Ubuntu 10.10 - menedżer aktualizacji ?
#1
WItam,

Co zrobić aby menedżer aktualizacji powiadiamiał mnie automatycznie o dostępności nowych aktualizacji ? W programach startował mam zaznaczone powiadamianie automatycznie + w menedżerze również oraz w gconf-editor - Apps=>Update Notifier -auto_launch jest włączone .
Dlaczego nie powiadamia ?
Odpowiedz
#2
Bo jak już zaktualizowałeś to o czym ma powiadamiać? Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
Kiedy wejdę w menedżer aktualizacji i wybiorę manualne sprawdzanie okazuje się, iż mam ze 20 porcji do uaktualnienia, tak więc coś jest nie tak - nie powiadamia .
Odpowiedz
#4
Może powiadamiać ma za każdym razem, ale sprawdza tylko co pewien czas?
Odpowiedz
#5
Jesteś informowany codziennie o dostępnych aktualizacjach, natomiast reszta ma harmonogram raz na tydzień. Odpowiada(ła) za to owa opcja:
gconftool -s --type bool /apps/update-notifier/auto_launch false
ale skoro nie działa? Włącz Synaptica i sprawdź czy pojawia się ikona menedżera pakietów.
Odpowiedz
#6
Ikona się pojawia. Aktualizacje nadal się nie pojawiają choć kiedy wyszukam manualnie, są dostępne.
Pamiętam kiedy po raz pierwszy postawiłem ubuntu 10 też miałem ten sam problem i w końcu aktualizacje automatyczne zaczęły działać. W jaki sposób ? Nie wiem . Prawdopodobnie jest to związane z usunięciem dolnego panelu na którym przy pierwszym uruchomieniu się pojawiły, jednak kiedy usunąłem dolny panel, przestały się pojawiać .


Dodano: 18 maja 2011, 2011 15:44

Zaktualuzowałem ręcznie, zobaczymy co będzie kiedy będą ponownie dostępne ? Czy mnie powiadomi ?
Odpowiedz
#7
Najlepsza opcja to jednak Synaptic i manualne sprawdzanie co jakiś czas. W 10.10 nie ma już tak wiele aktualizacji - wiem po sobie.
Odpowiedz
#8
Zastanawia mnie pewien fakt ? Powstał ubuntu 11, korzystam z 10. Do jakiego czasu będą tworzone nowe uaktualnienia/wsparcie technicznepod to wydanie ?
Odpowiedz
#9
1,5 roku dla zwykłej wersji, 3 lata dla wersji LTS, 5 lat dla LTS serwerowej.
Ubuntu 10.10 zostało wydane w październiku 2010 roku, czyli wsparcie będzie do 12.04 (niecały rok).
Odpowiedz
#10

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

10.10 do kwietnia 2012 10 LTS do kwietnia 2013
Odpowiedz
#11
Ja jakoś nie mogę się przeboleć do czegoś innego niż Gnome i Metacity, czuje, że czas wracać na Debiana albo Archa, coś co zachowuje ciągłość wydań. Takie relase to nie dla mnie jednak.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości