Avast czy Comodo?
#1
Chcę zabezpieczyć swojego smartphona Avastem lub Comodo. 
Który z nich lepiej wykrywa? który nie spowalnia i nie zżera baterii?
Odpowiedz
#2
Smile Wstrzeliłeś się w punkt

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...na rzie początki, ale mam nadzieje będzie tam więcej informacji. Sprawdź na swoim telefonie, czy nie masz już aplikacji AV, bo pamiętam , że na Samsungach na przykład też była wbudowana aplikacja oparta na silniku Intel-McAfee. Kiedyś (ze 2 lata wstecz) testowałem na własny użytek chyba wszystkie znane i najbardziej odpowiadały mi Sophos i McAfee, ale to kwestia osobistych preferencji. Najlepiej będzie jak sprawdzisz sam, jak działa u Ciebie konkretnie, bo każde urządzenie to nieco inne warunki sprzętowe.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Mam xiaomi redmi 4a i tam skaner na żadanie...ustawiony AVL...ale jakoś tak średnio jestem za tymi skanerami na żadanie...wolę jakąś pewną pełną aplikację antywirusową która ciągle działa w tle...zastanawiam się nad comodo mobile security...a ten skaner wbudowany chcę zamienić z AVL na Avast...
Odpowiedz
#4
Jeżeli masz smartfon od xiaomi to nie musisz instalować ,,programów typu 3-ch,, bo podobna aplikacja jest , nie powiem Ci jak ze skutecznością bo sam na razie nie testowałem ...
Odpowiedz
#5
Jeśli musisz coś, co skanuje twój smartfon nieustannie, to Twoja sprawa...wg mnie to niekonieczne, bo przecież ileż plików pobierasz albo ile aplikacji instalujesz w telefonie, żeby ciągle być pod kontrolą? Jeśli już to wybrałbym Avast z tych dwóch, bo z pewnością ma szerszą bazę sygnatur.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Jak chcesz żeby nie żarło baterii zostaw skanery AVL i Tencent .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości