a-squared Anti-Malware 4.5 jako antywirus????
#1
czya-squared Anti-Malware 4.5 pro z włączonym strażnikiem działa jako aktywny antywirus????? (bez dodatkowego antywira typu avira czy nod32) gdzieś o tym przeczytałem, i chyba nawet na stronce firmy reklamują połączenie online armor + a-squared jako połączenie firewalla z antywirusem.
Odpowiedz
#2
Od wersji 4.0 A-squared jest już pełnowartościowym antywirusem, ma dwa silniki: firmowy antispyware(A-squared) oraz antywirusowy Ikarusa. Wersja Pro posiada ochronę rezydentną.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#3
czyli rozumiem, że używając np. online armor 4.0 pro + wspomniany a-squared 4.5 pro, będzie tak samo jak bym używał oa + nod32 ?? Wink))
no i Wesołych Świąt Smile
Odpowiedz
#4
dokladnie ,
Odpowiedz
#5
Zapominacie o najważniejszym. A-Squared sypie fałszywkami. Gdybym przeskanował nim system znalazłby z 10 infekcji w zaufanych aplikacjach. Program jest dedykowany zaawansowanym userom. Osobiście nie polecam .
Odpowiedz
#6
VenomX napisał(a):Zapominacie o najważniejszym. A-Squared sypie fałszywkami. Gdybym przeskanował nim system znalazłby z 10 infekcji w zaufanych aplikacjach. Program jest dedykowany zaawansowanym userom. Osobiście nie polecam .


Testowałem go i okazuje się, że wcale nie jest tak źle z tymi fałszywkami. Testy także to potwierdzają:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Ale czasami potrafi sypnąć. Najgorsze jak znajdzie fp w pliku systemowym i ktoś go usunie.
Odpowiedz
#8
adam_993 napisał(a):Ale czasami potrafi sypnąć. Najgorsze jak znajdzie fp w pliku systemowym i ktoś go usunie.


Nie miałem takiego przypadku za-squaredem, natomiast miałem z Avastem i ArcaVirem Smile
Odpowiedz
#9
Jurek napisał(a):
VenomX napisał(a):Zapominacie o najważniejszym. A-Squared sypie fałszywkami. Gdybym przeskanował nim system znalazłby z 10 infekcji w zaufanych aplikacjach. Program jest dedykowany zaawansowanym userom. Osobiście nie polecam .


Testowałem go i okazuje się, że wcale nie jest tak źle z tymi fałszywkami. Testy także to potwierdzają:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Jurek wybacz ale jesteś tak zmienny jak pory roku . Jakiś czas temu pisałeś co innego.Amatorskie testy guzik mnie interesują .Moim zdaniem program ma wielki problem z FP. Mało mnie interesują co inni piszą, testowałem program i opieram się na własnych testach, wiedzy. Uruchamiałem wielokrotnie i skanowałem, wykrywał wirusy w programach od rejestru oraz do deinstalacji programów jak i innych zaufanych aplikacjach, dlatego też uważam, że jest on niebezpieczny dla osób nie mających doświadczenia.Nie wiem jak można z takiej aplikacji korzystać...Więcej szkód niż pożytku . Zamiast tego badziewia warto zainstalować dobry program antywirusowy, chociażby Avira .
Odpowiedz
#10
VenomX napisał(a):
Jurek napisał(a):
VenomX napisał(a):Zapominacie o najważniejszym. A-Squared sypie fałszywkami. Gdybym przeskanował nim system znalazłby z 10 infekcji w zaufanych aplikacjach. Program jest dedykowany zaawansowanym userom. Osobiście nie polecam .


Testowałem go i okazuje się, że wcale nie jest tak źle z tymi fałszywkami. Testy także to potwierdzają:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Jurek wybacz ale jesteś tak zmienny jak pora roku . Jakiś czas temu pisałeś co innego. Moim zdaniem program ma wielki problem z FP. Mało mnie interesują co inni piszą, testowałem program i opieram się na własnych testach, wiedzy. Uruchamiałem wielokrotnie i skanowałem, wykrywał wirusy w programach od rejestru oraz do deinstalacji programów jak i innych zaufanych aplikacjach, dlatego też uważam, że jest on niebezpieczny dla osób nie mających doświadczenia.Nie wiem jak można z takiej aplikacji korzystać...Więcej szkód niż pożytku . Zamiast tego badziewia warto zainstalować dobry program antywirusowy, chociażby Avira .


Pisałem co innego ale okazało się, że byłem w błędzie. Nie był to FP, tylko wirus Smile
Gdyby to był kiepski, czy niebezpieczny antywirus, to z pewnością Tallemu nie wybrałoby go do pakietu Online Armor ++
Nawet AV o stosunkowo niskim poziomie FP jak Eset, czy Norton potrafią czasem sypnąć głupimi fałszywkami. Ostatnia wersja a-squareda, to godny polecenia antywirus. Radzę przetestować Smile
Odpowiedz
#11
Jurek - Tyle wiesz ile zjesz. W moim przypadku program wyłapał 10 wirusów, które okazały się być FP, w dodatku w zaufanych, znanych aplikacjach ! większość userów tego forum stwierdziła , że program rzeczywiście sypie FP a teraz ty chcesz mi wmówić iż jest inaczej ? Chłopie nie chce być niegrzeczny ale mydlisz ludziom oczy...Z własnego doświadczenia wiem również iż kiedy analizuje się pliki na VIRUS TOTAL to A-Suared krzyczy, że wykrył wirusa a w rzeczywistości to FP tak się dzieje bardzo często. Siejesz tylko zamęt a guzik wiesz .
Odpowiedz
#12
VenomX napisał(a):Jurek - Tyle wiesz ile zjesz. W moim przypadku program wyłapał 10 wirusów, które okazały się być FP, w dodatku w zaufanych, znanych aplikacjach ! większość userów tego forum stwierdziła , że program rzeczywiście sypie FP a teraz ty chcesz mi wmówić iż jest inaczej ? Chłopie nie chce być niegrzeczny ale mydlisz ludziom oczy...Z własnego doświadczenia wiem również iż kiedy analizuje się pliki na VIRUS TOTAL to A-Suared krzyczy, że wykrył wirusa a w rzeczywistości to FP tak się dzieje bardzo często. Siejesz tylko zamęt a guzik wiesz .


Wyjątkowo wysoka wykrywalność musi iść w parze z większa ilością FP. A-squared w moim przypadku nie wykrywał fałszywychwirusów w plikach systemowych a nawet w tych pobranych na dysk, w przeciwieństwie do Esetu, który potraktował Free Sound Recorder jako wirus.
Przeskanuj system i pokaż mi screena oraz logi z tymi dziesięcioma FP.
Odpowiedz
#13
Napiszę tak: Niektórym na forum Avira przydałby się długi odpoczynek - Jurku, nie mydl ludziom więcej oczu oraz proszę nie zgrywaj doświadczonego...Bywa iż twoja wiedza rzeczywiście jest prawdziwa, mądra, jednak zdarza się też, że jestponiżej oczekiwań .

Wykonałem pełne skanowanie dysku systemowego z najnowszymi pobranymi aktualizacjami. Rezultat ? Szok ! Program wykrył w plikuShadow Defender infekcje ! plik od deinstalacji!Wszelkie infekcje to FP w dodatku wykryte w znanych, zaufanych aplikacjach !!!


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


1.Plik s fc_os.dll

Wiesz co by się stało gdybym go wykasował ?


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



2. RegistryFix 7.1 ( znany dobry, zaufany program do czyszczenia rejestru )

Oficjalna strona programu
:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


3. HIdeBUS.exe ( służy do ukrycia ikony odpowiedzialną za sieć )

4.
GoRC.exe ( plik zaufany )

5. hf.exe ( Inaczej : HIde Folders 2009 - Znany soft do ukrywania folderów )

6. Ponownie wykrywa syf w RegistryFix .

7 . Jak wyżej .

8 . Ten przypadek jest wyjątkowy - A-Squared znalazł wirusa w pliku Ununstall.exe w programie SHADOW DEFENDER !!!!

9 . ConVertXtoDVD ( świetny program do konwersji plików video) .


I co ty na to JURKU ? ODRADZAM WSZYSTKIM KORZYSTANIA Z TEJ APLIKACJI !!!
Odpowiedz
#14
a-squared nieźle zaszalał, wykrywa Ci groźne wirusy takie jak Virut i Induc w zaufanych plikach
Odpowiedz
#15
RegistryFix to Rogue Software

zobacz pełny asortyment tej firmy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i komenty w siteadvisor

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


co do HIde Folders jest induc który był w wielu znanych programach wiec to może nie byc fp
Odpowiedz
#16
RegistryFix w WOT:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#17
a2 wykrywa jakiegoś cudaka w Aresie, ale nie pamiętam co i czy jeszcze.
Odpowiedz
#18
Rzecz w tym, że A-Squared jest jedynym programem, który widzi infekcje w tych plikach . Co do RegistryFix nie piszczcie głupot, program jest czysty, używam go od bardzo dawna w dodatku świetnie czyści rejestr, żadna inna aplikacja zabezpieczająca nie znalazła w nim infekcji, tak samo jak w pozostałych plikach. A-Squared to cholernie niebezpieczny program, niedoświadczonym użytkownikom radzę nie używać, gdyż pokasuje wam większość zdrowych plików a system doprowadzi do destabilizacji . Aplikacja wykrywa infekcje w pliku Shadow Defender , już samo to o czymś świadczy( przyznam , że kiedy ostatni raz skanowałem system tym programem nie miałem zainstalowanego SD ) , poza tym nie znalazł żadnego rzeczywistego wirusa, wszystko to FP w zaufanych programach ! Istna masakra !
Odpowiedz
#19
komentarz z siteadvisor
Cytat:
ESET ONLINE SCANNER REPORTED:
registryfix.exe a variant of Win32/Adware.ErrorClean application
RegistryFix8\RegFix8.exe a variant of Win32/Adware.ErrorClean application
RegistryFix8\UninstlDll.dll Win32/Adware.ErrorClean application
VIRUS TOTAL UPLOAD REPORTED:
AntiVir 7.9.1.27 2009.10.02 SPR/Fake.Regist.765
McAfee-GW-Edition 6.8.5 2009.10.03 Riskware.Fake.Regist.765
a-squared 4.5.0.24 2009.08.31 Fraudtool.Win32.RegFix!IK
Ikarus T3.1.1.68.0 2009.08.31 Fraudtool.Win32.RegFix
McAfee-GW-Edition 6.8.5 2009.08.31 Heuristic.BehavesLike.Win32.Downloader.L
Prevx 3.0 2009.08.31 High Risk Fraudulent Security Program



teraz nie wykrywają ale pamiętam że kiedyś tez wykrywało mi w tym badziewie i nie był to asqared do tego z ich adresu hostowane sa inne programy takie jak fakeantyvirusy chyba uczciwa firma by czegos takiego nie robiła
Odpowiedz
#20
Stronka RegistryFix taka dziwna jest - ogromny przycisk scan now wygląda na fake.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości