Ashampoo Anti-Malware [Raport Użytkownika]
#13
@ichito, dzięki za uwagi.

Fakt, Eugeniusz niczego nie sugerował, napisał tylko nieco enigmatycznie i bardzo uogólnił:

Eugeniusz napisał(a):Usuwanie programów zabezpieczających RevoUninstallerem - źle, bardzo źle :[


Wychodzi więc na to, że wydałem niepotrzebnie pieniądze na wersję płatną Revo. Dobrze, że tylko na swoim domowym PC, bo rozważałem też zakup do biurowych komputerów... Sad

Ale nie za bardzo jestem przekonany do swojego błędu w tym konkretnym przypadku. Oczywiście pełna zgoda co do pakietów zabezpieczających, których producent udostępnił nam narzędzie do całkowitego usuwania.Idea To już zostało wyjaśnione przez ktośtam . W takim przypadkach trzeba go użyć - ale nie zaszkodzi jeszcze przejrzeć rejestr w poszukiwaniu pozostałości. To mogą zrobić jednak tylko doświadczeni użytkownicy.

Gdy program zabezpieczający nie ma takiego narzędzia (jak Ashampoo AM) lub jest to program innego rodzaju, moim zdaniem użycie Revo jest zasadne, bo w trybie zaawansowanego skanowania wykona wszystkie kroki, jakie opisałeś w konkluzji. Dodatkowo jest możliwość instalacji danego programu pod nadzorem Revo: zainstalować i uruchomić, aby Revo zapamiętał i zapisał wszystkie zmiany, jakie zostały dokonane w systemie.

ichito napisał(a):Uniwersalne uninstalery do wszystkiego typu Revo czasem się sprawdzają, ale nie jest to regułą, bo nie zawsze radzą sobie z plikami usuwanymi podczas restartu (to dość często wymagana procedura) czy wyłączaniem usług. Poza tym zawsze jest dylemat- jeśli mam komunikat o wymaganym restarcie, to mam go wykonać i nie skanować w poszukiwaniu pozostałości po programie (uninstaler przecież nie wróci do po restarcie do przerwanego procesu deinstalacji) czy...- nie robić restartu, pozwolić na skanowanie w poszukiwaniu plików i wpisów w rejestrze, potem to usunąć i wtedy narazić się ewentualnie na niewłaściwe powyłączanie usług, autostartu, usunięcie plików?


Przypuszczam, że testowałeś Revo w nieco starszej wersji. Nie ma już tego dylematu. Obecnie Revo w wersji Pro wyszukuje i uruchamia deinstalator, a gdy jego działanie kończy się pytaniem o ponowne uruchomienie - jak było w przypadku Ashampoo AM - należy kliknąć na Nie. Następnie Revo skanuje zapewne metodą heurystyczną (lub odczytuje zapis z logu, gdy zainstalowaliśmy program pod jego kontrolą) wszystkie zmiany. Jeśli trzeba byłoby uruchomić ponownie komputer, to Revo o tym nie zapomni i poinformuje:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ja używam Revo Pro, (a potem jv16 Power Tools do dodatkowego czyszczenia rejestru). To wystarcza nieco ponad przeciętnemu użytkownikowi domowego PC. W przypadku testowanego produktu Ashampoo nie było problemów z deinstalacją. Gdybym natrafił na jakieś problemy z pozostałościami, opisałabym je w pierwszym poście... Smile
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Ashampoo Anti-Malware [Raport Użytkownika] - przez McAlex - 01.08.2012, 09:38
Re: Ashampoo Anti-Malware [Raport Użytkownika] - przez Eugeniusz - 07.08.2012, 20:18
Re: Ashampoo Anti-Malware [Raport Użytkownika] - przez ktośtam - 08.08.2012, 05:58
Re: Ashampoo Anti-Malware [Raport Użytkownika] - przez Adi Cherryson - 10.08.2012, 01:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości