Emsisoft Anti Malware -recenzja (na zainfekowanym systemie)
#26
Alex- kolejna świetna recenzja. Naprawdę przyjemnie się je czyta. Idea

Twoje wnioski i uwagi są jak najbardziej trafne i zgodne z moimi skromnymi obserwacjami, bo używałem i testowałem cały „pakiet” Emsisoft ISP intensywnie na paczkach z Malware Lab w czerwcu.

Jestem szczerze zdziwiony tym: proces a2service.exe nigdy nie zużywał tyle RAM, ile pokazałeś. Być może to wina Twojego starszego sprzętu? Moim zdaniem nie ma wahań w obciążeniu pamięci, cały czas było w miarę niskie.

Ochrona przeglądarki - na pytanie Waves97uzyskaliśmy taką odpowiedź:

Unless, the site is attempting to execute malicious code in the browser or automatically download a malicious file there is nothing for Emsisoft to alert on. Emsisoft does not classify webpages by their content.

Niestety, Online Armor też nie ma filtru stron.

---

Z tego co jeszcze pamiętam, aby uzupełnić Twój opis:

1. Program instaluje się domyślnie w katalogu Program Files na dysku C i nie można tego zmienić. Myślę, że może to być związane z auto ochroną, więc nie należy do wad/minusów. Tak musi być, aby program nie mógł zostać wyłączony przez właśnie taki Fake AV, jak w Twoim przypadku.

2. Zaleta: Program, po każdej (? nie jestem pewny) aktualizacji baz malware sprawdza ponownie pliki umieszczone w kwarantannie. Ponieważ ich nie usuwałem wielokrotnie pojawiała się informacja, że jakiś plik uznany za szkodliwy, jest obecnie uznany za nieszkodliwy i można go automatycznie przywrócić. Ciekawa rzecz, na razie tylko w produkcie Emsisoftu takie coś spotkałem.

3. Wada: ale tylko w pakiecie ISP - Online Armor blokował działanie Anti-Malware podczas dostępu do aktualizacji. Śmieszna rzecz, że jeden moduł blokuje drugi i użytkownik musi decydować... Ale pewnie w kolejnych wersjach zostanie to dopracowane.

4. Wada: W harmonogramie można tylko ustawić Dokładne skanowanie i Własne skanowanie. Szybkie skanowanie i Inteligentne skanowanie nie jest dostępne przez harmonogram. Czy przez zdefiniowanie Własnego skanowania można uzyskać efekt Szybkiego skanowania i Inteligentnego skanowania, to pytanie do ekspertów, a nie wyzwanie dla zwykłego użytkownika...

Tyle. Czekam na dalsze recenzje. Pozdrawiam. Smile
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Emsisoft Anti Malware -recenzja (na zainfekowanym systemie) - przez Adi Cherryson - 15.07.2012, 00:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości