FileMedic Antivirus Beta - Recenzja
#1
Udało mi się zainstalować,zaktualizować i przeskanować system FileMedic Antivirus beta. Trwało to około dwóch godzin ale czy było warto?
Myślę że ta krótka recenzja odpowie na to pytanie Wink

FileMedic Antivirus to polski projekt w którym bierze udział Mateusz Sell, czyli syn tego samego człowieka który stworzył dobrze znanego Mksvira. Czy FileMedic ma
szansę na odniesienie podobnego sukcesu? Producent określa go jako najlepszy program antywirusowy do pobrania online. Dla mnie to stwierdzenie
niemniej dziwne, bo przecież pobrać możemy każde oprogramowanie zabezpieczające a również nikt mi nie zaprzeczy, że takowe, lepsze od Filemedica
istnieją.

Przejdźmy do opisu programu.

Instalator programu zajmuje na dysku 88,2 MB. Do wyboru język polski i angielski. Instalacja niepochłania dużo czasu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie potrzebujemy restartu aby
uruchomić program chociaż kilka razy musiałem skorzystać z tej opcji gdyż FM odmówił współpracy między aktualizacjami i skanowaniem
. To jeszcze do wybaczenia bo to wersja beta Grin
Dwuklik na ikonce w tray''u uruchamia gui programu. Proste i czytelne. Brakuje mi tylko wyrażniej opcji aktualizacji, kwarantanny i innych pierdółek tego pokroju.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W File Medicu mamy do dyspozycji Nowoczesne Techniki Heurystyczne oraz ochronę w czasie rzeczywistym. Oba komponenty możemy szybko wyłączyć
chociaż nie jestem pewien czy to ma sens bo skuteczność programu jest znikoma. Mam nadzieję że poprawią to w stabilnej wersji.

Zakładka aktualności czyli kilka słów jak to FileMedic wspomaga edukację i o tym , że jakieś gazety zapowiadają ten program. Przejdźmy dalej...
W zakładce Info istnieje opcja Diagnostyka. Tworzony jest na pulpicie log zawierający informacje o procesach, rejestrze itp.

Oczywiście były też problemy Smile Jak na początku wspominałem spędziłem dwie godziny na skanowaniu i aktualizacji. Ogrom czasu biorąc pod uwagę
że system był świeżo postawiony i zawierał tylko kilka programów, które uważałem za potrzebne. Ale to wersja beta i możemy to wybaczyć, prawda ? Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zużycie zasobów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czy FileMedic odniesie sukces jak Mks_Vir ? Być może będzie znany wśród Polaków ale myślę że jako program nienadający się do polecenia i znany z
małej skuteczności. Warto wspomnieć że zapewne zastąpi Arcabita w Polskich szkołach .
Co przyniesie czas , zobaczymy.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
FileMedic Antivirus Beta - Recenzja - przez Waves - 04.07.2012, 21:31
Re: FileMedic Antivirus Beta - Recenzja - przez McAlex - 04.07.2012, 21:47
Re: FileMedic Antivirus Beta - Recenzja - przez McAlex - 04.07.2012, 21:54
Re: FileMedic Antivirus Beta - Recenzja - przez McAlex - 04.07.2012, 21:58
Re: FileMedic Antivirus Beta - Recenzja - przez Eugeniusz - 05.07.2012, 11:55
Re: FileMedic Antivirus Beta - Recenzja - przez asg - 06.07.2012, 20:49
Re: FileMedic Antivirus Beta - Recenzja - przez asg - 06.07.2012, 21:13
Re: FileMedic Antivirus Beta - Recenzja - przez andrzej76 - 14.07.2012, 21:03
Re: FileMedic Antivirus Beta - Recenzja - przez Eru - 10.09.2012, 17:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości