Bitdefender Internet Security 2013 - recenzja
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program który dziś zrecenzuję jest zdecydowanie jedną z największych , jak i nie najmocniejszą ciekawostką rynku zabezpieczeń. Otóż przyjrzyjmy się następującym aplikacjom:
  • G Data, znany dwusilnikowiec
  • F secure, lekki i skuteczny
  • Bullguard , choć w Polsce nieznany, ceniony w wielu testach
  • Trustport, wersja 2013 świetna i budzi respekt
  • ajeszcze cośmniej znanego , np. E Scan ikilka innych...


Co je łączy?

Odpowiedż dla każdego zainteresowanego tematyką zabezpieczeń jest prosta. Silnika bitdefendera używa już tak wiele firm, że można przyjąć iż nowe definicje dodawane do baz producenta są wręcz na wagę złota. Szereg najnowszych testów wskazuje jedną prawidłowość: to główny konkurent Kasperskyego. Oba programy starają się dość mocno zdystansować do siebie konkurencję. Ciekawym jednak jest,że jakiego testu nie przeczytamy , tam oto programy wyposażone w „bita” będą plasować się w granicy podium.
Zapewne warunkuje to olbrzymia baza definicji zagrożeń, która sama w sobie jest bardzo mocną barierą dla szkodników. Ja jednak postanowiłem przyjrzeć się całemu pakietowi Bitdefender Internet Security 2013.
Czy jest w nim coś, co deklasuje konkurencję?
Postaram się sprawdzić.

Instalacja i funkcje

Pobranie Downloadera jak i zainstalowanie programu jest szybkie i łatwe. Od razu rzuca się w oczy ciekawy interfejs . Pulpit stał się ciemny, poszczególne alerty „ świecą” niczym neony, za to główne okno zostało podzielone na kilka przewijanych zakładek. Wszystko zdaje się być dopieszczone, sprawia wrażenie nowoczesności i jest z pewnościąmiłe dla oka.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Stylistyka w moim odczuciu najładniejsza ze wszystkich aplikacji, które miałem możliwość recenzować. No, ale nie o wygląd tu chodzi , a o jakość ochrony, więc skoro zainstalowane to czas się przyjrzeć bliżej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Antivirus ,

czyli najnowszy silnik Bitdefendera. Program działa real-time , to znaczy skanuje każdą uruchamianą aplikację czy plik na komputerze, w trakcie aktywności użytkownika. Co ważne producent podzielił ustawienia tegoż modułu na 3 warianty :
  • lekki, czyli najmniejsza jakość ochrony
  • normalny, tryb domyślny i zalecany
  • agresywny

Jak się wkrótce okaże od konfiguracji modułów zależy bezpieczeństwo naszego systemu.



Active Virus Control

To najsilniejsza część przeznaczona do walki z nowym malware. Heurystyka kontroluje absolutnie każdą uruchamianą aplikację i jeśli zauważy jakąkolwiek nieścisłość przerwie jej działanie. Co ciekawe wszystkie moduły bitdefendera mają dokładnie tę sama „skalę „ wariantów ustawień .
Alerty AVC pojawiają się w prawym , dolnym rogu i bezlitośnie zabijają nowe wirusy.

Ochrona przed lukami

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Bitdefender Internet Security mocno chroni prywatność użytkownika. M.in:
  • automatycznie kontroluje luki w programach
  • sprawdza aktualizacje systemu Windows
  • kontroluje aktualizacje oprogramowania
  • blokuje funkcje autorun na komputerze


Ochrona USB

Oprócz blokady autostartu wszystkie dyski zewnętrzne są automatycznie skanowane .

Anti-Spam z chmurą

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podobnie jak inne funkcje posiada 3 poziomy ochrony. W pełni sprawdza dostarczaną pocztę. Istnieje możliwość określenia stopnia heurystyki oraz zablokowanie np. maili pisanych cyrylicą.
Co ważne pogram wysyła próbki SPAMu do chmury.

Ochrona WWW


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Znany dodatek bitdefendera i w tej wersji pojawił się w przeglądarkach. Każda odwiedzana witryna jest kontrolowana pod kątem występowania zagrożeń malware oraz phishingu. Dodatkowo występuje funkcja skanu Ssl i bezpiecznego wyszukiwania. Czyżby w internecie można odwiedzać bez ryzyka dowolne witryny?

Zapora sieciowa, czyli automat czy paranoja?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Taki wybór pozostawia klientowi Firewall Bitdefendera. Otóż domyślnie jest on automatyczny, raz na czas ukażą się pojedyncze alerty. W trybie paranoicznym mamy do czynienia z prawdziwym HIPSem. Przeskok w jakości ochrony – ogromny.
Oczywiście można sprawdzić jakie aplikacje są aktualnie połączone z internetem , zmienić reguły dostępu do sieci, czy ustawić moduł zgodnie z trzema opisywanymi już przeze mnie wariantami. Nie zabrakło blokady skanowania portów czy monitora Wi-fi.

Safepay, czyli Bitdefender był pierwszy?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W kompleksowym pakiecie Bitdefendera nie zabrakło osobnej , zabezpieczonej przed loggerami przeglądarki służącej do przelewów bankowych. Dodatkowo dostępna jest również klawiatura wirtualna

Oczywiście w tak zaawansowanym pakiecie nie mogła nie pojawić się także Kontroli rodzicielskiej.

Auto-pilot czy maximum?

To ciekawe pytanie dla użytkujących omawianą aplikację. Każdy z głównych modułów ochronnych można skonfigurować wedle trzech dostępnych wariantów oraz , co ciekawe , według własnych upodobań. Róznica między skutecznością pakietu jest kolosalna. Udowodnił to F4z w teście wykonanym na moją prośbę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak się okazuje silny bitdefender jest w stanie popaść w totalną niedolę w walce z trojanami, z kolei przy agresywnych ustawieniach wirusom życzę miłej klęski .Coś za coś.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zużycie pamięci

Co tu dużo pisać : leciutko nawet na starszych maszynach.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jednak w czasie skanu już tak kolorowo nie jest.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Podsumowując:

Legendarny już program m którego silnik wykorzystywany jest przez tak wiele znanych aplikacji, zdecydowanie mocno i bezkompromisowo broni komputer użytkującego go internauty. Szkoda tylko,że od prostych ustawień tak wiele zależy. Co by nie było sama baza definicji zapewni „typowemu” Kowalskiemu wzorcową ochronę przed malware, a przeglądarka SafePay zabezpieczy przelewy bankowe. W wersji Total dostępna jest także piaskownica dla przeglądarek , Safebox, czyli Backup oraz ochrona plików.

Na plus;
  • niskie zużycie zasobów systemu
  • świetny interface
  • duża możliwość konfiguracji ustawień
  • ogromny przeskok w stabilności aplikacji co do wersji 2012
  • szereg modułów

Ale na minus
  • ciągle brak polskiej wersji językowej
  • ustawienia domyślne pozwoliły na „masakrę „ w systemie (film)

W zasadzie to tyle. Pakiet jest mocno pozytywny, nie sprawia problemów,lekki i po odpowiednich ustawieniach bardzo skuteczny. Tak oto przedstawia się ''program” ze stuprocentową , wedle wielu testów, skutecznością.

Dziękuję.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Więcej „obrazków” :-)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Autor:McAlex
SafeGroup.pl - Zadbamy o Twoje bezpieczeństwo
Odpowiedz
#2
Dzięki za text
Immunet - PC Tools  Firewall Plus
Odpowiedz
#3
Ależ proszę Smile
Odpowiedz
#4
Dobrze rozumiem, że według av-comparatives Bitdefender ma najwyższy poziom wykrywania złośliwego oprogramowania (na automacie) od stycznia do sierpnia 2012 (czyli w zasadzie "w tym roku")?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
Jamk zwykle recenzja wyśmienitaSmile Aż chce się więcej.
Odpowiedz
#6
Pan Redaktor nie zwalnia tempa. Gratuluję dobry wybór administracji SG. Dałbym plusika no może w przyszłościSmile
| Webroot SecureAnywhere | Zemana AntiLogger PRO| Bitdefender Traffic Light add-on |
Odpowiedz
#7
SteFaN napisał(a):Pan Redaktor nie zwalnia tempa. Gratuluję dobry wybór administracji SG. Dałbym plusika no może w przyszłościSmile

Wink
Odpowiedz
#8
Kolejny leciutki opis, który czyta się bardzo przyjemnieSmile Właśnie jak tak czytam o Bitdefender to się zastanawiam dlaczego nie jest tak polecany, bo przecież raczej nie ustępuje innym płatnym rozwiązaniom jakoś szczególnie. Swego czasu korzystałem z wersji free jako skaneru na żądanie.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#9
Brak polskiej wersji językowej, zbyt duża różnica w jakości ochrony na automacie i HIPSie, poprzednia wersja była masakrycznie awaryjna.
Odpowiedz
#10
McAlex napisał(a):Brak polskiej wersji językowej, zbyt duża różnica w jakości ochrony na automacie i HIPSie, poprzednia wersja była masakrycznie awaryjna.

Właśnie coś mało pamiętam wcześniejsze wersje, raczej coś koło 2009-2010. Jednak w doświadczonych rękach może być to skuteczna ochrona, a często są promocje na 6-9-12 miesięcy za darmo.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#11
W sumie jak się potrafi obsługiwać HIPsa to będzie najlepszy wybór. Leciutki, funkcjonalny i duża baza definicji. Kombajn, ale nie muł Wink
Odpowiedz
#12
Ja używałem Bitdefendera IS w wersji bodajże 8 i 9 - były kiedyś w KŚ:Ekspert bodajże roczne licki i wtedy ten soft wpisywał się b.dobrze.
Później niestety zrobił się przyciężki... nowych nie testowałem (chociaż nie, 2012 wrzucałem na chwilę i fakt, nieco wariował), ale z opisu wynika, że chyba warto dać mu kiedyś szansę i zobaczyć jego pazurki.
Odpowiedz
#13

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Klawiatura w polskiej becie jest niezbyt ciekawa, natomiast pozostała funkcjonalność identycznie dobra jak w ENG.



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Litera "j" za bardzo wystaje.Idea



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co to jest "Nieudany element"?
Logi ze skanowania są po angielsku.



Wychodzące literki poprawioneTongue
Szukam błędów dalej.



W przypadku uruchomienia alertów Bitdefendera dotyczących wyłączenia jakiejś funckji słowo zamknij jest po angielsku "Cancel".
SafePay nie wykrywa stronki getinonline.pl (automatyczne uruchamianie w trybie bezpiecznym).
Program nie zdaje testu Spysheltera bez włączonej wirtualnej przeglądarki.
Odpowiedz
#14
Skąd masz polską wersję? Smile

Cytat: Program nie zdaje testu Spysheltera bez włączonej wirtualnej przeglądarki.

Nic specjalnego Wink Z tego co mi się wydaje, to tylko Kaspersky i jego "bezpieczne wprowadzanie danych" chroni w locie przed keyloggerami.
Odpowiedz
#15
KaMiL napisał(a):Z tego co mi się wydaje, to tylko Kaspersky i jego "bezpieczne wprowadzanie danych" chroni w locie przed keyloggerami.


Nie przyjmuję takiej wymówkiWink
Przy czym Bitdefender w momencie wejścia na stronkę banku proponuje uruchomienie SafePay.
Trzeba znależć jakiegoś innego test- loggera.


Dodano: 15 lis 2012, 18:09

KaMiL napisał(a):Skąd masz polską wersję?


Byłem grzeczny i dostałemWink
Na stronce się zarejestrowałem.
Odpowiedz
#16
Jest jeszcze test od Zemany.
Odpowiedz
#17
Hoho, ale za to Bit ma ciekawą funkcję szyfrowania wpisywanych danych.Smile
Sprawdzę.


Dodano: 15 lis 2012, 18:32

W trybie agresji zabija proces komunikatora WTW, ale Spysheltera ciągle się nie czepia.
Myślę, że przy ustawieniu paranoi (Hipsa) Spyshelter zostałby zablokowany.
Odpowiedz
#18
Ciekawe, kto jest takim masochistą, żeby ustawiać BitDefendera na maksymalną konfigurację Wink
Odpowiedz
#19
KaMiL napisał(a):Ciekawe, kto jest takim masochistą, żeby ustawiać BitDefendera na maksymalną konfigurację


Ja, ponieważ przeprowadzam elitarny test polskiej wersjiLol
Odpowiedz
#20
Witam / McAlex można prosić link do Polskiej wersji Bitdefender Internet Security 2013 chce sobie przetestować
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości