Jetico uwalnia na stałe zaporę do wersji Free
#14
@ichito: Kiedy wspomniałeś o tym, że Jetico pluje okienkami to już w tym momencie złapałem bakcyla. Tongue

Zawsze jeśli coś instaluję ustawiam na największy możliwy konktakt aplikacji z uzytkownikiem. Nie lubię domyślnych, "ułatwiających życie" opcji, lubię być dobrze informowanym co się dzieje, mieć na tym jakąś kontrolę i wybór (to jeden z powodów dlaczego patrzę krzywo na Win 10). Jeśli wymaga to ode mnie dokształcenia się w jakiejś problematyce (w tym przypadku sposobie działania systemu) to nie jest to dla mnie przeszkodą, szczególnie jesli nabywana wiedza nie jest wiedzą "śmieciową". W tym przypadku tak nie jest i z dużą pewnością niejednokrotnie z niej skorzystam przy innych okazjach.

Do instalacji Jetico przygotowywałem się dość długo na sucho, czytając znalezione w necie archiwalne materiały - sam zresztą wiesz jak dużo czasu minęło od momentu, kiedy się dowiedziałem o istnieniu tego FW. Niestety duża część dość skromnej dokumentacji pochodzącej od samych użytkowników dotyczy pierwszej edycji zapory. Jetico 2 jest podobne ale jednak nie identyczne, wiec pomimo przygotowania i mi sprawiało problemy na poczatku jego realnych testów.

Jak było wiele razy wspominane - kluczem jest zrozumienie sposobu działania tego FW, najlepiej przed instalacją. Drugą rzeczą jest zrozumienie wbudowanych w OS procesów (przynajmniej tak mniej więcej: "co który robi" i "co potrzebuje"). Trzecia rzecz to ogarnięcie grupowania aplikacji, dzięki czemu możemy "wydawać komendy" nie pojedynczo a całym grupom. Duzo daje testowanie Jetico na świeżo postawionym systemie (gdzie aplikacji jeszcze nie ma za dużo) oraz w VM (gdzie możemy sobie pozwolić na szybką korektę naszych ewentualnych początkowych błędów oraz gdzie możemy stworzyć taką naszą własną "podstawową konfigurację", która potem naprawdę sporo ułatwia).
a kuku!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jetico uwalnia na stełe zaporę do wersji Free - przez Konto usunięte - 15.04.2016, 20:30
RE: Jetico uwalnia na stałe zaporę do wersji Free - przez Lex - 16.01.2018, 20:42

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości