Czy Debian to łatwy system?
#4
Należy pamiętać, że debian jest rozwijany, jako 3 równoległe gałęzie. Jeśli będziesz używał wersji stabilnej liczyć się musisz ze starszymi wersjami programów na niego. Ja w czasach, gdy byłem wielkim fanem linuksa używałem gałęzi niestabilnej i przyznam, że żadnych problemów nie miałem no i zawsze dostawałem najnowsze wersje programów. Podobnie jak ty też walczyłem i udało się pożegnać Windowsa, ale ten stan trwał do czasu rozpoczęcia studiów. Dziś już po studiach musiałem definitywnie pożegnać się z linuksem. Zaawansowane oprogramowanie inżynierskie, które tylko działa na Windowsa i brak czasu niejako zmusiły mnie do porzucenia pingwinka. Obecnie, jako ciekawostkę instaluję lubiane przeze mnie wtedy dystrybucje linuksa na wirtualnej maszynie. Tak czy siak nie zniechęcaj się próbuj może właśnie Linux to jest to czego potrzebujesz a słaby sprzęt nie stanowi dla niego większej przeszkody tym bardziej jeśli się dostosowuje pakiety pod siebie. Instalujesz tylko co potrzebujesz a zbędne wywalasz - wszystko znajdziesz w sieci.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Czy Debian to łatwy system? - przez Arkovianin - 30.08.2014, 22:32
Re: Czy Debian to łatwy system? - przez Konto usunięte - 30.08.2014, 22:37
Re: Czy Debian to łatwy system? - przez Arkovianin - 30.08.2014, 23:56
Re: Czy Debian to łatwy system? - przez juh - 31.08.2014, 09:16
Re: Czy Debian to łatwy system? - przez Arkovianin - 31.08.2014, 23:11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości