TrueCrypt vs HP Drive Encryption - test wydajności
#12
Na nowym laptopie przeprowadziłem test i Bitlocker w AS SSD ma 460 pkt... jednak SATA2 a SATA3 robi różnicę, bo system startuje jeszcze szybciej.
Ostatecznie postanowiłem zrezygnować z HP Drive Encryption / McAfee. Dlaczego? W ostatnie 1,5 miesiąca miałem 2 przypadki, raz zanik prądu, potem wrzucenie obok Łubudubu, w których musiałem pożegnać się z szyfrowanymi partycjami. Problem polega na tym, że w wypadku problemu czy to sprzetowego czy od strony oprogramowania, zaszyfrowana partycja jest nie do ruszenia / nie do odzyskania. Robiłem coś a''la "crash testy" z użyciem BitLockera i w jego wypadku jest o wiele lepiej. Czasem potrzeba pendrive z kluczem (lub kartki, zależy jak zapisywaliśmy), ale nawet uwalenie systemu nie oznacza, że nie będziemy w stanie go podnieść. Słowem, to BitLocker jest znacznie bardziej "transparentny", oczywiście nie idealnie, ale jednak uważam to za lepsze rozwiązanie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
TrueCrypt vs HP Drive Encryption - test wydajności - przez Konto usunięte - 04.07.2012, 17:36
Re: TrueCrypt vs HP Drive Encryption - test wydajności - przez Konto usunięte - 05.07.2012, 09:19
Re: TrueCrypt vs HP Drive Encryption - test wydajności - przez Konto usunięte - 05.07.2012, 11:01
Re: TrueCrypt vs HP Drive Encryption - test wydajności - przez Konto usunięte - 06.07.2012, 22:13
Re: TrueCrypt vs HP Drive Encryption - test wydajności - przez Konto usunięte - 27.09.2012, 20:50
Re: TrueCrypt vs HP Drive Encryption - test wydajności - przez Konto usunięte - 31.10.2012, 20:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości