Kontrolne sprawdzenie logów, problem z grafiką
#1

.txt   FRST.txt (Rozmiar: 63,21 KB / Pobrań: 227)
.txt   Addition.txt (Rozmiar: 46,64 KB / Pobrań: 204)
.txt   Shortcut.txt (Rozmiar: 47,53 KB / Pobrań: 208)

Witam,

Dawno nie sprawdzałem logów, ale od jakiegoś czasu (2 tygodnie) mam irytujący problem w grze - Diablo 3 (wideo na spodzie postu) - Nie zawsze występuje. Muszę kliknąć PPM aby cokolwiek zrobić i wtedy ALT TAB, aby wrócić do gry.
Z laptopem w sumie miewam problem natury chyba sprzętowej, był w serwisie, wymienili płytę główną, problem trochę się zmniejszył (miałem freezy 10 sekundowe w grze). Obecnie rzadko się zdarzają, ale jak już, to 1 sekundowe.
W dzienniku: wystąpił skorygowany błąd sprzętowy, po wymianie płyty, błąd taki sam. BIOS i wszystko zaktualizowane.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SSFW + Sbie
Odpowiedz
#2
Jeśli grasz online, to możliwe że problem jest po stronie sterownika sieci bezprzewodowej, inne tu widoczne urządzenia nie grają roli. Rozumiem że wykorzystanie pamięci podczas grania mieści się w normie ? Windows Defender też przez cały czas podczas grania jest wyłączony ? Wyłącz też na chwilę obecną firewalla w systemie. I czy w Wiedźminie występują też podobne przypadki. Ja kiedyś miałem problem z usługą dźwięku która się gryzła ze sterownikiem graficznym ( ale to było na innym sprzęcie, innym systemie). Na sam system Windows 10 też trzeba brać poprawki, bo i co aktualizacja jakaś to może z nim być różnie.
Odpowiedz
#3
Gram tylko na kablu (światłowód) a kartę bezprzewodową mam wyłączoną.
Defender wyłączam, na ile mogę w tym systemie to zrobić. Z tą pamięcią szczerze mówiąc, to nie wiem.
Nigdy nic nie wyskoczyło a mam 8GB. Wszystko staram się mieć wyłączone, i usługi, i całą resztę, którą nie używam.
W Wiedżmina grałem jedynie kilkanaście minut, ale problemów nie było. Męczę tylko Diablo Wink
Kilkukrotnie próbowałem zmieniać sterowniki, ale w sumie zero zmian. Spróbuję wyłączyć zaporę, tak jak sugerujesz.

Program LatencyMon pokazał mi coś takiego (załącznik).


Załączone pliki
.txt   LatencyMon.txt (Rozmiar: 8,87 KB / Pobrań: 232)
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#4
Ciężko wysunąć jakieś wnioski po tym programie, u mnie wygląda to podobnie. Najlepiej poszukać na jakimś forum poświęconym owej grze, może będą podobne tematy w tym zakresie.

Zasilanie w lapku jest ustawione na wysoką wydajność ?
Odpowiedz
#5
Tak, wysoka wydajność.
Coś w logach jest niepokojącego? Zostawmy już grę, bo szkoda nerwów Wink
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#6
Logi wyglądają w porządku, brak infekcji. Czy ta strona w chrome jest pożądana? hxxps://www.giveawayoftheday.com
Odpowiedz
#7
Tak, ja ją ustawiłem.
To w takim razie dziękuję Ci bardzo za pomoc i poświęcony czas. Można chyba zamknąć, pozdrawiam.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#8
(13.02.2019, 20:22)Krixos napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Program LatencyMon pokazał mi coś takiego (załącznik).

Ten soft to jakiś ściemniacz jest. Mi próbuje wmówić, że mogę mieć throttling, jak laptopy z Ryzenem nie mają tego problemu, bo mają wypasione chłodzenie Grin
Odpowiedz
#9
No troche śmieszny ten soft.

do stabilności procka bodajże Prime95 używają testerzy i podkręcacze i tam Aida64 miała jakieś narzędzia też do testów..
Grafike sprawdzić to wystarczy jakiegoś 3d marka odpalić z zapisem logów w MSI Afterburner, do ram: Memtest
coś tam jeszcze było, ale nie mam do tego głowy teraz...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#10
Do Prime95 można dorzucić OCCT, pod ram MemTest 2.5 Dang Wang i stabilność procka_ramu LinX dobrze wygrzewa Smile
Odpowiedz
#11
Wiecie, jak nic nie pomaga, to próbuje się programów podanych na forum owej gry Grin
Niektórym pomógł.
HP posiada wbudowany tester podzespołów, który nic nie pokazał. MemTest, 3DMark używałem i również wszystko w porządku.
Poczytam o Prime95, dzięki.
SSFW + Sbie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości