Sandboxie i battlenet
#1
Witam.

Po długim czasie przypomniała mi się stara gra rpg Diablo II a więc postanowiłem ją zainstalować. Ponieważ posiadam dwa klucze tej gry zainstalowałem dwie gry z zamiarem uruchamiania drugiej w sandboxie, ponieważ nie można uruchomić dwóch gier jednocześnie w systemie.
Obie wersje gry uruchamiane oddzielnie działają bez problemów, jednak po uruchomieniu drugiej w sandboxie pojawia się komunikat "Nie można rozpoznać wersji" (patrz załącznik).

   

W Win 7 Ultimate używałem tego rozwiązania bez problemów, nie wiem o co chodzi w Win 10 Pro.
Ponieważ pierwszy raz instalowałem obie gry na partycji D myślałem, że może coś zmieni reinstalacja na C - niestety jest to samo. Próbowałem odpalać grę w sandboxie jako administrator, także bez skutku.
Szukałem rozwiązania tego problemu w internecie, niestety nie znalazłem nic konkretnego. Problem wciąż istnieje.

Bardzo liczę na pomoc jakiegoś specjalisty w tym zakresie.
___________________
Pozdrawiam - Lukas49
Odpowiedz
#2
Nie masz jakiś restrykcji w piaskownicy dodanych ?!
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Zawsze stosowałem tylko ustawienia domyślne. Nigdy nie robiłem żadnych dodatkowych konfiguracji.
Spróbuję jeszcze odinstalować sandboxie i zainstalować ponownie.

Niestety, reinstalacja też nie pomogła. Problem ten sam.
Zainstalowaną mam Sandboxie ver. 5.26.00 dla Win 10.
___________________
Pozdrawiam - Lukas49
Odpowiedz
#4
Może AV ci blokuje ? wyłącz go i sprawdz Smile
Odpowiedz
#5
To też nie to.
Używam ESET Internet Security i sprawdziłem na wyłączonej ochronie i zaporze.

Dla informatyków podam jeszcze konfigurację Sandboxie. Ja niestety nie jestem w tym biegły.

[GlobalSettings]

Template=NOD32
Template=WindowsRasMan
Template=WindowsLive
Template=AdobeAcrobatReader
Template=OfficeLicensing
ForceDisableSeconds=10

[DefaultBox]

ConfigLevel=7
AutoRecover=y
Template=qWave
Template=WindowsFontCache
Template=BlockPorts
Template=LingerPrograms
Template=Chrome_Phishing_DirectAccess
Template=Firefox_Phishing_DirectAccess
Template=AutoRecoverIgnore
RecoverFolder=%{374DE290-123F-4565-9164-39C4925E467B}%
RecoverFolder=%Personal%
RecoverFolder=%Favorites%
RecoverFolder=%Desktop%
BorderColor=#00FFFF,ttl
Enabled=y
CopyLimitKb=173058

[UserSettings_29E403E1]

SbieCtrl_UserName=właściciel
SbieCtrl_NextUpdateCheck=1550657358
SbieCtrl_UpdateCheckNotify=n
SbieCtrl_ShowWelcome=n
SbieCtrl_WindowCoords=683,448,1237,632
SbieCtrl_ActiveView=40021
SbieCtrl_ProcessViewColumnWidths=250,70,300
SbieCtrl_AutoApplySettings=n
SbieCtrl_BoxExpandedView=DefaultBox
___________________
Pozdrawiam - Lukas49
Odpowiedz
#6
Napisz na forum sandboxie i zgłoś problem
Windows 10 ma inna architekturę i nie działa tak w pełni stabilnie jak na w7 co by mnie wcale nie zdziwiło..

Sprawdź jeszcze wersje beta bo zawiera kilka poprawek szczególnie pod build 1809:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#7
Próba odpalenia drugiej gry pod SB 5.28 RC kończy się tym samym komunikatem.
Spróbuje napisać coś na forum SB choć w angielskim nie jestem biegły. :/

Dziękuję wszystkim za szybką reakcję i chęć pomocy w rozwiązaniu problemu.
___________________
Pozdrawiam - Lukas49
Odpowiedz
#8
@Lukas49
Musisz pamiętać, że Sandboxie wywodzi się jeszcze z ery Windows 95/98 i oczywiście przechodził zmiany, ale nie tak głębokie jak Windows w tym czasie. Autor i tak stara się być rzetelny dając tak długie wsparcie i rozwój aplikacji, ale wydaje się, że obserwowane w Win10 kolejne zmiany wycinają coraz większą ilość aplikacji zabezpieczających...choćby głośna sprawa sprzed miesięcy braku "kompatybilności" antywirusów w którymś z buildów.
Coraz więcej ludzi ma wątpliwości wobec działania Sbie i widać to w postach na różnych forach...wygląda na to, że zaczyna dostawać lekkiej zadyszki w tym pościgu Smile
Ale przyszło mi jeszcze jedno do głowy  - sprawdź w ustawieniach, czy nie masz zaznaczonej opcji odcinania dostępu do sieci dla procesów uruchamianych w piaskownicy...a może jakieś nietypowe restrykcje?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
Nie no widać po configu że nie ma nic ustawionego w sandboxie stan dziewiczy więc nie ma prawa nic blokować z interakcji użytkownika.

Według mnie to wina kompatybilności między Sbie a nowym buildem windowsa 10.
No chyba że blizard wprowadził jakieś łatki przez, które nie można uruchamiać kilku gier z tej samej maszyny.


-bump-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tu masz FAQ jak odpalić wielokrotnie diablo 2 bez piaskownicy
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#10
(13.02.2019, 19:01)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@Lukas49
Musisz pamiętać, że Sandboxie wywodzi się jeszcze z ery Windows 95/98 i oczywiście przechodził zmiany, ale nie tak głębokie jak Windows w tym czasie.
Przecież ten program jest na bieżąco aktualizowany. Autor raczej ogarnia temat.
Fakt że pierwsze wersje powstały w erze 95 raczej nie ma tu znaczenia.
Odpowiedz
#11
(13.02.2019, 21:43)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie no widać po configu że nie ma nic ustawionego w sandboxie stan dziewiczy więc nie ma prawa nic blokować z interakcji użytkownika.

Według mnie to wina kompatybilności między Sbie a nowym buildem windowsa 10.
No chyba że blizard wprowadził jakieś łatki przez, które nie można uruchamiać kilku gier z tej samej maszyny.


-bump-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tu masz FAQ jak odpalić wielokrotnie diablo 2 bez piaskownicy

Czytałem ten poradnik i postępowałem dokładnie w opisany w nim sposób.
Autor wspominał, że lepiej robić instalację na partycji systemowej, dlatego usunąłem obie instalki z D i zrobiłem je na C.
Przypomniało mi się, że kiedyś miałem podobny przypadek jeszcze na Win 7. Po którejś aktualizacji systemu, SB przestało działać. Musiałem odinstalować i zablokować przed ponowną  instalacją, jedną z aktualizacji Windows. Być może teraz jest podobna sprawa... Muszę śledzić forum SB, może pojawi się informacja, która z aktualizacji Win 10 może to powodować. Na razie pozostaje gra na starym PC z systemem Win 7.

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za wypowiedzi i pomoc. Temat do zamknięcia.
___________________
Pozdrawiam - Lukas49
Odpowiedz
#12
(13.02.2019, 22:38)wredniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(13.02.2019, 19:01)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@Lukas49
Musisz pamiętać, że Sandboxie wywodzi się jeszcze z ery Windows 95/98 i oczywiście przechodził zmiany, ale nie tak głębokie jak Windows w tym czasie.
Przecież ten program jest na bieżąco aktualizowany. Autor raczej ogarnia temat.
Fakt że pierwsze wersje powstały w erze 95 raczej nie ma tu znaczenia.

Nieco jednak ma, bo Sbie mimo, że kompatybilne tyle ile się da, to teraz jako nowy program prawdopodobnie nie byłby wymyślony...mechanizmy Win10 sporo z jego funkcjonalności zastąpić tym bardziej, że przecież MS niedawno wprowadził swoją eksperymentalną piaskownicę. Ponadto jest wiele aplikacji, jak zgłaszają użytkownicy, których Sbie nie daje rady ogarnąć, co wywołuje niestety błędy i konflikty.
Na pewno może mieć zastosowanie wobec nieznanych plików czy podatnych procesów, ale w szerokim zakresie już wydaje mi się, że nie.
Tu trwa od jakiegoś czasu dyskusja na temat przydatności Sbie na Win10...nie sledze jej dokładnie, bo mnie nie dotyczy osobiście, ale czasem tam zaglądam i dlatego myślę, że warto ja tu podrzucić dla informacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
Niech mi ktoś wyjaśni... czy ja dobrze rozumiem, że na promowanym przez producenta filmie, w mniej-więcej 2:15, widać, że co, ransomware jednak coś poza piaskownicą zaszyfrował? Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Plik penguins.jpg na C:\Users
Odpowiedz
#14
Nic tu nie jest zakodowane, jak kojarzę cryptolocker nadawał końcówkę .locked
Odpowiedz
#15
Nie koniecznie jak widać szyfrant uruchomiony jest w piaskownicy co informuje Hashtag i jeśli program zaszyfruje plik w piaskownic co znajduje się w np: dysku C to będzie to kontenerowy plik i program będzie myślał że to główne odniesienie do systemowego, ale tak naprawde zmiana pliku zostanie zapisana w kontenerze.

Dla przykładu pobierz sobie jakiś paczer i uruchom go w piaskownicy i zpaczuj jakiś plik po za nim w logu pokaże że zpaczował odniesienie po za piaskownicą ale plik nie będzie widniał w głównym katalogu tylko tej kopi katalogu systemowej w danym kontenerze, a nie po za nim.

-bump-

Tu masz przykład w praktyce:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Spakowałem ikony do folderu na pulpicie
Winrar oczywiście jest uruchomiony w piaskownicy i pokazuje że spakował pliki na pulpicie.
Lecz tak na prawdę one są w kontenerze i nie widnieją w systemowym katalogu jak to widać w tyle na explorze oraz Piaskownica zapytała mnie czy przywrócić plik do głównego systemu.

Co do filmu pokazowego nie pokazał plików czy są oryginalne czy został zmienione tylko zamknął piaskownice i wyczyścił pliki zmienione w niej więc takie demo to trochę lipna pokazówka, choć zwykle jak coś zaszyfruje wirus to również zmiana tapetę w tle na informacje o okupie Tongue
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#16
Nie wiem czy to do mnie piszesz, ale ja dokładnie wiem co program robi i chyba to nie wymaga komentarza.
(17.02.2019, 17:09)Waldi napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Niech mi ktoś wyjaśni... czy ja dobrze rozumiem, że na promowanym przez producenta filmie, w mniej-więcej 2:15, widać, że co, ransomware jednak coś poza piaskownicą zaszyfrował? Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Plik penguins.jpg na C:\Users

Autorowi chodzi pewnie o to czy w realu zostało coś zaszyfrowane tak czy nie ? Odp. brzmi NIE i tyle w temacie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ale to też dobrze że o tym napisałeś, inni będą mieli (co nie wiedzą) o tym świadomość.
Odpowiedz
#17
(14.02.2019, 00:02)Lukas49 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za wypowiedzi i pomoc. Temat do zamknięcia.
Próbowałem to napisać wcześniej ale mi odświeżyło stronę (ach te skróty klawiszowe) - można uruchomić dwie instancje, 3 a nawet i 20 gry Diablo2 i z każdej podłączyć się do jednej instancji ustawionej jako serwer. Wymagany jest drobny fix na jeden z plików dll znajdujących się w folderze Diablo2.
Oczywiście nie mogę zagwarantować, że Closed Battlenet nie weryfikuje sumy kontrolnej tego pliku i ewentualnie korzystanie z modyfikacji może grozić bananem.
Odpowiedz
#18
Multi konto w większości grach grozi banem żadna nowość Tongue
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#19
Nie wiem jak to w przypadku Blizzarda wygląda. Modyfikacja po prostu usuwa mechanizm weryfikujący czy użytkownik próbuje uruchomić drugą instancję gry. Powód wprowadzenia takiego ograniczenia jest znany tylko producentowi. Z drugiej strony raczej nie widzę większego zastosowania dla takiego feature - przeciętny gracz nie gra jednocześnie dwiema postaciami na tym samym komputerze.
Odpowiedz
#20
(13.02.2019, 17:18)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Napisz na forum sandboxie i zgłoś problem
Windows 10 ma inna architekturę i nie działa tak w pełni stabilnie jak na w7 co by mnie wcale nie zdziwiło..

Sprawdź jeszcze wersje beta bo zawiera kilka poprawek szczególnie pod build 1809:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Miałem ten sam problem.Sandboxie nie uruchamiał się na windows 10pro.Była tylko ikonka w pasku powiadomień.Zainstalowanie sandboxie w wersji 5.28 rozwiązało problem
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości