FileMedic Antivirus Beta - Recenzja
#1
Udało mi się zainstalować,zaktualizować i przeskanować system FileMedic Antivirus beta. Trwało to około dwóch godzin ale czy było warto?
Myślę że ta krótka recenzja odpowie na to pytanie Wink

FileMedic Antivirus to polski projekt w którym bierze udział Mateusz Sell, czyli syn tego samego człowieka który stworzył dobrze znanego Mksvira. Czy FileMedic ma
szansę na odniesienie podobnego sukcesu? Producent określa go jako najlepszy program antywirusowy do pobrania online. Dla mnie to stwierdzenie
niemniej dziwne, bo przecież pobrać możemy każde oprogramowanie zabezpieczające a również nikt mi nie zaprzeczy, że takowe, lepsze od Filemedica
istnieją.

Przejdźmy do opisu programu.

Instalator programu zajmuje na dysku 88,2 MB. Do wyboru język polski i angielski. Instalacja niepochłania dużo czasu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie potrzebujemy restartu aby
uruchomić program chociaż kilka razy musiałem skorzystać z tej opcji gdyż FM odmówił współpracy między aktualizacjami i skanowaniem
. To jeszcze do wybaczenia bo to wersja beta Grin
Dwuklik na ikonce w tray''u uruchamia gui programu. Proste i czytelne. Brakuje mi tylko wyrażniej opcji aktualizacji, kwarantanny i innych pierdółek tego pokroju.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W File Medicu mamy do dyspozycji Nowoczesne Techniki Heurystyczne oraz ochronę w czasie rzeczywistym. Oba komponenty możemy szybko wyłączyć
chociaż nie jestem pewien czy to ma sens bo skuteczność programu jest znikoma. Mam nadzieję że poprawią to w stabilnej wersji.

Zakładka aktualności czyli kilka słów jak to FileMedic wspomaga edukację i o tym , że jakieś gazety zapowiadają ten program. Przejdźmy dalej...
W zakładce Info istnieje opcja Diagnostyka. Tworzony jest na pulpicie log zawierający informacje o procesach, rejestrze itp.

Oczywiście były też problemy Smile Jak na początku wspominałem spędziłem dwie godziny na skanowaniu i aktualizacji. Ogrom czasu biorąc pod uwagę
że system był świeżo postawiony i zawierał tylko kilka programów, które uważałem za potrzebne. Ale to wersja beta i możemy to wybaczyć, prawda ? Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zużycie zasobów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czy FileMedic odniesie sukces jak Mks_Vir ? Być może będzie znany wśród Polaków ale myślę że jako program nienadający się do polecenia i znany z
małej skuteczności. Warto wspomnieć że zapewne zastąpi Arcabita w Polskich szkołach .
Co przyniesie czas , zobaczymy.
Odpowiedz
#2
Ja mu nie wróżę żadnej przyszłości. Za duża konkurencja i w dodatku są lepsze i sprawdzone aplikacje.
Odpowiedz
#3
A ja myślę, że marketing pozwoli im na chwilę zabłysnąć, ktoś to zainstaluje, a później upaść tam gdzie nie sięga wzrok. Trochę za późno żeby budować imperium od nowa.
Odpowiedz
#4
Jak to mówią : nigdy nie jest za późno. Mogą to zrobić obojętnie kiedy byleby wystawało poza standardy jakie wtedy będą Wink
Odpowiedz
#5
Sprawdźcie sobie na kilku świeżych samplach te Nowoczesne Techniki Heurystyczne.
Daję gwarancję że system będzie co najmniej unieruchomiony i rozwalony jak nienadający się do formatuWink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#6
Ale jak mogą wyjść poza standardy skoro avast maprawie 200mln samych klientów wersji free, kaspersky wyrabia już 300mln. To są olbrzymie bazy danych, ogromna chmura, lata doświadczenia. Już lepszym byłoby odkupienie od innej firmy silnika, stworzenie heurystyki i dodatkowo swojej bazy danych w chmurze. Trochę by minęło, a już liczba Plików, które zgromadzili pozwoliłaby na lepszy start z pełnią własnych rozwiązań.
Odpowiedz
#7
alex1155 napisał(a):Ale jak mogą wyjść poza standardy skoro avast maprawie 200mln samych klientów wersji free, kaspersky wyrabia już 300mln. To są olbrzymie bazy danych, ogromna chmura, lata doświadczenia. Już lepszym byłoby odkupienie od innej firmy silnika, stworzenie heurystyki i dodatkowo swojej bazy danych w chmurze. Trochę by minęło, a już liczba Plików, które zgromadzili pozwoliłaby na lepszy start z pełnią własnych rozwiązań.


Nie Twój problem Wink Nie dogonią i tak...
Odpowiedz
#8
No właśnie nie dogonią. Chociaż jakby zastosować pewien skaner ik.... To możeSmile hehe,
Odpowiedz
#9
Nawet ten skaner nie wpływa na popularność softu. Np Ashampoo ma go i jakoś nie jest rozchwytywany. Jest ktoś na tym forum co go używa, raczej nie ?
Odpowiedz
#10
Krótkie to trochę Sad
Odpowiedz
#11
Postaram się pisać więcej . File Medic jest zbyt ubogi żeby więcej o nim pisać Tongue
Odpowiedz
#12
Waves97 napisał(a):File Medic jest zbyt ubogi żeby więcej o nim pisać Tongue


Wszystkie informacje w pigułce Grin

---------------------------------------

Właśnie znalazłem ciekawostkę na CRN

Cytat: FileMedic: jest już antywirus syna twórcy mks_vir

Na rynek wszedł FileMedic Antivirus 2012, program stworzony pod nadzorem Mateusza Sella, ostatniego prezesa MKS.

Według spółki (powołali ją Piotr Nowak i Mateusz Sell) nad antywirusem pracował zespół programistów z Europy i Azji. Aplikacja jest przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm. FileMedic Antivirus 2012 zawiera skaner i monitor antywirusowy, opcję kwarantanny. Wdrożono również dwa autorskie rozwiązania: Fuse Box, do przechowywania podejrzanych plików w zaszyfrowanym katalogu, oraz Edge Scan - rozpoznające niesklasyfikowane zagrożenia komputera. W porównaniu z wersją beta m.in. zmieniono interfejs na bardziej intuicyjny, dodano dodatkowe mechanizmy skanujące i wykrywające zaawansowane wirusy.

Cena detaliczna brutto: 49 zł (licencja na 1 stanowisko na 1 rok). Pierwszym partnerem sprzedażowym FileMedic jest NetArt.
Odpowiedz
#13
To już wypuścili final?..
z tego co wadziłem w manualu nic się nie zmieniło
Ciekawe jak im pójdzie sprzedaż

Dodano: 06 lip 2012, 17:52

Blade napisał(a):Cena detaliczna brutto: 49 zł (licencja na 1 stanowisko na 1 rok). Pierwszym partnerem sprzedażowym FileMedic jest NetArt.

Cena jest zbyt wysoka biorąc pod uwagę możliwości programu
Odpowiedz
#14
Cytat: Cena detaliczna brutto: 49 zł (licencja na 1 stanowisko na 1 rok).


Dobre. Ciekawe kto kupi ten szajs.

Cytat: Cena jest zbyt wysoka biorąc pod uwagę możliwości programu


Chyba brak mozliwosci.
To jest parodia antywirusa!!
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz
#15
Przetrwa w bólach kilka miesięcy sztucznie utrzymywany przy życiu przez inwestora. Inwestor w końcu zrozumie, że został wyd...any, odłączy finansowy respirator i będzie po temacieGrin
Odpowiedz
#16
Trial jest aż na 90dni Smile
Zaraz sprawdzę czy jakbym trafiał na sample z paczki, ile wykryje Wink

Jednak, myślałem, że w wersji beta żartowali. Niestety to jest smutna prawda:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


z dwojga złego na razie arca lepszy
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#17
zrobiłeś test detekcji - może odpal kilka próbek. Dlaczego nie wierzysz, że program Cię obroni w realu?Cool
Odpowiedz
#18

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeden random klik na plik w paczce. Wystarczy. FileMedic został wyładowany z traya i z pamięci. Komp zablokowany.

A sam sobie sprawdź te nowoczesne techniki heurystyczne ;P
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#19
@tommy504

Nie spodziewałem się Tongue
Odpowiedz
#20
tommy504 napisał(a):...A sam sobie sprawdź te nowoczesne techniki heurystyczne ;P

Sie boje - szczepień wszystkich nie mam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości