Emsisoft Anti Malware -recenzja (na zainfekowanym systemie)
#1
Po wielu zachęcających komentarzach, a także świetnych wynikach na paczkach w Malwarelabie ,postanowiłem wziąć„pod lupę” program, który dla mnie (przyznaje się bez bicia) jest podobnie nowy jak Dr.Web czy Norman. Ostatnim razem miałem z nim do czynienia w wersji piątej, gościł na moim komputerze dokładnie 3 dni. Ale o wersji numer pięć pisać lepiej nie będę, a to dlatego, że w moje ręce trafił produkt zupełnie odmieniony, jak się okazuje przyjazny dla użytkownika i mojego starego komputera. Ale po kolei.

Instalacja i wstępny test


W związku z faktem, że poprzednio testowany produkt „zrobił mi numer” polegający na tym, że po odinstalowaniu się , wypuścił spod swoich skrzydeł (kwarantanny albo blokady ochrony behawioralnej) fałszywego antywirusa Live Security, któremu wystarczyła dosłownie chwila żeby zablokować wszystkie pliki .exe na moim komputerze oraz rozmnożyć się w rejestrze niczym grzyby po deszczu, musiałem bardzo natrudzić się żeby pobrać Emsisofta i zainstalować go. Niestety, Fake Av był tak sprytny, że ukrył się w procesach i autostarcie , przynajmniej ja i Comodo Autorun Analyzer oraz Killswitch ( w trybie awaryjnym systemu) go nie znaleźliśmy. Co ciekawe McAfee Stinger oraz skaner CCE również zachowywały się tak jakoś … bezradnie . Na szczęście udało mi się odnaleźć na dysku jeden z głównym plików wirusa, zmieniłem mu lokalizację i przez chwilę miałem spokój. Mogłem dokonać instalacji Emsisofta przed ponownym uruchomieniem FakeAv. Nie ukrywam, że specjalnie nie usunąłem podstępnego szkodnika z systemu , gdyż chciałem sprawdzić jak poradzi sobie z nim tak chwalony i lubiany program Anti-Malware. A oto jak wygląda instalacja Strażnika Emsisoft!:
Proces banalny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na szczęście, program posiada polską wersję językową. Komunikaty są jasne i zrozumiałe , więc szybko Emsisoft zagościł w moim systemie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pierwszym oknem jakie ukazało się po zakończeniu aktualizacji, było wybranie rodzaju licencji…

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


… oraz ustawienia prywatności, czyli dołączenie do sieci Anti-Malware(koniecznie polecam zaznaczenie tej opcji, zwiększamy w ten sposób jakość zabezpieczenia, pozwalając niejako działać Strażnikowi w sieci użytkowników produktu) oraz możemy wybrać instalację dodatkowych plików językowych czy beta-wersji. Wszystko prosto opisane, nie miałem żadnych problemów z dostosowaniem produktu do swoich potrzeb.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


No to czas na aktualizację, przyznaję dużą , ale i szybką.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po pobraniu baz definicji, program od razu zaproponował skan. Na to czekałem i trochę się bałem, tym bardziej ,że wypatrywałemuruchomienia się zainstalowanego w systemie wirusa, który jak na razie grzecznie milczał. Wykonałem szybki skan i…

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Oj tam , zaledwie kilka śladówSmileSprawdziłem następnie folder Documents and Settings, Emsi znalazł kilka Trojanów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


No to po strasznym wirusie. Teraz czas na dalszą konfigurację, czyli program domaga się ustawienia Strażnika. Ochrona Real time omawianego programu zawiera w sobie:
- ochronę plików
- kontrolę zachowań
- ochronę podczas surfowania , czyli zapobieganie infekcjom ze stron internetowych
Do tego ustawienie aktualizacji automatycznych i zaplanowanego skanu.
Podsumowując: w czasie instalacji miałem możliwość pełnej konfiguracjiEmsisofta Anti- Malware, dzięki czemu póżniej nie musiałem tracić czasu na zbędną zabawę interfejsem.
Na zakończenie procesu instalacji , EAM wyświetlił monit z podstawowymi wskazówkami.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Funkcje

Nadszedł czas, by opisać wygląd i funkcje programu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po kliknięciu prawym klawiszem myszy na ikonkę w Trayu ukazuje się najprostszy jaki tylko może być dostęp do podstawowych funkcji EAM. Można wykonać skan , sprawdzić aktualizację , określić reguły aplikacji i hostów, włączyć Hijack Free ( o nim za chwilę) , wstrzymać ochronę , przejść do trybu gracza lub zatrzymaćktóryś z modułów. Wszystko pod ręką.
Ja jednak postanowiłem wprowadzić ustawienia z poziomu głównego okna Anti-Malware.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Interfejs programu w mojej ocenie bardzo przyjemny. Jasne kolory, wszystko „podane na tacy”. Na pierwszy rzut oka moją uwagę przykuł status aktywacji trzech głównych modułów zabezpieczenia. Jak widać po zielonej ikonce wszystkie były aktywne. Poniżej znajdują się opcje związane z aktualizacją i skanerem. Po lewej stronie przedstawiają się zakładki poszczególnych funkcji programu, z kolei z prawej umieszczone zostały linki do stron producenta, informacje o licencji czy sposobie wysyłki podejrzanych plików do Labu. Ciekawostką jest ,że po kliknięciu na nazwę odpowiedniego modułu ochronnego miałem możliwość wyłączenia go lub przejścia bezpośrednio do ustawień. Interfejs okna głównego jak i banalną obsługę oceniam na piątkę z plusem .

Skanowanie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pierwsza z zakładek przeniosła mnie do menadżera sprawdzania aplikacji komputera . Do wyboru były 4 tryby skanu;
-szybki, czyli aktywne programy i ślady Spyware
-inteligentny, czyli dokładniejszy szybki skan, sprawdzający pliki programów i Windowsa
-dokładny, a więckontrola całego dysku. Ważnym jest iż producent zaznaczył w opisie , że skan ten jest najwolniejszy i najdokładniejszy, co wcale nie jest takie oczywiste dla typowych użytkowników.
Najbardziej jednak zaciekawił mnie czwarty rodzaj, czyli skan użytkownika.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Miałem do wyboru dyski ,które chcę by program sprawdził, mogłem dowolnie manipulować tym , jakie foldery mają być skanowane, a także ustawić , by sprawdzona została pamięćczy np.Emsisoft pozwolił mi na użycie filtra rozszerzeń.To tak naprawdę tylko kilka opcji skanu , który każdy user może dostosować do swoich potrzeb.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kwarantanna plikówpozwala na przywrócenie/skasowanie wykrytego szkodnika czy wysłanie sampli do analizy. Emsisoft nie wykrył podejrzanego według nas pliku? To nie problem, możemy także więzić w tym module wybrane przez siebie aplikacje. Ważne jest ,że po każdej aktualizacji baz definicji następuje re-scan kwarantanny, False positive są przywracane.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Raportyukazują działania jakie wykonał EAM na naszym komputerze.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zakładka „Ochrona ” umożliwia już konkretne ustawienie zasad bezpieczeństwa i działania oprogramowania antywirusowego.
Reguły aplikacji, czyli modyfikacji ewentualnych decyzji Kontroli zachowań, czy dodawania własnych reguł dla konkretnych programów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kontrola zachowań, a więc HiPS Emsisofta, domyślnie kontroluje zachowania charakterystyczne dla każdego rodzaju malware ( moduł w pełni konfigurowalny). Funkcja ta jest znana z osobnego wydania Emsisoft Mamutu .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Często słyszę opinie, że HiPSy nie są dobrymi programami, gdyż ich działanie polega tak naprawdę na zadawaniu mnóstwa pytań i decyzjach użytkownika. EAM wyszedł naprzeciw oczekiwaniom i oferuje decyzje na podstawie wyborów społeczności. 90% decyzji zezwalających/odmawiających jest powodem do tworzenia automatycznych reguł.
Oczywiście nie zabrakło też trybu paranoicznego , przystosowanego do szczególnie narażonych na infekcje środowisk .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Skaner plikówto zestaw ustawień decydujących o tym kiedy, które i z jakim skutkiem pliki mają być kontrolowane. Domyślnie, Strażnik przenosi wirusy do kwarantanny .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Bezpieczne surfowanie to spis reguł dotyczących odwiedzanych stron internetowych. Funkcja ta ma za zadanie blokować wirusy , exploity czy oszustwa internetowe.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ustawienia hostów pozwalają na własne definiowanie zasad postępowania z danymi stronami internetowymi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Samoobrona

Konfiguracja funkcji znajduje się w Ustawieniach ogólnych programu. Nie udało mi się wyłączyć procesów EAM ,a próbowałemGrin

Ochrona poczty
Działa tylko z programem Microsoftu.

Optymalizacja zużycia pamięci,

Pozwala na dostosowanie działania programu do każdego/indywidualnego komputera. Co ciekawe program zaleca wyłączenie tej opcji w przypadku problemów z wydajnością. Na moim leciwym komputerze nie mam jednak żadnych większych uniedogodnień z działaniem produktu Emsi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ustawienia pozwalają także na określenie zasad aktualizacji, pozwoleń czy licencji.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pomocne uwagi
Proszę zauważyć na screenach prawą stronę okien EAM, znajdują się tam wskazówki dla podejmowanych decyzji. Ułatwi to z pewnością „laikowi” postępowanie z programem.


Hijack Free,czyli „Windowsie czy wszystko w porządku?”

Zaawansowany dodatek pozwala sprawdzić procesy oraz zabijać je.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Porty ze wskazaniem aplikacji.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zarządzanie autostartem…

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



…usługami systemowymi…

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




…lub np. ActiveX czy Hostami.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co ciekawe z decyzją nie pozostajemy sami, gdyż program pozwala na sprawdzanie on-line np. działających procesów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przyznam, że obsługa Hijack Free jest prosta i zrozumiała.

Zużycie pamięci.
To mnie najbardziej zastanawiało i intrygowało. EAM korzysta z dwóch silników ( własnego + Ikarusa). W związku z tym ,że Ikarus, delikatnie pisząc, za lekkiego i oszczędnego antivirusa nie uchodzi, spodziewałem się tu kosmicznego zużycia RAMu, szarpania procesorem i w ogóle zablokowania mojego systemupowodującego falę mocnych skarg. Podobnie jak w przypadku bliźniaczo skonstruowanego, konkurencyjnego rozwiązania Gdaty- i tu zdziwiłem się.
Program działając w tle wytwarza 2 procesy, oczywiście uruchomienie głównego okna , czy skanu uruchamia kolejne. Zauważyłem jednak ,że zużycie pamięci jest skrajnie różne , gdyż może wyglądać np. tak

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ale drugi proces może prezentować się także następująco:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Otworzenie głównego okna :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie podoba mnie się to. Z jednej strony EAM jest lekki jak piórko, niczym antywirusy działające w chmurze. Ale niestety, były momenty w których zawiesił mój system, a nawet musiałem zrestartować komputer. Nie ukrywam, że przy wykonaniu skanu też obciążenie procesora i pamięci było albo minimalne, lub wręcz wymuszające restart. Dziwi to tym bardziej, że program nie posiada Firewalla, ma tylko funkcje Antimalware, mimo to jest cięższy od niektórych pakietów Internet Security konkurencji.
Jednak czy przy dzisiejszych komputerach to problem? Raczej nie, tym bardziej, że nie jest to mocno częste zjawisko, jednak mimo wszystko pierwszy minus dla Emsisofta.

Pomoc techniczna i test na zagrożeniach.

No cóż. Wykrycia najnowszych paczek zawsze na poziomie 85-95 %, wysłanie plików do Labu skutkuje kolejnymi, bardzo częstymi aktualizacjami ( w czasie pisania recenzji miałem ich chyba aż 3, wielki szacunek). Użytkownicy Emsi zwracają dużą uwagę na fakt świetnej pomocy technicznej. Ja na szczęście, oprócz podejrzanych plików szybko dodanych do baz, nie miałem absolutnie żadnej potrzeby by się z kimkolwiek kontaktować.
Na pewno duże baty dla produktu należą się za ochronę stron WWW. Na 20 linków pochodzących między innymi z „malwaredomain…”EAM zablokował… 3. Udało mnie się wejść na stronki ze SCAMem i założyć konto na sfałszowanej witrynie. Może bym się i nie czepiał gdyby nie fakt, że McAfee Site Advisor czy Wot nie pozwoliły mnie wejść na omawiane fałszywe witrynySad .
Ale za to Kontrola zachowań, czy dwa silniki wgrane w program mocno blokowały pobrane zagrożenia.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Emsisoft najwyraźniej nie ma w swej bazie dość znanych komunikatorów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Szczere ukłony za skutecznego i wrażliwego Hipsa, ale wpadki tez były:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

Podsumowanie.
A więc z uśmiechem na ustach mogę przyznać, że przekonałem się czym jest tak lubiana ochrona Emsisofta. Świetna heurystyka, mocne silniki skanujące, łatwa obsługa i zaawansowana konfiguracja.
Boli mnie tylko ochrona stron internetowych , jednak pakietów idealnych nie ma, to mimo wszystko EAM ma mocne podstawy by nim być. Chciałbym również zwrócić uwagę na fakt, że w czasie testu nie zauważyłem False positive skanerów na żądanie na grach sieciowych oraz innych plikach „wysokiego” ryzyka, poprzednia wersja dosłownie dziesiątkowała je dziwnymi wykryciami.

Moim zdaniem na plus:

+ genialna wykrywalność silników skanujących
+świetne ustawienia domyślne
+przyjazny, łatwy w zrozumieniu interfejs
+ duża lista znanych programów
+ nadaje się do zainstalowania (po krótkiej „nauce”) u zwykłego użytkownika
+ tryb paranoiczny, czyli coś dla osób lubiących tematykę malware
+ komunikaty, wyjaśnienia , bardzo zrozumiałe polecenia
+ zaawansowany i czuły HIPS (choć to tylko program anti-malware)
+ świetnie zorganizowana pomoc techniczna
+ częste aktualizacje, przewyższają testowaną wcześniej konkurencję
+ szybkie dodawanie przesłanych plików do baz
+ brak zbędnej biurokracji, niskie ceny
+po prostu zmiażdżył Fake Av

Ale zauważyłem też minusy

-wahanie się obciążenia pamięci, widoczne na starszej maszynie (ciężej niż niektóre pakiety IS)
- ochrona stron internetowych ( w automacie) nie spełnia swojej funkcji
- mała wpadka w trakcie testu,restartował system, blokował HIPSem, foldery Sandboxa skanował kilka razy , ale i tak jakieś pojedyncze Adware i Trojany (niegrożne)przeszły. Po wysyłce do Labu co prawda wprowadzono szybko wykrycie, no ale minus musi zostać odznaczony.
Zauważyłem ciekawą akcję, polegającą na polecaniu Emsisofta znajomym. Ja już poleciłem , nie wiem jak wy. Soft wymaga dogrania Firewalla gdyż testowałem podstawową dostępną wersję. W duecie z równie silnym kompanem ( np. Internet Security Pack), wirusy mogą zapomnieć o infekcji w systemie.

Dziękuję.


Autor:McAlex
SafeGroup.pl - Zadbamy o Twoje bezpieczeństwo
Odpowiedz
#2
Recenzja niezła - ale mogłeś poświecić chwilę i trochę lepiej obrobić te screeny Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
Alex - co do screenów, to wystarczy, że wciśniesz Alt+Prt Sc i wykona się jedynie zrzut okna aplikacji, nad którą znajduje się obecnie kursor.
Przykład:
Prt Sc :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Alt+Prt Sc :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A recka świetna jak zawszeBeer
Odpowiedz
#4
Z dłużącą się niecierpliwością czekałem na tę recenzję, ale efekt końcowy określę krótko: "jest bosko"!!Grin
Materiał zwięzły, konkretny, ale jednocześnie niepozbawiony szczegółów, które często w natłoku informacji potrafią zwyczajnie umknąć autorowi. Cóż tak udana kompilacja recenzyjnych wątków rzadko się zdarza, tym bardziej szczere ukłony i podziękowania dla Naszego RedaktoraSmile
To zdecydowanie najlepszarecenzja Emsisoftu, jaką czytałem do tej pory (a było już tego trochę).
Alex , wielkie dzięki Beer

PS Może warto byłoby, żeby ekipa z Thalgau to przeczytała? Ja jestem zdecydowanie na tak, ale oczywiście decyzja należy do Autora Wink
Odpowiedz
#5
Screeny wykonuję tym:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tyle,że często muszę sięspieszyć gdyż np. testując wirusy szybko znika mi ich okno lub coś dziwnego zaczyna się dziać z systemem. Do tego ten programik nie działa zbyt dobrze (np. w momencie włączenia go znikają mi "obiekty" do screena i pojawiają się po wyłączeniu).

Dodano: 14 lip 2012, 16:21

Miquell napisał(a):PS Może warto byłoby, żeby ekipa z Thalgau to przeczytała? Ja jestem zdecydowanie na tak, ale oczywiście decyzja należy do Autora Wink

Jak dla mnie może to przeczytać ktokolwiek Grin
Ale to ostatnia taka recenzja, bo zaczyna się robić monotonnie.
Teraz będzie troszkę inaczej.
Odpowiedz
#6
alex1155 napisał(a):Teraz będzie troszkę inaczej

Idą zmiany??Smile
Odpowiedz
#7
Miquell napisał(a):
alex1155 napisał(a):Teraz będzie troszkę inaczej

Idą zmiany??Smile

Tak tyle,że program który miał być ich pierwszą ofiarą odmawia instalacji.
Odpowiedz
#8
Miquell napisał(a):Może warto byłoby, żeby ekipa z Thalgau to przeczytała?

Nie ma czegoś takiego jak ekipa z Thalgau Grin. Emsisoft jest rozrzucony po całym świecie (Austria, Niemcy, Indie, Ukraina, USA, Rosja, Kazachstan), korzystają z VPN-a, mają jedno repozytorium z kodem źródłowym i dogadują się na skajpie (poważnie, sam mam dwa kontakty). Dlatego ceny są tak niskie - koszty produkcji są stosunkowo niewielkie.
Odpowiedz
#9
Eugeniusz napisał(a):Nie ma czegoś takiego jak ekipa z Thalgau Grin

Gieniu , to była najczystsza z możliwych przenośnia Grin
Odpowiedz
#10
Eugeniusz napisał(a):mają jedno repozytorium z kodem źródłowym i dogadują się na skajpie (poważnie, sam mam dwa kontakty).

Cóż za brak profesjonalizmu Cool
Eugeniusz napisał(a):Dlatego ceny są tak niskie - koszty produkcji są stosunkowo niewielkie.

W polsce podejście nie do pomyślenia, baaaa ceny by wręcz wzrastały bo "kiełbasa i jajka" zdrożały...
Odpowiedz
#11
Niestety sytuacja wygląda jeszcze gorzejWink
Przeskanowałem teraz folder Sandboxa innym skanerem i wykrył następne 15 zagrożeń.
Odpowiedz
#12
alex1155 napisał(a):Niestety sytuacja wygląda jeszcze gorzejWink
Przeskanowałem teraz folder Sandboxa innym skanerem i wykrył następne 15 zagrożeń.


Dzięki za recenzję. Zgadzam się w zasadzie ze wszystkim. EAM strasznie brakuje możliwości ustawiania priorytetu podczas skanowania. Efekt jest taki, ze skanując pracować się bez problemu da, ale już np. oglądać filmy - nie bardzo Sad

A o co chodzi z tym skanowaniem folderu piaskownicy? <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
This is your life and it's ending one minute at a time

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Powered by mózg + Bitdefender Internet Security 2013
Odpowiedz
#13
m.in emsisfofta Craze
folder,czyli tam gdzie Sandbox zapisuje uruchamiane programy. Pełno Adware i toolbarow.

Dodano: 14 lip 2012, 18:16

aope napisał(a):Myślałem, że testowałeś to na maszynie wirtualnej

Niestety wirus wszedł mi na prawdziwy systemGrin
Odpowiedz
#14
Emsisoft w Sandboxie?? Suspicious
Jeśli mogę coś zasugerować, to testy lepiej robić na typowej VM - z uwagi m.in. na wiarygodność Wink
Odpowiedz
#15
nie emsi tylko wirusySmile
Odpowiedz
#16
A to pardon Smile
Odpowiedz
#17
Poruszona ważna kwestia słabej ochrony www. Niestety prawda. Zbieram się żeby jakoś napisać do nich w tej sprawie Smile
Odpowiedz
#18
[quote="Waves97"] Poruszona ważna kwestia słabej ochrony www. Niestety prawda. Zbieram się żeby jakoś napisać do nich w tej sprawie Wink
Odpowiedz
#19
W ogóle to ochrona www mnie lekko zaskoczyła, ale i tak ten program przeskakuje większość konkurencji o kilka poziomów:-) Czy Online Armor ma jakiś filtr stron?

Dodano: 14 lip 2012, 22:03

W ogóle to ochrona www mnie lekko zaskoczyła, ale i tak ten program przeskakuje większość konkurencji o kilka poziomów:-) Czy Online Armor ma jakiś filtr stron?
Odpowiedz
#20
No to zapraszam do dyskusji:
Kod:
http://support.emsisoft.com/topic/8729-poor-protection-of-web-in-emsisoft-discussion/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości