wszyscy" w to uwierzyli Grin
Odpowiedz
#10
Twórcy gier muszą ulega lobby ze strony producentów podzespołów bo im się to pewnie opłaca.
Po za tym interes mają w tym Microsoft (xbox) i Sony (Play station) bo ich urządzenia pozwalają na grę w najnowsze gry.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#11
Ratatui napisał(a):Szkoda, że już dzisiaj tak mało powstaje gier świetnie zoptymalizowanych. Pamiętam jak uruchomiłem Half Life 2 u kolegi na PC: Celeron 1.8 Ghz, 256 MB Ram i GeForce 2 MX 400 (MXy były najsłabszą wersją GeForce'' a 2 jak i 3 i 4). Chodził płynnie na detalach "medium" przy czym grafika prezentowała się świetnie. Niech mi ktoś pokaże dzisiaj grę, która spełnia podobne wymagania tj. grafika stoi na najwyższy poziomie a chodzi na komputerach, które już przez niektórych są uważane za złomy i odsyłane do recyklingu. Aby uruchomić np. GTA IV na ultra detalach jak i Crysis to potrzeba kompa za ~ 10 tys. i to pewnie będzie za mało bo jak to określili twórcy GTA IV, powodem czasowych "zwiech" ich gry jest fakt, że została ona przygotowana na komputery przyszłości... "Wszyscy" w to uwierzyli Grin


u mnie na drugim komputerze GTA IV działa bardzo dobrze, nie ma błędów, z tym, że mam max 20 klatek /s (detale medium)
Polecam ci taką grę "Maluch Racer 2".
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#12
Plati napisał(a):Polecam ci taką grę "Maluch Racer 2".


Do czego mi polecasz? Jako podkładkę pod kubek czy do połamania? Smile
Odpowiedz
#13
Ratatui'']
[quote=Plati napisał(a):
Polecam ci taką grę "Maluch Racer 2".


Do czego mi polecasz? Jako podkładkę pod kubek czy do połamania? Smile
[/quote]

Ratatui napisał(a):(...)
Niech mi ktoś pokaże dzisiaj grę, która spełnia podobne wymagania tj. grafika stoi na najwyższy poziomie a chodzi na komputerach, które już przez niektórych są uważane za złomy i odsyłane do recyklingu.
(...)


Maluch Racer 2 to nie grafika z najwyższej półki ale gra od zawsze chodziła płynnie.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#14
Ratatui napisał(a):To ciekawe, że miałem w 2001 roku AMD XP 1700+ (1,47 Ghz) oraz 1 GB Ram + GeForce 3 ......... Na jakim wy świecie żyjecie?


1.47 Ghz to nie 1.8 Ghz Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Karta graficzna GeForce 3 na polski rynek weszła w marcu 2001 roku i kosztowała ponad 2200 złotych.

Jeżeli chodzi o pamięć no to jeżeli teraz masz 8 GB to w 2001 mogłeś mieć 1 GB w co trochę wątpię. Lubisz szpanować Smile

Rzeczywiście żyjemy w innym świecie.
Odpowiedz
#15
Jurek napisał(a):
Ratatui napisał(a):To ciekawe, że miałem w 2001 roku AMD XP 1700+ (1,47 Ghz) oraz 1 GB Ram + GeForce 3 ......... Na jakim wy świecie żyjecie?


1.47 Ghz to nie 1.8 Ghz Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Karta graficzna GeForce 3 na polski rynek weszła w marcu 2001 roku i kosztowała ponad 2200 złotych.

Jeżeli chodzi o pamięć no to jeżeli teraz masz 8 GB to w 2001 mogłeś mieć 1 GB w co trochę wątpię. Lubisz szpanować Smile

Rzeczywiście żyjemy w innym świecie.


Jak zwykle mijasz się z prawdą co nie wzbudza już we mnie żadnego zdziwienia Smile Napisałeś:

Cytat: W 2002 roku chłopcze procek 1.8 GHz i 1 GB RAM to było marzenie

ja zaś powiedziałem, że w 2001 roku miałem 1,47 Ghz a rok później to siłą rzeczy były już procesory nawet 2,4 Ghz Smile Ale rozumiem, że to dla Ciebie za trudne do zrozumienia.

Ale jaki tutaj szpan jest? Przecież pamięć do komputera jest cholernie tania. Niedawno kupowałem 2 GB ramu do laptopa i zapłaciłem ~ 75 zł.
Za markową pamięć do PCta o szybkości 1333 Mhz (8 GB) można zapłacić już w granicach 700 - 800 zł. Zależnie od sklepu. Czy to Twoim zdaniem jest szpan? Gdybym tak było to bym sobie kupił iMaca, przepłacił w cholerę ale chodziłbym dumnie jak paw i cieszył się, że mam z tyłu monitora nadgryzione jabłko.

P.S. Za kartę grafiki GeForce 3 zapłaciłem 1350 zł w 2001 roku Smile
Odpowiedz
#16
Ratatui napisał(a):
Jurek napisał(a):
Ratatui napisał(a):To ciekawe, że miałem w 2001 roku AMD XP 1700+ (1,47 Ghz) oraz 1 GB Ram + GeForce 3 ......... Na jakim wy świecie żyjecie?


1.47 Ghz to nie 1.8 Ghz Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Karta graficzna GeForce 3 na polski rynek weszła w marcu 2001 roku i kosztowała ponad 2200 złotych.

Jeżeli chodzi o pamięć no to jeżeli teraz masz 8 GB to w 2001 mogłeś mieć 1 GB w co trochę wątpię. Lubisz szpanować Smile

Rzeczywiście żyjemy w innym świecie.


Jak zwykle mijasz się z prawdą co nie wzbudza już we mnie żadnego zdziwienia Smile Napisałeś:

Cytat: W 2002 roku chłopcze procek 1.8 GHz i 1 GB RAM to było marzenie

ja zaś powiedziałem, że w 2001 roku miałem 1,47 Ghz a rok później to siłą rzeczy były już procesory nawet 2,4 Ghz Smile Ale rozumiem, że to dla Ciebie za trudne do zrozumienia.

Ale jaki tutaj szpan jest? Przecież pamięć do komputera jest cholernie tania. Niedawno kupowałem 2 GB ramu do laptopa i zapłaciłem ~ 75 zł.
Za markową pamięć do PCta o szybkości 1333 Mhz (8 GB) można zapłacić już w granicach 700 - 800 zł. Zależnie od sklepu. Czy to Twoim zdaniem jest szpan? Gdybym tak było to bym sobie kupił iMaca, przepłacił w cholerę ale chodziłbym dumnie jak paw i cieszył się, że mam z tyłu monitora nadgryzione jabłko.


hahahaha Sad
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#17
Ratatui napisał(a):Jak zwykle mijasz się z prawdą co nie wzbudza już we mnie żadnego zdziwienia Smile Napisałeś:

Cytat: W 2002 roku chłopcze procek 1.8 GHz i 1 GB RAM to było marzenie

ja zaś powiedziałem, że w 2001 roku miałem 1,47 Ghz a rok później to siłą rzeczy były już procesory nawet 2,4 Ghz Smile Ale rozumiem, że to dla Ciebie za trudne do zrozumienia.

Ale jaki tutaj szpan jest? Przecież pamięć do komputera jest cholernie tania. Niedawno kupowałem 2 GB ramu do laptopa i zapłaciłem ~ 75 zł.
Za markową pamięć do PCta o szybkości 1333 Mhz (8 GB) można zapłacić już w granicach 700 - 800 zł. Zależnie od sklepu. Czy to Twoim zdaniem jest szpan? Gdybym tak było to bym sobie kupił iMaca, przepłacił w cholerę ale chodziłbym dumnie jak paw i cieszył się, że mam z tyłu monitora nadgryzione jabłko.

P.S. Za kartę grafiki GeForce 3 zapłaciłem 1350 zł w 2001 roku Smile


W 2002 roku najszybszy Athlon dostępny na rynku to był 1.6 Ghz mądralo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeżeli chodzi o pamięć to twój szpan dotyczy 2001 roku. Wtedy pamięć była bardzo droga.
Odpowiedz
#18
Jurek napisał(a):W 2002 roku najszybszy Athlon dostępny na rynku to był 1.6 Ghz mądralo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Najszybszym (nie podkręcanym) procesorem w sprzedaży w 2002 roku był Athlon XP 2800+ 2,2 Ghz.
Odpowiedz
#19
Ratatui napisał(a):
Jurek napisał(a):W 2002 roku najszybszy Athlon dostępny na rynku to był 1.6 Ghz mądralo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Najszybszym (nie podkręcanym) procesorem w sprzedaży w 2002 roku był Athlon XP 2800+ 2,2 Ghz.


Athlon XP-M 2800+ 2133 MHz 512 KB 133 MHz 16x Barton 7 czerwca 2003 w sprzedaży

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mam już fascynację mocnym sprzętem za sobą ale uważam, że nie jest sztuką wydać stosunkowo bardzo duże pieniądze za nowinki techniczne (procesor, karta graficzna), które po kilku miesiącach są o połowę tańsze. Sztuką jest natomiast dokonać zakupu który optymalnie oscyluje pomiędzy ceną a jakością Smile
Odpowiedz
#20

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Athlon XP 2800, 2250 MHz, October 1, 2002
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości