SafeGroup
Pogaduchy...już otwarte :) - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogaduchy...już otwarte :) (/thread-9011.html)



RE: Pogaduchy...już otwarte :) - ichito - 02.09.2016

Z drzwiami też miewałem podobne "przygody" Grin Drzwiczki mebli kuchennych, w które od czasu do czasu przywalę, bo się zagapię, to już klasyka...zdarza mi się też od czasu do czasu (choć rzadziej) "spotkać się gwałtownie" z drzwiami lub raczej rantem dachu przy szybkim wsiadaniu do auta. To bywa naprawdę bolesne...


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - weirdo - 03.09.2016

Panowie,

Ale z tą polityką na forum, to na serio lekko przeginacie...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 04.09.2016

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 04.09.2016

Głupia myśl wczorajszego niemogęusnąć - Informatycy powinni postąpić rzed laty jak prawnicy, i byliby jeszcze bogatsi. Zamiast tworzyć intuicyjne interfejsy, GUI, samouczki, okienka, auto-aktualizację itp. powinni od samego początku tworzyć go jak najtrudniejszym do użytku dla zwykłego człowieka. I wtedy bach, bierzemy kilka tysi za postawienie Windowsa Suspicious No po porównajcie prostotę, z jaką teraz wykonuje się operacje na kompie, a spróbujcie się sami z siebie dowiedzieć czegoś z prawa. Dla przeciętnego człowiek, ba, dla większości wykształconych (za punkt wejścia uznajmy dyplom nie najgorszej uczelni), po 12 latach rzekomo nauki języka Polskiego w szkole zrozumienie ustawy czy jakiegoś kodeksu jest czarną magią. I nie mówię o bardzo specjalistycznych działkach, jak prawo handlowe międzynarodowe, a powiedzmy o głupie wypełnianie PITów, obowiązujące każdego pracującego Polaka.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 04.09.2016

No, albo te pisemka z ZUS o wysokości przekazanych składek i "prognozowanej emeryturze". Tam jest kilka takich dziwnych kwot i nie ogarniam co jest co.

A nie można tak ładnie napisać wielkimi literami, parafrazując szatniarza z Misia: NIE MAMY PAŃSKICH PIENIĘDZY I CO PAN NAM ZROBI???


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 04.09.2016

@M'cin... zobacz na W10... nie widzisz niecności tego planu? To się dzieje... ale w drugą stronę... Grin


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 05.09.2016

Wolę się zamknąć w bunkrze z XP i Pegasusem Wink


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 07.09.2016

Kolega podarował mi raspberry pi, wersję z 512 MB RAM i kartą sieciową. Musiałem tylko kupić sobie kartę pamięci. Kupiłem do tego dysk przenośny USB 3.0 Western Digital, ale niestety brakuje mu zasilania :/. Myślicie że wystarczy hub z dodatkowym zasilaniem?


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 11.09.2016

Co się, kurczę, stało, z dobrym zwyczajem umieszczania wymagań sprzętowych i programowych na stronie głównej producenta w widocznym miejscu?


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - Tajny Współpracownik - 11.09.2016

To pewnie przygotowania Komisji Europejskiej do ujednolicenia komputerów. Każdy będzie miał identyczną jednostkę. Ku chwale socjalizmu!


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - ichito - 12.09.2016

To prawda...czasem szukając informacji na ten temat konkretnego programu wchodzę na strony portali z softem w poszukiwaniu takich danych...tam takie dane są, bo muszą, ale jest wiele przypadków, że opisy aplikacji na rożnych stronach podają różne systemy Smile
Nie wiem, czy to olewactwo i zwyczajnie brak profesjonalizmu czy ludziom się wydaje za oczywiste, że Windows istnieje dopiero od wersji 8. Bywa, że widać takie dane dopiero po wejściu na stronę z pobieraniem, ale to też nie jest reguła.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - ichito - 14.09.2016

Hmmm...jeśli tak, to kto jeździ na normalne olimpiady? None 

Cytat:W wyścigu na 1500 m podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio aż czterech biegaczy było szybszych, niż Amerykanin Matthew Centrowitz jr, który na tym dystansie zdobył złoto IO w Rio!

Fouad Baka z Algierii ukończył wyścig na 1500 m w kategorii niepełnosprawności T11/12 (osoby niewidome i niedowidzące) w czasie 3.49.59 min. Gdyby Baka na tym dystansie wystartował 21 sierpnia w finale 1500 m dla pełnosprawnych sportowców, zdobyłby złoto - Amerykanin Matthew Centrowitz jr. triumfował wówczas z czasem 3.50.00.

Baka startował jednak z innymi paraolimpijczykami i... nie załapał się nawet na podium! Był dopiero czwarty! Wygrał jego brat, Abdellatif Baka w czasie 3.48.29, którym dosłownie znokautowałby pełnosprawnych finalistów. Drugi był Tamiru Demisse z Etiopii (3:48.59), a trzeci Kenijczyk Henry Kirwa (3:49.59).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A na koniec to zdjęcie...jest z Marsa...z MARSA!! Kurde, "pacholęciem" będąc próbowałem sobie na podstawie opisów w książkach i prasie wyobrazić, co tam jest...jak to wygląda. Teraz mamy tam "szpiega" i z jednej strony trudno w to uwierzyć, z drugiej można się tylko zachwycać techniką, która w końcu to umożliwiła.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Więcej tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Pogaduchy...już otwarte :) - tommyklab - 14.09.2016

(11.09.2016, 19:30)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To pewnie przygotowania Komisji Europejskiej do ujednolicenia komputerów. Każdy będzie miał identyczną jednostkę. Ku chwale socjalizmu!

Oby nie; oby się się eurokołchoz rozpadł jak najszybciej. Tylko powrót do normalności uratuje Europę w tym Polskę.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 14.09.2016

Tylko nie zaczynać znowu politykować, no no!


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - tommyklab - 15.09.2016

Nie wolno za bardzo Smile


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - korbennn - 17.09.2016

Na takiej gierce Minecraft ktoś się zna?

Mogę zapodać log z błędami?

Znajomek nudzi, a sama aktualizacja grafiki oraz javy i wyłączenie FW nie pomogło.

Swoją drogą ciekawa sprawa - wszystkie serwery ma dostępne poza jednym, który to jest grywalny po wpisaniu hasła na innej maszynie, poza jego własną, ha i bądź tu mądry Smile


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 17.09.2016

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Może go na tym serwerze zbanowali ^^


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - korbennn - 17.09.2016

Ale po IP?
Jak to działa?
Nie znam się wcale a wcale.

Też mi to przeszło przez myśl.

Bo jak niby na innym kompie twierdzi że działa?


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - M'cin - 17.09.2016

Może po ip. A może nie po ip, np. W Urban terror 4.1 tworzyło coś pokroju twojego lokalnego znacznika na kompie, który poprawnie stwierdzał, że wchodzisz z tej samej maszyny, pomimo dynamicznego ip (neostrada). w UrT 4.2 powiązali to już z kontem użytkownika. Najprościej niech skontaktuje się z właścicielem serwera.


RE: Pogaduchy...już otwarte :) - korbennn - 18.09.2016

I to samo mu rzekłem, ale uparcie twierdził, że nie.

Może zajrzycie dla pewności:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]