Ankieta: Jaki wpływ na Twoje zainteresowania i doświadczenia miały DP
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
duży, bo to naprawdę dobry portal
33.33%
2 33.33%
taki sobie, bo o wielu rzeczach się tam nie mówi
66.67%
4 66.67%
żaden, bo to amatorszczyzna
0%
0 0%
Razem 6 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

15 lat Dobrych Programów
#1
To konkurencyjny poniekąd portal, ale jest tak znany w naszym kraju, że chyba każdy z nas tam bywał...albo bywa  Wink To już tak długo, że aż trudno uwierzyć...no ale "prawda czasu, prawda ekranu" i DP świętują właśnie 15 urodziny. Oczywiście feta...życzenia od użytkowników...laurki i złośliwości...konkursy z nagrodami...i ogólna imprezka. Czemu piszę o tym?...bo jak patrzę wstecz i usiłuję umiejscowić w czasie swój początek przygody z DP, to wychodzi mi jakoś na początek 2003 czyli jakby sam początek w ogóle i to chyba wystarczająco długo, żeby sobie uzmysłowić, że odegrał w moim doświadczaniu komputera...oprogramowania...zainteresowania bezpieczeństwem sporą rolę.
Mam dla wszystkich propozycję...zabawę - jak Wy oceniacie 15-letni dorobek DP w kontekście swoich indywidualnych doświadczeń?

Edit: dodałem ankietę...trochę dla zabawy, ale też dla poznania Waszych ocen i doświadczeń z DP  Cool
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
początek był ok do puki nie wdał sie rak pup i wciskania adware na każdym kroku a artykuły są ciekawe o ile piszą je zwykli użytownicy w tym nasz kochany ichito to czyta sie bardzo przyjemnie.
Bo jak przyjdzie jakiś zje*** emi co wciska - reklamuje komercyjne produkty których sam by nawet nie kupil to aż czasem odechciewa mi patrzeć na kolejne wpisy innych użytkowników.....
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Hmmm, u mnie to będzie 2007 rok, czyli tuż po zainstalowaniu stałego łącza (128kbit/s Cool). Podsumowując więc te 10 lat, wypada mi chyba powiedzieć, że jestem chłodnie neutralny względem Dobrych Programów. Z ich zasobów nie korzystam, artykułów nie czytam, forum nie odwiedzam. Moja najbardziej negatywna historia z DP i jej społecznością, to chyba obelgi kierowane w moim kierunku przez nieznane z imienia osoby, redakcja zupełnie nie reagowała na moje prośby usunięcia szkalujących mnie komentarzy. Chodziło o to, że rzekomo oszukiwałem użytkowników z tłumaczeniem Online Armor. A jak wykazały kolejne miesiące, obelgi były niesłuszne, choć sam OA długo nie podziałał z polskim interfejsem.

Niestety, żaden polski serwis nie wyznacza rytmu w Sieci. Co gorsza, niektóre są tandetnie naszpikowane click baitami (Spiders' Web, Antyweb), nie są ani opiniotwórcze ani w ogóle twórcze. Ma się wrażenie, że to tylko kalka z zagranicznego serwisu. Choć DP jak na polskie warunki ma się całkiem dobrze.

Kiedyś bardzo lubiłem JakiLinux.org i OSnews.pl, teraz chyba te serwisy nie istnieją lub są na wymarciu. Tworzyły treść, przyjemnie się czytało.

Kiedyś to były czasy, dziś nie ma czasów.

PS czy mi się wydaje, ale czy 10-lecie nie było huczniej obchodzone? Nagrody były bardziej "wartościowe" i rozpoznawalne. Pierwszy raz słyszę o firmie Archos.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#4
Zgadzam sie z TW ale inne portale zagraniczne też dostały raka m.in Muktware
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#5
W sumie dla mnie ankieta trochę zbyt skąpa w możliwe odpowiedzi. Czytam niektóre teksty, na komentarze raczej już nie schodzę, bo trochę żenują (niemniej jakby mnie naszła ochota na małą pyskóweczkę to wiem, gdzie wbijać Smile ). Właściwie to chciałem jedynie powiedzieć, że lubię teksty Adama Golańskiego (eimi).
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#6
Z DP nie wiem kiedy zacząłem, a kojarzą mi się głównie dwie rzeczy - bardzo fajne i chwytliwe logo i tutejsze kłótnie o Delta Toolbar/Babylon Search, które niektórzy brali zbyt osobiście chyba Wink

Co do clickbaitów, no to niestety chyba ogólna przypadłość współczesnych mediów próbujących się utrzymać w czasach, gdzie kasa płynie głównie z licznika kliknięć w reklamach, i trzeba konkurować z Fejsem i snapchatem, gdzie 10 sekund na przeczytanie posta to tl;dr.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#7
U mnie to już ponad 10 lat, o ile w ogóle dobrze pamiętam. Nawet nie będę próbował oceniać obiektywnie - bo najpierw byłem czytelnikiem, potem blogerem, a jeszcze później tam przez jakiś czas pracowałem. Portal dostosował się pod względem treści do "ogólnie panujących trendów", przez co jest mniej o stricte-oprogramowaniu niż było kiedyś, a więcej tematów około-IT. Inaczej raczej się nie dało, bo rynki takie jak smartfony czy tablety zrobiły swoje. Sam przyłożyłem kilka cegiełek do clickbajtów, bo takie były założenia: właśnie ze względu na to, co pisze @M'cin: wydaje mi się, że dla sporej częsci internautów to wystarczyłoby teraz "pismo obrazkowe" zamiast czegoś rozbudowanego. Leży czytanie ze zrozumieniem, leży chęć do czytania nieco dłuższych rzeczy, więc w efekcie tworzy się treści krótkie, chwytliwe, pozbawione (często istotnych) detali. No i musi być szybko, bo przecież konkurencja też coś wrzuca.

Cieszą wcześniejsze lata, świetne zloty, świetna społeczność. Nie cieszą ostatnie lata, gdzie widać zjazd po równi pochyłej w dół - da się to zaobserwować w komentarzach, na forum, po usuniętych kontach. Można powiedzieć oczywiście, że część "betonu" się rozkrusza, stara gwardia odchodzi ale... tak naprawdę nie ma za wielu osób, które by to zastępowały. Zaobserwowałem natomiast nieco nerwówki, kłótni - te zawsze się będą zdarzać, owszem, ale nigdy nie były na taką skalę, przynajmniej według mnie. Po drodze padła też komunikacja między sztabem redakcji a użytkownikami. O ile zwykli redaktorzy szeregowi piszący materiały mieli kontakt (chyba, że komentarze olewali i nie dyskutowali - z perspektywy czasu i obserwacji samego siebie stwierdzam, ze to najlepsze rozwiązanie), o tyle administracja... słabo. Było to widać nawet na ostatnich zlotach na których byłem.

Inna też sprawa, że jako pracownik poznałem "ciemniejszą stronę" rzeczonej administracji i cóż...są tam osoby świetne, które nawet opierdolić potrafią tak, że człowiek się cieszy. Są niestety i takie, które nie mają kultury osobistej i chyba zapomniały, że ktoś szeregowy to też człowiek i trzeba go traktować z godnością. Z tej perspektywy żałuję że pracowałem tam aż dwa lata. Po roku należało dać sobie spokój i zająć się czymś zupełnie innym. Potwierdza to nieco ten fakt, iż na ogół byli członkowie ekipy DP w ogóle się już tam nie udzielają, nie było ich na zlotach, po prostu z życia serwisu znikali wraz z odejściem z pracy. No ale piszę to teraz mając doświadczenie, którego bym inaczej nie zdobył.

Obecnie nie mam konta, co za tym idzie nie komentuję, nie piszę niczego itd. Czasami czytam, choć z rzadka.
Jako miejsce do pobierania plików od dawna też nie - wolę softpedię czy filehippo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości