Chrońmy Internet - protestujmy przeciw cenzurze
#1
[Obrazek: edwardDEFDEF-1024x576.png]

(19.06.2018, 11:23)szczyputek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dzisiaj jeszcze wrzucam link, bo od jutra mogą być problemy  Tongue


@szczyputek 
przypomniałeś wielce istotną rzecz i chwała Ci za to Smile
Apel więc do wszystkich- wchodźcie i podpisujecie petycję

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Dzięki @ichito Ode mnie poszło z kilku adresów.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#3
Krzyżykznaczek za późno?
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#4
Komisja Parlamentu Europejskiego przegłosowała cenzurę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
(20.06.2018, 11:04)szczyputek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Komisja Parlamentu Europejskiego przegłosowała cenzurę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Właśnie...i nieco dziwi mnie ten mentorski ton w niektórych serwisach/portalach wyjaśniający, jakie konsekwencje to teraz może przynieść i takie ogólne "pierdu-pierdu", a mało kto z "wydawców" treści internetowych nagłaśniał temat....nawet DP nie zająknęły się słowem, a przynajmniej nie znalazłem niczego takiego. Prawdopodobnie wszyscy mają jednak w tym interes i niestety jest to druga strona medalu
Cytat:Trudno mi pisać te słowa, bo siedzę okrakiem na płocie. Z jednej strony, jako zwykłego użytkownika internetu, aż mrozi absurd niektórych z projektowanych przepisów. Z drugiej, jako wydawcy medium internetowego, chce mi się skakać z radości, bo internet i idące za nim narzędzia mocno zdemolował ten rynek. Do tego stopnia, że my - wydawcy w kraju i na świecie - robimy rzeczy, których wolelibyśmy nie robić. W tej mojej wewnętrznej batalii wygrywa jednak zwykły człowiek. I jako zwykły człowiek mówię wam, to może być koniec internetu jaki znamy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
(20.06.2018, 17:00)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(20.06.2018, 11:04)szczyputek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Komisja Parlamentu Europejskiego przegłosowała cenzurę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Właśnie...i nieco dziwi mnie ten mentorski ton w niektórych serwisach/portalach wyjaśniający, jakie konsekwencje to teraz może przynieść i takie ogólne "pierdu-pierdu", a mało kto z "wydawców" treści internetowych nagłaśniał temat....nawet DP nie zająknęły się słowem, a przynajmniej nie znalazłem niczego takiego. Prawdopodobnie wszyscy mają jednak w tym interes i niestety jest to druga strona medalu
Cytat:Trudno mi pisać te słowa, bo siedzę okrakiem na płocie. Z jednej strony, jako zwykłego użytkownika internetu, aż mrozi absurd niektórych z projektowanych przepisów. Z drugiej, jako wydawcy medium internetowego, chce mi się skakać z radości, bo internet i idące za nim narzędzia mocno zdemolował ten rynek. Do tego stopnia, że my - wydawcy w kraju i na świecie - robimy rzeczy, których wolelibyśmy nie robić. W tej mojej wewnętrznej batalii wygrywa jednak zwykły człowiek. I jako zwykły człowiek mówię wam, to może być koniec internetu jaki znamy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zgadza się. Większość serwisów internetowych nawet o tym nie wspomniała. Wykop.pl, który najbardziej nagłaśnia sprawę, zaczął nakręcać aferę dopiero 2 dni przed głosowaniem, zaufanatrzeciastrona.pl - podobnie. Brakuje zdecydowanego sprzeciwu społeczeństwa jak miało to miejsce w przypadku ACTA. Dziwne tym bardziej dlatego, że prawdopodobnie nie przyniesie to niczego dobrego nawet dla serwisów internetowych. Zasięg stron się zmniejszy i będą musieli kontrolować wszystkie poczynania swoich użytkowników. 

Patrząc na poczynania Unii Europejskiej to można dojść do wniosku, że politycy najchętniej stworzyliby swój "wewnętrzny" europejski Internet, w pełni kontrolowany przez rządy. Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości