Avast 6 Free czy MSE 2
#1
Witam! Jestem nowym forumowiczem. Zawsze z zaciekawieneim przegladam to forum i postanowilem sie na nim zarejestrować. Ma prośę, chodzi o wybór AV do mojego kompa ( darmowego AV ). W gre wchodzą tylko dwa Avast Free 6 lub MSE 2 gdyż pozostałe darmowe mnie nie zbyt interesuję. Avast zapewnia szeroki wachlarz ochrony lecz to MSE dobrze integruje się z systemem i ma prawie zerowy wskaźnik FP. Z Avatem miałem jeszcze jeden mały problem, ale to opiszę później w innym temacie. Posiadam laptopa HP z systemem windows 7 HP 64-bit ( oryginalny), 4 GB ramu, procesor 2 x 2.10 GHz. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam forumowiczów.
Odpowiedz
#2
Oba są leciutkie dla systemu. MSE jest jak dla mnie strasznie prymitywny i nie ma prawie żadnych modułów - ot taki antywirus jak już ktoś nie ma co zainstalować, jednak ludzie, którzy używają - chwalą sobie. Avast natomiast ma dużo modułów, niezłą wykrywalność.
Jak dla mnie Avast ale możesz zainstalować sobie oba i zobaczyć, który lepszy...

A czemu Cię pozostałe nie interesują?
Avira np.?
Odpowiedz
#3
Używałem obydwu, ale kazdy ma swoje plusy i minusy. Dla Avasta mam nawet swoją ( myślę, że dobrą ) kompilacje ustawień. Miałem z nim dwa problemy, które zadecydowały, że narazie jest zainstalowany MSE. Pierwszym z nich jest to, że nie potrafił przy pełnym skanowaniu przeskanować wszystkich elementów ( zaznaczone wszystkie archiwa ). Udawało mu się to jedynie podczas skanowania przy uruchomieniu. Druga rzecz to taka, że znajdował niepożądany program w HP/BIN/ENDPROCESS.EXEjako win32 kill app( myślę, że napisałem w miarę poprawnie ) i miałem problem z wykluczeniem tego procesu bo folder to bez kłopotu. Z tego co wyczytałem to ten proces akurat nie jest niebezpieczny tylko firma HP go używa. Chciałem sie poradzić na forum DP względem tych problemów, ale jako niezarejastrowany użytkownik z jakiegos powodu moderator nie wstawiał moich postów na ten temat. Oddzielnego wątka na ich temat już chyba nie ma co zakładac skoro opisałem je tutaj o ile admin się zgodzi.


Dodano: 11 paź 2011 15:18

Avira jest dość dobra jednak wolę programy z polskim menu. Pozatym tamte dwa akurat mi przypadły do gustu, ale dzięki za propozycję.
Odpowiedz
#4
Avast pewnie wygenerował fałszywy alarm. To się zdarza. Dla mnie Avast jest lepszym rozwiązaniem bo bardziej kompleksowym a MSE to takie absolutne minimum. MSE w sumie w testach wypada lepiej ale nowy Avast ma (z tego co pamiętam) piaskownicę, a to duży plus.
Odpowiedz
#5
X26 napisał(a):MSE w sumie w testach wypada lepiej ale nowy Avast ma (z tego co pamiętam) piaskownicę, a to duży plus.

... ciekawe w których to testach wypada lepiej od Avasta ???
••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
#6
Myślę, że chodziło Mu o to, że MSE wypada lepiej niż wcześniej, a nie lepiej od Avasta.
Odpowiedz
#7
MSE odradzam. Instaluje się automatycznie jeśli nikt nie ma AVFacepalm
Avast 6 ma Autosandbox i automatycznie odpala podejrzane pliki.
Avira - Ktoś ją wspomniał. Nowa wersja 2012 zapowiada się Ciekawie. Jednak już ask.com jest obowiązkowy. Nie masz toolbara nie masz WebGuarda.

Wybrałbym avasta 6
Odpowiedz
#8
MSE nie instaluje się automatycznie. W Windows Update widnieje on w kategorii Oprogramowanie opcjonalne.
Co do Aviry Free - w sieci istnieje rozwiązanie blokujące ASK Toolbar, jednocześnie pozostawiając włączonego Webguarda:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
#9
Prosiłbym jeszcze o jakieś opinie. Z góry dziękuję!
Odpowiedz
#10
Używasz IE i jesteś roztropnym użytkownikiem - może być MSE.
Odpowiedz
#11
Ja używam IE i jestem raczej roztropnym użytkownikiem, a żona używa Firefoxa. Jednak wolałbym to zabezpieczenie, które faktycznie moze być lepszym rozwiązaniem. Miałem kiedyś chwilowo CIS 5 ( nie pamiętam dokładnego oznaczenia ), ale przy pełnym skanowaniu męczył procka, a pozatym żonie przeszkadzały komunikaty zapory i HIPSA.
Odpowiedz
#12
To możesz zainstalować MSE2, a jako dodatkowy skaner linków G Datę Cloud Security. Aktualizuj oprogramowanie, nie wchodź na nieznane strony a będzie dobrze.
Odpowiedz
#13
Avast posiada wiele modułów, jest szybki, skuteczny. MSE jest chyba najbardziej zintegrowany z systemem, ze skutecznością też raczej dobrze na Windows 7. Wybór pomiędzy tymi dwoma tak do końca nie jest prosty. Na razie używam MSE.
Odpowiedz
#14
Pamiętaj, że MSE natywnie obsługuje systemy 64 bit. Możesz także ustawić UAC na maksimum oraz dodać Sandboxie - do uruchamiania nieznanych aplikacji.
Jeżeli jesteś świadomym użytkownikiem (a z tego co piszesz wynika, że jesteś), to nie powinieneś się niczego obawiać.
Odpowiedz
#15
ktostam napisał(a):Możesz także ustawić UAC na maksimum


Bez przesady nie miałby życia Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#16
Tak się składa, że mam UAC ustawione na max. Nad sandboxie kiedyś myślałem. Mam w planach dodać EMET.
Odpowiedz
#17
Ja również mam UAC ustawione na max i wcale tego nie odczuwam, więc nie wiem o czym piszesz Eru.
Snajpi napisał(a):Mam w planach dodać EMET.

Właśnie o EMET zapomniałem wspomnieć wcześniej Wink
Odpowiedz
#18
Biorąc pod uwagę moduły Avast to jeżeli np. pobiorę zainfekowaną pocztę programem pocztowym to osłona poczty powinna mi zagrożenie wykryć przy pobieraniu. W MSE to samo zagrożenie powinno zostać wykryte nie przy pobieraniu poczty, a dopiero przy zapisywaniu załącznika. Tak to działa w tych programach?
Odpowiedz
#19
Nawet nie przy zapisywaniu załącznika ale przy jakiejkolwiek próbie zapisania zainfekowanego pliku czyli np. cache przeglądarki.
Odpowiedz
#20
Masz rację, ale Avast chyba skanuje w trakcie pobierania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości