Jetico uwalnia na stałe zaporę do wersji Free
#31
Mam problem z Jetico z którym nie mogę sobie poradzić. Serwery łączone (np. pingowane WinMTR) po numerkach IP działają, ale jak podaję nazwę "literkową" serwera docelowego to już nie do końca. Po wyłączeniu Jetico problemy z zamianą IP znikają, więc to nie jest wina sieci. Nie jest to też wina konfiguracji w tablicach Process attack - żeby to sprawdzić czy to na pewno nie PA ustawiłem filtr PA na "bypass".

Coś jest więc gdzieś nie tak ale nie wiem w którym miejscu trzeba poprawić i za bardzo nawet nie wiem jak/gdzie to ustawić by "zdebugować". Jako DHCP/DNS/Gateway działa router, którego IP znajduje się w grupie "name server" (co z tego co widzę w regułach w teorii powinno wystarczyć) - nie jest to router znajdujący się pod moją kontrolą, ja podłaczam się do gniazdka sieciowego w ścianie. Testowałem dodatkowe dodanie routera do grupy "trusted" ale to też niewiele zmieniło. Nie wiem czy nie powinieniem czegoś ustawić "na stałe" w pozostałych grupach IP bo tam nic nie mam w tej chwili wpisane (Jetico przy restarcie komputera pobiera sobie dane i wypełnia grupy "szarymi adresami") choć przyznam że też próbowałem różne kombinacje (które jednak nie wiele pomogły, ale może coś źle wpisywałem).

Przy okazji jak ktoś mógłby mi wytłumaczyć czym różnią się Jeticowe grupy IP "local network", "Local Area Connection LAN" i "Local Area Connection" i czy coś powinienem w nich ustawić "tak na stałe" (poza domyślnym wypełnianiem ich przez Jetico) to byłbym wdzięczny bo nie jestem tego pewny.

@Houdini: Napisałeś "Warstwę sieciową już w miarę ogarniam, ale mam problem z warstwą proaktywną." - ja mam w tej chwili zupełnie odwrotnie. Rozumiem, że przy zamienianiu IP literkowego na cyferkowy kłopotów nie miałeś? Czy coś jakoś dodatkowo grzebałeś w tablicach IP Jetico? Co wstawiałeś do poszczególnych grup adresów IP?
a kuku!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jetico uwalnia na stełe zaporę do wersji Free - przez Konto usunięte - 15.04.2016, 20:30
RE: Jetico uwalnia na stałe zaporę do wersji Free - przez Lex - 28.01.2018, 19:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości