Linux czy warto??
#1
Witam.

Posiadam legalny xp 32 bit a chciałem przejść na na coś 64bit.Jak wygląda sprawa gier z xppo przejściu na linuxa czy da się uruchomić i znośnie grać???
Odpowiedz
#2
64-bitowy XP? Zapomnij Tongue
O co pytasz, o 64-bitowego Linuksa czy Windowsa?
Odpowiedz
#3
O linuksa

Właśnie sciągam Ubuntu 11.04PL Niebiańska Nimfa DVD/USB amd64 (x86_64, wersja 64-bitowa) zobaczymy z czym to się je Tongue
Odpowiedz
#4
Ile masz RAM?
Odpowiedz
#5
4gb ramu
Odpowiedz
#6
O grach w Linuksie możesz zapomnieć. Oczywiście są tytuły które tam działają, czy to na WINE, czy nawet natywnie (tu garstka), ale dla zapalonego gracza nie ma miejsca w Linuksie - brak DirectX to jeden z wielu powodów.

Windows XP x64 nie jest zły, o ile posiada się wszystkie niezbędne sterowniki. Niemniej nie jest to system tak stabilny jak Windows XP x86, nie mówiąc już Vista czy Windows 7 w odmianach 64-bitowych. Czy koniecznie musisz instalować x64? Do gier raczej nic Ci to nie da, zaś przy takiej ilości RAMu za wiele nie tracisz.
Odpowiedz
#7
Ok rozumiem dzięki za wyjaśnienie.

Ps. To mając takie parametry:

intel® Core™2 Duo Processor E6300
4gb ram

optymalny system to xp ??.Czy np po przejściu na 7 64bit przyśpieszy ogólnie system????
Odpowiedz
#8
Czy przyśpieszy, trudno powiedzieć. Vista oraz 7 znacznie lepiej zarządzają pamięcią, to pewne.
Niemniej w odczuciu użytkowników są wolniejsze niż "ciągle żywy" Windows XP Smile
Ja bym nie chciał wracać do XP, głównie ze względu na naprawdę przydatne "bajery" w interfejsie (ze spraw przyziemnych).
Odpowiedz
#9
No tak ale zapłaciłem za xp prawie 700zł wiec znowu płacić za np 7 to lipa trochę.Dlatego myślałem nad darmowym systemem np linux ale skoro mało gier z xp działa pod nim to nie mam wyjścia.
Odpowiedz
#10
Tylko pytanie - kiedy tyle za niego zapłaciłeś? Jeżeli kilka lat temu, to rozłóż to na ten czas, wcale nie wychodzi jakoś kosmicznie drogo.
Jeżeli kupowałeś ostatnio... hm... no cóż, Twój błąd Smile
Poza tym 7 w wersji Home Premium OEM jest dosyć tania.
Odpowiedz
#11
Dość dawno.No niby tak ale patrząc na to że niedługo wyjdzie 8 potem np 910 czy co tam jeszcze bo dojdą nowości .
Odpowiedz
#12
Sorgi napisał(a):Ok rozumiem dzięki za wyjaśnienie.

Ps. To mając takie parametry:

intel® Core™2 Duo Processor E6300
4gb ram

optymalny system to xp ??.Czy np po przejściu na 7 64bit przyśpieszy ogólnie system????

Myślałeś nad tym aby podkręcić tenE6300 ? Posiadam praktycznie identyczny model- E6400 który się lepiej kręci ( wykręcony do wartości 3000 GHz ), jednak według mnie spokojnie mógłbyś uzyskać te 2500 GHz Być może więcej...Wtedy sprzęt byłby zdecydowanie wydajniejszy..Wszystko zależy od twojej płyty głównej, jednak powinieneś spróbować
Jeżeli podkręciłbyś do takich wartości wtedy rozważałbym postawienie Windowsa 7- przy standardowych ustawieniach E6400 to według mnie za mało aby system ten hulał jak należy...

Co do linuksa ? Tak jak pisał Lukas - to nie jest system do gier..Jeżeli chcesz grać to tylko Windows .
Odpowiedz
#13
Windows XP 64 bit występuje tylko w angielskiej wersji .
Odpowiedz
#14
Powiem szczerze nigdy nie podkręcałem kompa wiec nie mam w tym doświadczenia a płytę mam taka asus P5VD2-MX SE,wiatrak standardowy na procku
Odpowiedz
#15
@VenomX:
To zależy, jaki to procesor - Core 2 Duo z 2006 roku czy Pentium Dual Core z 2009 roku.
Jeżeli nowy E6300, to zupełnie inny procesor - 2.8 GHz, 2 MB, 45nm.
Intel nieźle zamieszał z oznaczeniami, co dobitnie pokazuje taki przypadek - dwa procki, to samo oznaczenie Smile
Odpowiedz
#16
W cpu z pisze code name conreo famili 6 model f steping 6 ext famili 6 ext model f revision B2

Ps. technology 65nm
Odpowiedz
#17
Zatem jest to model taktowany na 1.8 GHZ - starszy model, tak więc spokojnie mógłbyś go podkręcić do niezłych wartości..
Poczytaj w Google - naprawdę warto. Maszyna znacznie przyspieszy...Wydajność zauważalna będzie gołym okiem .
Odpowiedz
#18
ok dzięki za odpowiedz.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości