Antywirus dla firmy
#1
System operacyjny:
Większość Windows XP


Zastosowanie:
Do firmy ok. 30 komputerów (w tym laptopy) żeby był nie drogi i mało obciązał kompa, był po polsku i był automatyczny w sensie nie wyświetlał zbyt dużo komunikatów.


Z góry dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz
#2
SecureAnywhere Endpoint Protection od Webroota Smile
Odpowiedz
#3
Chyba nie jest po polsku?
Odpowiedz
#4
Cześć
Możesz powiedzieć coś więcej o tych komputerach, to znaczy jakie mają parametry? Na czym ci najbardziej zależy, na wydajności, skuteczności, łatwości obsługi czy może chciałbys osiągnąć kompromis?

Webroot nie jest po polsku, przynajmniej na ten moment.
Odpowiedz
#5
Mea culpa... zapomniałem o braku języka. Ale podobno Polski w Webroocie jest w planach Smile
Odpowiedz
#6
Cytat: Możesz powiedzieć coś więcej o tych komputerach, to znaczy jakie mają parametry? Na czym ci najbardziej zależy, na wydajności, skuteczności, łatwości obsługi czy może chciałbys osiągnąć kompromis?

Komputery są dość stare i wolne, ale teraz byla G Data antywirus 2012(nie ja wybierałem) i jakoś działało. Chciałbym osiągnąć kompromis. Chociaż najważniejsza jest skuteczność, łatwość obsługi i cena.
Odpowiedz
#7
F-secure Client Security, tylko ceny nie mogę znaleść
Odpowiedz
#8
Na stronie Fortinetu dostępna jest już tylko wersja 5 i niby nowocześniejsza ich pakietu, to jednak jest okrojona z kilku funkcji w porównaniu z wydaniami linii 4. Tę poprzednią wersję można chyba pobrać jeszcze np tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Linki do aktualnych oficjalnych wersji Lite i 5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Fortinet-y to bardzo przyzwoite oprogramowanie z dobrym filtrem "parental" i kontrolą otwieranych stron...wersja Lite, to niemal automat i w tym względzie może być przydatny, natomiast niestety mankamentem może być zużycie zasobów...ale czemu nie spróbować? Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
Testowałem trochę Fortineta i na starych kompach średnio się sprawdzał. Mulił trochę i nie wiedzieć czemu odcinał możliwość korzystania z dysków sieciowych. Co ciekaweodcinał je wybiórczo i nie zawsze. W firmach (biurach) w Polsce zwykle instalują Noda32. Jest po polsku, niedrogo, ale co jakiś czas puszczał mi infekcje choć niezbyt często.
Odpowiedz
#10
30 komputerów? To już nie jest chyba mała firma. Raczej spółka z o.o. Musiałbyś zapytać Zarząd, czego oczekuje i ile środków finansowych chce przeznaczyć na zabezpieczenia.

Kryterium ceny najlepiej spełni produkt Comodo, bo jest bezpłatny dla zastosowań komercyjnych. Można zainstalować tylko antywirus lub pakiet Internet Security. W tym drugim przypadku trzeba jednak dokonać zmian w ustawieniach, bo na domyślnych nie jest optymalny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wybór Comodo zapewni spore oszczędności finansowe dla firmy, ale kosztem Twojej pracy.

Pod względem skuteczności i niskiego obciążenia chyba najlepiej sprawdzi się Webroot. Mimo, że nie posiada jeszcze polskiej wersji, jest w pełni automatyczny, a komunikaty są proste i zrozumiałe. Przy 30 licencjach można już spróbować prowadzić negocjacje w celu uzyskania jakiegoś dużego rabatu. Duży plus: można zarządzać wygodnie końcówkami przez konsolę administracyjną.
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#11
Oczywiście, że w przypadku takiej ilości, w grę wchodzi rozwiązanie typu endpoint. Jeśli wymagasz ochrony poczty i zapory na poziomie klienta, zainteresuj się cenami na ESET Endpoint Security. Jeśli w tym wypadku chcesz chronić serwery - poczytaj o wersji Suite (w przypadku 30 komputerów, możesz chronić najwięcej 3 serwery). Dla samych stacji roboczych wersja Client.

Jeśli zależy Ci jedynie na systemie antywirusowych z modułem HIPS i ochroną urządzeń, rozpatrz ESET Endpoint Antivirus NOD32. W przypadku serwerów - tak jak wyżej.

Symantec Endpoint Protection 12.1 nie jest licencjonowany na serwery i stacje robocze, więc kupując licencje (certyfikat) możesz instalować końcówki zarówno na serwerach jak i na stacjach roboczych. Komputer na którym zainstalujesz konsole do zarządzania to Twój wybór. Symantec, jako rozwiązanie Enterprise nie ofertuje ochrony poczty na poziomie klienta, a w przypadku większych środowisk poczta chroniona jest na poziomie Exchange - tutaj w grę wchodzi wersja Symantec Protection Suite Enterprise Edition, ale nie wydaje mi się, żebyś był zainteresowany Wink

Możesz jeszcze rozpatrzyć tańszą wersję dla małych firm - Endpoint Protection Small Business Edition 12.1 bądź też najnowsze rozwiązanie, w którym większy nacisk położono na rozwiązania "chmurowe" czyli Endpoint Protection Small Business Edition 2013. W porównaniu do wersji Enterprise (czyli po prostu SEP 12.1) wersja SBE nie posiada modułu kontroli urządzeń i aplikacji.

Na rynku w Polsce kilka dni temu pojawiła się nowa wersja oprogramowania Kaspersky Endpoint Security for Business (Core, Select, Advance), która wyparła rozwiązania Open Space Security (WorksSpace, BusinessSpace, EnterpriseSpace i TotalSpace Space Security). Nie miałem okazji skorzystać, ale podobno względem rodziny Open Space, pojawiło się sporo zmian na +. W tym wypadku również nie ma ochrony poczty na poziomie klienta.

Jeśli będziesz miał jakieś dodatkowe pytania dotyczące oprogramowania zabezpieczającego w firmie, zapraszam do kontaktu Smile

Pozdrawiam!

EDIT: Comodo oferuje jakieś wsparcie dla klienta? Całodobowe? W godzinach pracy?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości