"Super lekki" zestaw?
#1
System operacyjny:
Windows XP Pro. SP3 32bit


Zastosowanie:
Laptop do przeglądania sieci, facebook, fora, gry w przeglądarce itp.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Dell Latitude D410
CPU: Intel Pentium M 2.00 GHz
RAM: 512MB
GPU: Intel 915GM/GMS, 910GML

Witam,
Poszukuję czegoś "super lekkiego" na ten antyczny już sprzęt, pytanie czy jest sens instalować cokolwiek przy takiej małej ilości ramu?
Obecnie mam zainstalowanego MBAM na żądanie, Chrome + Ghostery + AdBlockPlus i WoT. Co byście polecili?
Odpowiedz
#2
Jeżeli super lekkiego, to proponowałbym nie brać pod uwagę antywirusa, a skupić się na alternatywnych metodach ochrony.
Ze swej strony mogę polecić SpyShelter i Sandboxie, oba w wersjach darmowych. Oba lekkie i rewelacyjnie spełniające swoją rolę.
MBAM na żądanie będzie bardzo dobrym uzupełnieniem.
...
Odpowiedz
#3
bałbym się tu bawić w av, Ale xp ma niestety to do siebie, że potrzebuje po prostu mocnej ochrony. Koniecznie sandboxie. Jak pisał użytkownik wcześniej spyshelter jest dobrym pomyslem jednak to zaawansowany program. Jeśli wolisz automat możesz spróbować z panda cloud. Instalowalem go na gorszych już warunkach i dał radę.


Dodano: 06 cze 2012, 20:33

i panda ma dobrą ochronę sieci więc mógłbyś wtedy wyrzucić wota
Odpowiedz
#4
Jeśli chcesz ochronę z antywirusem, to Panda Cloud Antivirus, a do Chrome dodaj BitDefender TrafficLight (dodatek, nie pelny program)
I zamknij porty programem Windows Worms Doors Cleaner Smile
Odpowiedz
#5
Panowie, zapomnieliśmy o niezwykle ważnej kwestii jaką jest firewall, w końcu to Windows XP.
W tym przypadku warto polecić PC Tools Firewall Plus 7 - prosty, lekki, skuteczny i po polsku.
...
Odpowiedz
#6
Webroot+ na żądanie:
MBAM lub HITMAN lub EMSI
Odpowiedz
#7
Na żądanie skaner MBAM lub ewentualnie HITMAN

Skuteczny i lekki firewall, tak jak wyżej opisano, czyli chociażby PC Tools.

Jeżeli szukasz dopełnienia antywirusem (a ma być lekki) to może avira free? Ewentualnie Panda, lub avast (chodź według mnie na tyle ram''u, lepsza będzie avirka/panda)
avast! Free Antivirus + Malwarebytes` Anti-Malware

Nawet się nie spodziewasz, kiedy odwiedzę Twój system operacyjny...

SalityKiller <- Jak ja tego badziewia nie lubie...
Odpowiedz
#8
aviry lepiej nie. Ona nie zawsze zachowuje się lekko:-) Przynajmniej nie w ostatniej wersji.
Odpowiedz
#9
Przychylnie patrzę na PC Tools i Pandę co do sandboxie to sam nie wiem, nie korzystałem z tego programu i nie wiem jak to się je, a tym bardziej użytkownik który będzie siedział na tym laptopie jest totalnym laikiem. Smile Czy PC Tools wymaga dodatkowej konfiguracji, czy on sobie po prostu działa w tle nie zawadzając?
Odpowiedz
#10
TrueMorph napisał(a):Przychylnie patrzę na PC Tools i Pandę co do sandboxie to sam nie wiem, nie korzystałem z tego programu i nie wiem jak to się je, a tym bardziej użytkownik który będzie siedział na tym laptopie jest totalnym laikiem. Smile Czy PC Tools wymaga dodatkowej konfiguracji, czy on sobie po prostu działa w tle nie zawadzając?

standardowa konfiguracja jest wystarczająca, oczywiście program bedzie pytał, jesli jakaś aplikacja będzie chciała połączyć się z internetem.
Odpowiedz
#11
kamil10506 napisał(a):
TrueMorph napisał(a):standardowa konfiguracja jest wystarczająca, oczywiście program bedzie pytał, jesli jakaś aplikacja będzie chciała połączyć się z internetem.

Standardowo PCTools nie pyta, tylko przepuszcza wszystkie połączenia wychodzące z komputera. Żeby program pytał, należy włączyć tę opcję w ustawieniach.
Jeżeli rzeczywiście laik z komputera będzie korzystał, to lepiej zostawić standardowe ustawienia.
...
Odpowiedz
#12
Przy tej ilości ramu możesz spróbować Pandy Cloud Free, a do tego PC Tols firewall oraz SpyShelter Free. Ewentualnie Sandboxie zamiast antywirka.
Odpowiedz
#13
Przychylam się to powyższych wypowiedzi. Myślę że twój lapek przy tym zastosowaniu które podałeś pociągnąłby nawet Norton IS 2012 czy F-Secure IS 2012/2013 beta. I nie przeszkadzało by to w pracy/zabawie. Chyba że odpaliłbyś z 7 kartnaraz w przeglądarce ;p Niemniej jednak Panda Cloud oraz PC Tools firewall, sandboxie będą wystarczające. Możesz spróbować również Webroot SecureAnywhere instalujesz i zapominasz że masz antywirusa (obciążenie systemu) Cool
| Webroot SecureAnywhere | Zemana AntiLogger PRO| Bitdefender Traffic Light add-on |
Odpowiedz
#14
Ode mnie dodam tylko : Jak ma być super lekko to zapomnij o av....
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#15
Dziękuję wszystkim za rady. Smile
Zdecydowałem się na PC Tools i Pandę Cloud zobaczymy jak to będzie się sprawowało. Sandboxie wypróbuję u siebie na stacjonarnym, może uda mi się nauczyć tym obsługiwać i dopiero wtedy zainstaluje na Laptopie. Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości