Kaspersky 2009 czy GDATA 2009?
#1
Zastanawiam sie jaka wersje zakupic. Jak na razie uzywam GDATA 2009 trial i jestem bardzo zadowolony. Fakt zuzywa troche pamieci, ale uzycie procesora jest na niskim poziomie. Wykrywalnosc ma lepsza niz AVASt i Bit defender. W koncu z tych 2 silnikow sie sklada.

Zastanawiam sie nad kasperskym, bo nie mialem go w wersji 2009. Ktory ma lepsza wykrywalnosc GDATA 2009 czy Kasper i, ktory reaguje szybciej na nowe zagrozenia?

Cena GDATA antivirus 2009, 54 zl, Kaspersky antivirus 2009, 85 zl.

Inne antywirusy nie wchodza w gre.
Odpowiedz
#2
testy mowią że gdata, ale w praktyce to nie wiem
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Moim zdaniem polecam KAV2009 Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#4
Testy pokazują że Gdata jest skuteczniejsza, jej mankamentem jest straszna zasobożerność zarówno na RAM jak i CPU podczas skanowania na żądanie. Szybkość reakcji powiedziałbym że jest na tym samym poziomie. Wybrałbym mimo wszystko Gdatę.
Odpowiedz
#5
ELWIS1, widze ze masz DW, jesli tak to wystarczy Ci jakis dobry darmowy AV i to tez glownie w celu pelnienia przez niego drugiej warstwy ochronnej oraz dla lepszego samopoczucia.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#6
Elwis1, spróbuj zeskanować komputer GDATĄ 2009. Zobacz wtedy na zużycie procesora i pamięci. Jeżeli będzie ci takie odpowiadać, możesz śmiało mieć GDATĘ. Wiele testów w 2008 roku wygrała.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#7
nawet się nie zastanawiaj, tylko Kaspersky. G DATA muli i nie najlepiej wypada pod względem usuwania wirusów już zastałych. KAV niegdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. To klasa sama w sobie.
Odpowiedz
#8
Nikesz napisał(a):G DATA muli


Gdata mniej muli niż Kasperski co potwierdzają testy AV-COMPARATIVES Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Gdata jest też skuteczniejsza od Kasperskiego w wykrywaniu zagrożeń na żądanie .Żeby być obiektywnym - wysyła więcej fałszywek i ma gorszą skuteczność ochrony proaktywnej niż Kasper.
Odpowiedz
#9
ELWIS1 napisał(a):Zastanawiam sie jaka wersje zakupic. Jak na razie uzywam GDATA 2009 trial i jestem bardzo zadowolony. Fakt zuzywa troche pamieci, ale uzycie procesora jest na niskim poziomie. Wykrywalnosc ma lepsza niz AVASt i Bit defender. W koncu z tych 2 silnikow sie sklada.

Zastanawiam sie nad kasperskym, bo nie mialem go w wersji 2009. Ktory ma lepsza wykrywalnosc GDATA 2009 czy Kasper i, ktory reaguje szybciej na nowe zagrozenia?

Cena GDATA antivirus 2009, 54 zl, Kaspersky antivirus 2009, 85 zl.

Inne antywirusy nie wchodza w gre.


Gdata, to potworny muł i jak pokazują testy wysyła nie mało fałszywek. Czytałem gdzieś na forum jak chłopakowi przepuściła trojana i nie mogła usunąć a eksperci firmy nie za bardzo mogli, czy też chcieli pomóc.

Jeżeli już, to zdecydowanie Kasperczak 2009, który jest leciutki, szybki i bardzo skuteczny a system pracuje z nim bardzo fajnie.
Zanim jednak podejmiesz decyzję, zachęcam do przetestowania NAV 2009. Jak dla mnie rewelacja! Poza nazwą, niewiele ma on wspólnego z poprzednim Nortonem. Smile
Odpowiedz
#10
hmmmm Jurek NAV testowalem i Panda znalazla po nim kilka spyware. Po za tym strasznie duzo razy sie aktualizowala. Chyba az za duzoTongue Ogolnie nie przetestowalem Kasperskiego 2009 i Mcafee 2009. Czekalem na klucz od Mcafee i jak na razie sie nie doczekalem. Druga sprawa jest taka, ze jak pracowalem w korporacji to moj kolega z ekipy mowil, ze sa problemy z Mcafee.
Odpowiedz
#11
Elwis1, skanowałeś już komputer Gdatą? I jak nie masz nic przeciwko, że tyle zżera? W poprzednim moim poście w tym temacie pisałem już otym, jeśli takie zużycie ramu i procka ci nie przeszkadza, możesz wziąć Gdatę.
Jeżeli masz jakieś wątpliwości co do zajmowania zbyt dużej ilości zasobów przez Gdatę, weź Kaspersky''ego. W ostatnim roku nieco obniżył loty ale nadal jest to czołówka w wykrywaniu wirusów.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#12
ELWIS1 napisał(a):hmmmm Jurek NAV testowalem i Panda znalazla po nim kilka spyware. Po za tym strasznie duzo razy sie aktualizowala. Chyba az za duzoTongue Ogolnie nie przetestowalem Kasperskiego 2009 i Mcafee 2009. Czekalem na klucz od Mcafee i jak na razie sie nie doczekalem. Druga sprawa jest taka, ze jak pracowalem w korporacji to moj kolega z ekipy mowil, ze sa problemy z Mcafee.


Gdyby Panda znalazła po Nortonie groźnego trojana, to można dyskutować. Nie ma idealnych antywirusów. Każdy coś czasem przepuści. Ważne aby nie było to zbyt częste a program stanowił solidną i stabilną ochronę. Ja dodatkowo skanuję czasem MBAM i SAS.
Bardzo częste aktualizacje, które nie obciążają tak kompa ja przy Avirze, to moim zdaniem duży atut Nortona.
Jeżeli chodzi o Kaspersky''ego, również polecam.
Odpowiedz
#13
ELWIS1Zanim kupisz kasperskiego to wypróbuj jego wersje trial.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#14
ok wiec zrobilem pełen skan GDATA nie wykryla nic. Skanowala
system 1h. Wczesniej jak skanowalem tylko moje dokumenty wykryla jakiegos trojana po avirze. W sumie tylko tego trojana nie mogla wykryc Avira z tych stron co podawalismy na forum.

Teraz zainstalowalem Kasperskiego 2009 triala. Znalazl jednego trojana

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(GDATA nie znalazla tutaj nic) wyslalem ten plik do GDATY i zobaczymy co napiszaSmile
Przy pełnym skanie z maksymalnymi ustawieniami Kasper zjada mi 470 ramu <LOL> Nawet GDATA tyle nie brał.

Tak wiec nie ma idealnych antywirusow, ale jak mam za cos placic to musi to byc bliskie idealu.
Odpowiedz
#15
@ELWIS1
Wrzuć te trojany na virustotal i pokaż wyniki na forum.

Jeżeli chodzi o obciążenie podczas skanu to tutaj Norton jest lepszy od Gdaty i Kasperczaka. Posiada również opcję niewyczuwalnego skanowania w tle i skanu podczas bezczynności kompa.
Odpowiedz
#16
U mnie podczas skanu NORTON zużywa 60mb RAM, a tak normalnie to waha się od 5mb do 35mb
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#17
Jurek napisał(a):@ELWIS1
Wrzuć te trojany na virustotal i pokaż wyniki na forum.


Jak już będziesz Elwis1 wrzucał na Virustotal, może ci się pojawić wiadomość, że już ten plik został kiedyś przeskanowany. Kliknij na przeskanuj ponownie teraz, wyniki będą wtedy najbardziej aktualne.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#18
ELWIS1 napisał(a):Zastanawiam sie jaka wersje zakupic. Jak na razie uzywam GDATA 2009 trial i jestem bardzo zadowolony. Fakt zuzywa troche pamieci, ale uzycie procesora jest na niskim poziomie. Wykrywalnosc ma lepsza niz AVASt i Bit defender. W koncu z tych 2 silnikow sie sklada.

Zastanawiam sie nad kasperskym, bo nie mialem go w wersji 2009. Ktory ma lepsza wykrywalnosc GDATA 2009 czy Kasper i, ktory reaguje szybciej na nowe zagrozenia?

Cena GDATA antivirus 2009, 54 zl, Kaspersky antivirus 2009, 85 zl.

Inne antywirusy nie wchodza w gre.


cena na stronie producenta to 103zł g-daty skąd ją wziołeś bo już biore
Odpowiedz
#19

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


prosze bardzo.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(przeskanowalem teraz kasprem i nic nie wykrywa, a jeszcze godzine temu wykryl tutaj trojana)


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) to ten plik

Dziwne wczesniej wykrywalo go wiecej antywirow. Czyzby to falszywki?
Odpowiedz
#20
ELWIS1 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) to ten plik

Dziwne wczesniej wykrywalo go wiecej antywirow. Czyzby to falszywki?


Wczoraj wysłałem plik do labu Aviry, jutro zapewne odpowiedzą.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości