Wirus atakuje !!
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ciekawe jakie programy wpuściły tego wirusa kiedy jeszcze nie było go w sygnaturach baz wirusów Grin
Odpowiedz
#2
Łata na lukę którą robak wykorzystuje została wydana ponad 3 miesiące temu więc można było uniknąć tej epidemii, ale jak widać wiedza społeczeństwa na temat bezpieczeństwa jest nikła i stąd te problemy. Ofiary mogą mieć pretensje same do siebie Smile
Odpowiedz
#3
co tam wirus jaki wirus? mnie to nie dotyczy - tak myśli większość ludzi.
przez takie postępowanie wirusy i trojany i przede wszystkim ich twórcy mają ubaw i spore zarobki
ale to tak jest i się nie zmieni
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
Ratatui napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ciekawe jakie programy wpuściły tego wirusa kiedy jeszcze nie było go w sygnaturach baz wirusów Grin

Po raz kolejny AV pokazaly swoja slabosc w stosunku do najnowszych zagrozen.
Przeczytalem dwa pierwsze komentarze pod newsem i dalej juz mi sie odechcialo czytac...
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#5
Creer napisał(a):
Ratatui napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ciekawe jakie programy wpuściły tego wirusa kiedy jeszcze nie było go w sygnaturach baz wirusów Grin

Po raz kolejny AV pokazaly swoja slabosc w stosunku do najnowszych zagrozen.
Przeczytalem dwa pierwsze komentarze pod newsem i dalej juz mi sie odechcialo czytac...


co ci się w komentach nie podoba? sorry nie czytałem ale żenada i tyle
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Informacja o wirusie przygotowana przez F-Secure:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Bardzo dobry artykuł, szkoda tylko, że reklamowy. Można odnieść wrażenie, że tylko łaty Microsoftu i F-secure są sposobem na wirusa Smile
Nie ma się jednak co dziwić - biznes. Wszystkie firmy tak robią.
Odpowiedz
#8
Gdyby ktoś chciał poczytać o tym szkodniku w naszym ojczystym języku to takowy opis dostępny jest

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
#9
Pablosss napisał(a):Gdyby ktoś chciał poczytać o tym szkodniku w naszym ojczystym języku to takowy opis dostępny jest

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.


To się nazywa wyczerpujący opis. Po przeczytaniu tych artykułów można dojść do trzech wniosków:
1. Należy aktualizować Windowsa
2. Posiadać zaktualizowanego i skutecznego Antywirusa
3. Używać bardzo dobrego firewalla. Zapora systemowa, nie stanowi większej przeszkody.
Odpowiedz
#10
Jurek napisał(a):
Pablosss napisał(a):Gdyby ktoś chciał poczytać o tym szkodniku w naszym ojczystym języku to takowy opis dostępny jest

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.


To się nazywa wyczerpujący opis. Po przeczytaniu tych artykułów można dojść do trzech wniosków:
1. Należy aktualizować Windowsa
2. Posiadać zaktualizowanego i skutecznego Antywirusa
3. Używać bardzo dobrego firewalla. Zapora systemowa, nie stanowi większej przeszkody.


Po przeczytaniu tych opisów można dojść do wniosku, że firmy tylko straszą ludzi, wywołują u czytelnika wzrost poziomu zagrożenia a co za tym idzie namawiają do kupna właśnie -> skutecznego antywirusa + firewalla ... Mam coraz większe obawy co do rzetelności zarówno testów AV jak i zagrożenia wirusami.
Odpowiedz
#11
Ratatui napisał(a):Po przeczytaniu tych opisów można dojść do wniosku, że firmy tylko straszą ludzi, wywołują u czytelnika wzrost poziomu zagrożenia a co za tym idzie namawiają do kupna właśnie -> skutecznego antywirusa + firewalla ... Mam coraz większe obawy co do rzetelności zarówno testów AV jak i zagrożenia wirusami.


Pierwszy artykuł posiadał akcent reklamujący, choć 9 mln zawirusowanych komputerów przez jednego wirusa i bezradność zapory systemowej to fakt.
Drugi artykuł pokazuje dokładnie mechanizmy ataku wirusa i trzeba być uprzedzonym lub posiadać małe doświadczenie aby się z nim nie zgadzać.
Ja podchodzę z pewną rezerwą do testów i artykułów, choć ich nie lekceważę ale z własnego doświadczenia wiem, że kompletna skuteczna ochrona bardzo ułatwia życie osobom, które intensywnie surfują po necie i ściągają pliki. Smile
Odpowiedz
#12
Jurek napisał(a):
Ratatui napisał(a):Po przeczytaniu tych opisów można dojść do wniosku, że firmy tylko straszą ludzi, wywołują u czytelnika wzrost poziomu zagrożenia a co za tym idzie namawiają do kupna właśnie -> skutecznego antywirusa + firewalla ... Mam coraz większe obawy co do rzetelności zarówno testów AV jak i zagrożenia wirusami.


Pierwszy artykuł posiadał akcent reklamujący, choć 9 mln zawirusowanych komputerów przez jednego wirusa i bezradność zapory systemowej to fakt.
Drugi artykuł pokazuje dokładnie mechanizmy ataku wirusa i trzeba być uprzedzonym lub posiadać małe doświadczenie aby się z nim nie zgadzać.
Ja podchodzę z pewną rezerwą do testów i artykułów, choć ich nie lekceważę ale z własnego doświadczenia wiem, że kompletna skuteczna ochrona bardzo ułatwia życie osobom, które intensywnie surfują po necie i ściągają pliki. Smile


To już lepiej zainstalować jakąkolwiek dystrybucję Linuxa i mieć wirusy głęboko w poważaniu.
Odpowiedz
#13
Ech.. Tak to jest jak ludzie nie wiedzą co to znaczy dobry antywirus Smile a później piszą tematy na forach typu "Pomocy komp mi muli! Mam Avasta ale nie może tego wirusa mi usunąć!"
Użytkownicy aviry mogą spać spokojnie, sygnaturka już jest:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#14
@Ratatui
Gdyby w Linuxie można było używać bez problemów wszystkie aplikacje i gry pod Windowsa a jego obsługa była banalnie prosta, to byłoby rozwiązanie. Przypuszczam, że kiedy Linux byłby tak popularny jak Windows mogłyby się również zacząć problemy z wirusami:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



@ Plati

Nie miałem tego jeszcze w Avirze Premium, choć używam jej już dość długo, ale mocno obcięta darmowa wersja czasem wpuściła trojana i podobnie jak Avast nie mogła usunąć.
Spać spokojnie mogą użytkownicy płatnej wersji Aviry współpracującej z bardzo dobrym firewallem Smile
Odpowiedz
#15
Jurek napisał(a):Spać spokojnie mogą użytkownicy płatnej wersji Aviry współpracującej z bardzo dobrym firewallem Smile


Nigdy nie mozna mowic o 100% pewnosci, tak jak juz gdzies na forum wspomnialem, 99% a nawet 100% pewnosc mozna osiagnac tylko w przypadku wirtualizacji na poziomie sprzetowym.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#16
Jurek napisał(a):@Ratatui
Gdyby w Linuxie można było używać bez problemów wszystkie aplikacje i gry pod Windowsa a jego obsługa była banalnie prosta, to byłoby rozwiązanie. Przypuszczam, że kiedy Linux byłby tak popularny jak Windows mogłyby się również zacząć problemy z wirusami:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Data artykułu: Oryginał opublikowany 06.10.2003

Trochę stary, nie przypuszczasz Wink? To jest bezsens instalować antywirusa na Linuxie. Niepotrzebnie tylko zżera zasoby systemowe.
Odpowiedz
#17
Ratatui napisał(a):Data artykułu: Oryginał opublikowany 06.10.2003

Trochę stary, nie przypuszczasz Wink? To jest bezsens instalować antywirusa na Linuxie. Niepotrzebnie tylko zżera zasoby systemowe.


Co data artykułu ma do rzeczy, tylko to, że Linux nadal jest mało popularny.
Gdyby był tak popularny jak Windows, instalacja antywirusa byłaby potrzebna, choć bez wątpienia jest, to znacznie bezpieczniejszy system.
Odpowiedz
#18
Jurek napisał(a):
Ratatui napisał(a):Data artykułu: Oryginał opublikowany 06.10.2003

Trochę stary, nie przypuszczasz Wink? To jest bezsens instalować antywirusa na Linuxie. Niepotrzebnie tylko zżera zasoby systemowe.


Co data artykułu ma do rzeczy, tylko to, że Linux nadal jest mało popularny.
Gdyby był tak popularny jak Windows, instalacja antywirusa byłaby potrzebna, choć bez wątpienia jest, to znacznie bezpieczniejszy system.


Tymi dwoma zdaniami udowadniasz, że nie masz pojęcia na temat systemów uniksowych... Systemy takie jak np. Linux są już z założenia bezpieczniejsze przez to, że kod źródłowy jest otwarty dla wszystkich a nie jak w przypadku Windowsa tylko dla wybrańców. Nawet gdyby jakiś wirus wszedł na Linuxa to i tak nic nie zrobi bez pozwolenia użytkownika. Nie jest to kwestia popularności. Takimi argumentami posługują się programiści z Redmond.
Odpowiedz
#19
Ratatui napisał(a):Tymi dwoma zdaniami udowadniasz, że nie masz pojęcia na temat systemów uniksowych... Systemy takie jak np. Linux są już z założenia bezpieczniejsze przez to, że kod źródłowy jest otwarty dla wszystkich a nie jak w przypadku Windowsa tylko dla wybrańców. Nawet gdyby jakiś wirus wszedł na Linuxa to i tak nic nie zrobi bez pozwolenia użytkownika. Nie jest to kwestia popularności. Takimi argumentami posługują się programiści z Redmond.


To prawda, że nie jestem specjalistą od systemów uniksowych, ale jaką masz pewność, że w przyszłości nie będzie sposobu na ominięcie aktualnych zabezpieczeń w Linuxie?
Odpowiedz
#20
To może ja się wypowiem o zabezpieczeniach GNU/Linux.
Microsoft postawił na wygodę. W czasie instalacji Windows, zakładamy konto administratora, który może wszystko. Notabene, w Windows nie uda się format c:, a w Linuksie i owszem (ale nie taki format cSmile. Praktycznie nikt z użytkowników Windows nie nakłada sobie ograniczeń, tworząc zwykłe konto. Wszyscy pracują na koncie administratora, więc złośliwy kod łatwo się przedrze.

W Linuksie jest tak, że w czasie instalacji tworzysz konto administratora. Logujesz się na nie, ale nie masz pełni praw administratora. Dopiero gdy system poprosi o hasło (instalacja aktualizacji, zmiana plików systemowych). Wtedy jesteśmy super administratorami (i format c: się uda).
Dodatkowo mamy taką historię.
Pobieramy trojana. Trojan się nie uruchomi, bo nie nadaliśmy mu praw do uruchomienia. Więc się nie uruchomi.

Nie chcę wspominać o szybkości wprowadzania łatek (legenda o tym, że nim Ty zrobisz herbatę po zgłoszeniu błędu, problem zostanie naprawiony przez deweloperów Open Source i zwykłych użytkowników/maniaków). Dodatkowo chcę się pochwalić, że mam Linuksa Ubuntu do wspomagania Windows.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości