Ubuntu nie chce być postrzegane jako Linux?
#1
Jak pewnie wiecie, ostatnio mocno katuję swojego laptopa i codziennie po kilka razy zmieniam dystrybucje Linuksa. Głównie te przyjazne dla użytkownika: Mint, Ubuntu, openSUSE, Mageia, PCLOS. Nie dlatego, że nie umiem zainstalować np. Archa. Umiem, tylko nie chce mi się wklepywać kilkudziesięciu poleceń żeby system działał tak jak powinien. Jestem straszliwym leniem, dlatego np. nie zmieniam domyślnego wyglądu distra. Jak jest, tak zostawiam.

Zauważyłem coś bardzo niepokojącego. Spójrzcie na stronę główną np. openSUSE:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(przepraszam za ten dziwny "znak wodny", nie wiem czy to efekt zamierzony, nie instalowałem innego programu do obsługi zrzutów ekranowych)
Cytat:openSUSE to wolny i oparty na Linuksie system operacyjny dla komputerów PC, laptopów i serwerów. Surfuj po internecie, zarządzaj swoimi skrzynkami e-mail i zdjęciami, wykonuj prace biurowe, słuchaj muzyki, oglądaj filmy i dobrze się baw!
i porównajcie ją ze stroną Ubuntu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:Fast, free and incredibly easy to use, the Ubuntu operating system powers millions of desktop PCs, laptops and servers around the world.
Widzicie różnicę? openSUSE od razu opisuje się jako system oparty na Linuksie, podczas gdy na stronie Ubuntu słowo "Linux" nie pojawia się ani razu!

Teraz już wiem, że Canonical to firma arogancka. Nie dają nic w zamian, a korzystają ze wszystkich osiągnięć programistów open source. To coś ohydnego!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ubuntu nie chce być postrzegane jako Linux? - przez Eugeniusz - 14.07.2014, 20:01
Re: Ubuntu nie chce być postrzegane jako Linux? - przez Eugeniusz - 15.07.2014, 10:11
Re: Ubuntu nie chce być postrzegane jako Linux? - przez Konto usunięte - 15.07.2014, 11:33
Re: Ubuntu nie chce być postrzegane jako Linux? - przez Eugeniusz - 15.07.2014, 20:50
Re: Ubuntu nie chce być postrzegane jako Linux? - przez Konto usunięte - 15.07.2014, 21:59
Re: Ubuntu nie chce być postrzegane jako Linux? - przez Eugeniusz - 17.07.2014, 18:58
Re: Ubuntu nie chce być postrzegane jako Linux? - przez Konto usunięte - 17.07.2014, 20:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości