Program do szyfrowania plików
#1
Chciałem się dowiedzieć jaki jest najlepszy program do szyfrowania plików. Obecnie korzystam z File Encrypter, który był na płytce dołączonej do jednego z poprzednich wydań "PC Format". Program wydaje mi się całkiem niezły i jestem ciekaw czy łatwo go obejść
Niedługo wyjeżdżam a komp zostaje w kraju i chciałbym zabezpieczyć swoje pliki przed nieproszonymi gościami Grin
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#2
Z testu gazety KŚ(18/2009) wynika że najlepszy jest:
1. TrueCrypt 6.2 PL (darmowy)
2. Whole Disk Encryption
3. Safe 11

Skan z gazety KŚ

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


PS. Nie testowałem więc Ci nie powiem czy 1 jest faktycznie taki dobry
Odpowiedz
#3
Jeśli zostawiasz kompa warto:
1. wyczyścić puste miejsca na dysku tak, żeby nie było możliwości odtworzenia tego co już dawno skasowałeś (i zapomniałeś)
2. pokasować dane bezpowrotnie (bez możliwości odzysku)
3. zaszyfrować dane do których chcesz ewentualnie wrócić

Dla 1, 2 i 3 proponuje Webroot WinWasher (Jeśli powiększysz do WISE będziesz miał cały pakiet ochronny - AV, antyspyware, firewall z hips a pliki możesz zaszyfrować i wysłać na ftp) Uwaga: WISE nie wyczyścisz pustych miejsc.
Dla 2 i 3 GDataNS (niszczarka, sejf i zaszyfrowany backup na ftp, FW bez hipsa ale dobra kontrola procesów)

Resztę znasz (choć pewnie te też Smile )
Odpowiedz
#4
skąd ściągnąć to WISE? Odinstalowałem parę programów ostatnio, ale ilość wolnegomiejsca nie powróciła do stanu z przed instalacji tych programow.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#5
Plati >>> Proponuję Ci dobry program który wyczyści pozostałości po programach jest darmowy i bezpieczny:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Mogę na pewno polecić True Crypt,który tworzy zaszyfrowany plik zwany kontenerem - plik ten po podłączeniu i podaniu hasła zachowuje się jak zwyczajny dysk...można dane dodawać, usuwać, kopiować a szyfrowanie odbywa się "w locie". Po odłączeniu dysk przestaje być widoczny. Używam od prawie roku i uważam, że to rewelacyjne rozwiązanie. Oczywiście tych "wirtualnych" dysków możesz tworzyć tyle, ile będziesz potrzebował i i na ile starczy Ci miejsca na dysku. program jest na licencji open source, więc można zastosować na prywatnym i służbowym komputerze.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Drugim programem do szyfrowania pojedynczych plików, który używam to Blowfish Advanced CS, który ponadto usuwa pliki bezpowrotnie i czyści pustą przestrzeń dyskową. Również darmowy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
True Crypt jest fajny tylko ma pewne ograniczenia związane z system XP. Gdybym miał Vistę to tych ograniczeń by nie było.
Zostaję jednak przy File Encrypter. Mam pełną, legalną wersję a program używa dobrej metody szyfrowania przez co sama operacja szyfrowania trwa trochę długo.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#8
mbm86 napisał(a):Chciałem się dowiedzieć jaki jest najlepszy program do szyfrowania plików. Obecnie korzystam z File Encrypter, który był na płytce dołączonej do jednego z poprzednich wydań "PC Format".

Też mam to wydanie PC FORMAT i mam pytanko czy ten program umożliwia szyfrowanie z menu kontekstowego?(tzn klikam prawym na plik który chcę zaszyfrować i szyfruje)
obecnie korzystam z ashampoo magicial seciurity,jest prosciutki,można szyfrowac z m.kontekstowego,ma także niszczarkęiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii co najważniejsze jest z Promocji(stary PC format)
Odpowiedz
#9
lunaticdreams napisał(a):Też mam to wydanie PC FORMAT i mam pytanko czy ten program umożliwia szyfrowanie z menu kontekstowego?(tzn klikam prawym na plik który chcę zaszyfrować i szyfruje)


Nie ma takiej możliwości. Można szyfrować tylko z głównego okna programu.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#10
mbm86 napisał(a):
lunaticdreams napisał(a):Też mam to wydanie PC FORMAT i mam pytanko czy ten program umożliwia szyfrowanie z menu kontekstowego?(tzn klikam prawym na plik który chcę zaszyfrować i szyfruje)


Nie ma takiej możliwości. Można szyfrować tylko z głównego okna programu.


jak dla mnie to lipa,a znasz może jakieś inne softy do tego typu zadan z możliwością szyfrowania z menu k.
Odpowiedz
#11
@mbm86
Nie wiem, o jjakich ograniczeniach mówisz...mam XP, mam TrueCrypt i używam go na co dzień (w szyfrowanym kontenerze mam zapisane wszystkie dane związane z pracą) i nie odczułem żadnych ograniczeń.
@lunaticdreams
Blowfish ACS integruje się z menu kontekstowym...możesz szyfrować, deszyfrować, re-szyfrować, usuwać bezpowrotnie pliki, czyścić pustą przestrzeń dyskową.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
ichito napisał(a):@lunaticdreams
Blowfish ACS integruje się z menu kontekstowym...możesz szyfrować, deszyfrować, re-szyfrować, usuwać bezpowrotnie pliki, czyścić pustą przestrzeń dyskową.

dzięki ichito zaraz sprawdzęGrinGrinGrinGrinGrin
Odpowiedz
#13
ichito napisał(a):@mbm86
Nie wiem, o jjakich ograniczeniach mówisz...mam XP, mam TrueCrypt i używam go na co dzień (w szyfrowanym kontenerze mam zapisane wszystkie dane związane z pracą) i nie odczułem żadnych ograniczeń.


Tylko że ja chciałem stworzyć kontener o pojemności większej niż 4 GB a on na to nie pozwala
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#14
Ok...nie będę zaprzeczał, bo nigdy nie tworzyłem tak dużych kontenerów...jutro sprawdzę, bo teraz piszę z innego komputera Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
@mbm86
No to muszę Cię rozczarować...spróbowałem utworzyć kontener 5 GB i bez problemów się udało - oczywiście na dysku, na którym taki kontener mógł się zmieścić. Nie wiem, dlaczego u Ciebie 4 giga była niedozwolone - u mnie ta wielkość pojawiła się tylko raz...przy tworzeniu kontenera większego od 4 giga TC wyświetla dodatkowe okno z pytaniem, czy mam zamiar w kontenerze zapisywać pliki większe od 4 GB, bo od tego zależy sposób formatowania kontenera. Są dwie możliwości odpowiedzi:
- nie (domyślna) i wtedy kontener jest sformatowany systemem FAT32 (wszystkie mniejsze od 4 giga kontenery są w tym systemie zapisu plików)
- tak i wtedy kontener jest sformatowany systemem NTFS.
Musisz spróbować jeszcze raz, choć nie wiem, po co Ci tak wielki plik Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#16
Zaczyna się pisanie idiotyzmów...Mbm86-wyjeżdżasz? Kto Ci będzie kompa łamał-hakerzy z Izraela? Kontenery,szyfrowanie locie?
Obsesja trwa...
Wystarczy Ci zwykły Folder Lock...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#17
Meir...to żadne idiotyzmy, uwierz na słowo Smile Jakiekolwiek dane by nie miał, zawsze mogą to być jego prywatne dane i niekoniecznie ktoś musi mieć w nie wgląd. Szyfrowanie danych - tak uważam - zawsze daje większą pewność, niż stosowanie programów do ukrywania czy zamykania folderów przed innym użytkownikiem. Sprawdzałem kilka takich softów do ukrywania - wszystkie dało się otworzyć, bo wszystkie zakładały, że potencjalny użytkownik to niemal idiota - wystarczy w opcjach folderów lub w jakimkolwiek menadżerze plików zaznaczyć opcję "pokaż pliki ukryte/systemowe" i do wszystkiego można było się dostać bez większego trudu. Więc nie polecam takich programów. Jak jest z FolderLock - nie orientuję się, ale mając w pamięci swoje doświadczenia, to takie programy to właściwie żadne zabezpieczenie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#18
Meir napisał(a):Zaczyna się pisanie idiotyzmów...Mbm86-wyjeżdżasz? Kto Ci będzie kompa łamał-hakerzy z Izraela? Kontenery,szyfrowanie locie?
Obsesja trwa...
Wystarczy Ci zwykły Folder Lock...


Wyobraź sobie że mam na dysku pewne rzeczy o które teoretycznie można się doczepić bo Polska być dziwny kraj. Od razu uprzedzając ewentualne pytania lub sugestie: nie są to żadne scrackowane programy, gry ani też nic co byłoby ściągane z P2P. Są to pliki wykorzystywane wyłącznie na własny użytek ale nigdy nie wiadomo kiedy ktoś może zapukać do drzwi i no właśnie... Wtedy w myśl zasady że: "jak się chce psa uderzyć to kij zawsze się znajdzie" mogą się o coś doczepić. Co innego gdybym nie wyjeżdżał to wtedy w razie czego wiedziałbym jak sobie poradzić z takimi "nieproszonymi gośćmi"
Najprościej będzie zaszyfrować pliki i zmienić hasło dostępu do kompa na trudniejsze. To powinno wystarczyć

ichito a co sądzisz o File Encrypter którego używam ?
on zabezpiecza pliki hasłem i jakąś amerykańską metodą szyfrowania
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#19
Plati napisał(a):skąd ściągnąć to WISE? Odinstalowałem parę programów ostatnio, ale ilość wolnegomiejsca nie powróciła do stanu z przed instalacji tych programow.


to webroot:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ale do czyszczenia lepiej WinWasher (też Webroot)
Odpowiedz
#20
Tak sobie myślę że jednak wywalę te pliki żeby mieć spokój i żeby nikt nie miał się do czego przyczepić Smile
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości