SafeGroup
Windows 10 - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Windows 10 - Temat główny (/thread-8686.html)



RE: Windows 10 - Temat główny - neon - 23.08.2017

U mnie tak samo na insider . Dałem spokój z odinstalowaniem [emoji3]

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


RE: Windows 10 - Temat główny - rogacz - 23.08.2017

A próbowałeś:
1. Odinstalować.
2. Odpalić sklep i poszukać aktualizacji dla apek.
3. Anulować pobieranie tychże apek?


RE: Windows 10 - Temat główny - zord - 23.08.2017

Po odpaleniu sklepu i wyszukaniu aktualizacji ich nie ma kilka razy trafiłem tylko jak wisiały na instalacji i wtedy anulowałem. Wyłączyłem też w gpedit zawartość chmury niestety nic to nie daje apki nadal instalują się w losowych momentach.


RE: Windows 10 - Temat główny - neon - 23.08.2017

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


spróbuj odinstalować tym softem. lepszego nie miałem do odinstalowania z Windows 10. jak tym odinstaluję to nie ma ponownego install.


RE: Windows 10 - Temat główny - Quassar - 25.08.2017

A nie możesz skryptem co blokuje ponowne instalacje czy już ten trik nie działa ?


RE: Windows 10 - Temat główny - neon - 25.08.2017

Ten scrypt blokuje Windows update i to nie zawsze. A tu Windows robi ponowny install aplikacji.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


RE: Windows 10 - Temat główny - Jacenty - 26.08.2017

(23.08.2017, 13:05)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Używa ktoś może wersje Insider Preview ? Nie wiem czy u wszystkich tak to działa czy tylko u mnie są takie cyrki. Mianowicie apki candy crush, minecraft facebook i kilka innych ciągle wracają mimo że co dziennie je odinstalowuje. W ciągu 3 dni odinstalowywałem je już 6 razy i teraz komputer chodził sobie sam kilka godzin i widze znowu są...

Witam, po usunięciu (najlepiej przy pomocy PowerShell wtedy są usunięte całkowicie z systemu) nie pożądanych aplikacji z systemu przejdź do C:\Programme\WindowsApps (Folder WindowsApps może być ukryty wiec trzeba włączyć opcje w ustawieniach - pokaz ukryte foldery) usuń foldery tychże aplikacji by nie mogły się aktualizować lub ponownie instalować. Powinno pomoc,ja w każdym bądź razie nie mam tych problemów.

Pozdrawiam


RE: Windows 10 - Temat główny - zord - 03.10.2017

Dla testerów dostępna jest wersja Windows 10 build 16299.15 która prawdopodobnie jest wersją finalną


RE: Windows 10 - Temat główny - zord - 05.10.2017

Obrazy ESD Windows 10 RS3 RTM wersja 16299.15
Wersje Pro, core, cloud:
64 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

32 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Narzędzie do rozpakowania :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows 10 - Temat główny - neon - 06.10.2017

dzięki Zord Smile


RE: Windows 10 - Temat główny - wredniak - 06.10.2017

(23.08.2017, 13:05)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Używa ktoś może wersje Insider Preview ? Nie wiem czy u wszystkich tak to działa czy tylko u mnie są takie cyrki. Mianowicie apki candy crush, minecraft facebook i kilka innych ciągle wracają mimo że co dziennie je odinstalowuje. W ciągu 3 dni odinstalowywałem je już 6 razy i teraz komputer chodził sobie sam kilka godzin i widze znowu są...

Pełna blokada instalacji samoczynnie apek z błogosławieństwem Microsoftu tylko i wyłacznie w wersji Enterprise.
W wersji Pro są odpowiednie ustawienia z adnotacją, że nie działają w tym systemie (tak jest od Anniversary/Creators Update). W wersji Home nie ma żadnych ustawień.
Są inne metody, bez błogosławieństwa, ale trzeba sobie poszukać.
Osobiście instalowałem komuś 2 razy, nie używam, wk... mnie takie podejście do klienta. O ile jeszcze byłem w stanie zaakceptować takie zachowanie dla Home, to dla Pro to przegięcie. Jedyny plus W10 to DX12, którego nie ma w 7 i 8. Na szczeście na razie mało tej technologii wdrożono.


RE: Windows 10 - Temat główny - zord - 17.10.2017

Można już pobrać oryginalne obrazy iso Windows 10 RS3 od MS

64 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


32 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows 10 - Temat główny - Quassar - 17.10.2017

I co to bedą już prawie stabilne ?!


RE: Windows 10 - Temat główny - zord - 17.10.2017

No prawie, niby wersja stabilna RTM ale zaraz po instalacji trzeba zaktualizować bo w tej wersji są błędy...


RE: Windows 10 - Temat główny - zord - 18.10.2017

W najnowszej aktualizacji Windows defender zyskał 2 dodatkowe poziomy ochrony:

Bardzo wysoki poziom blokowania — agresywne blokowanie nieznanych plików i stosowanie dodatkowych środków ochrony (możliwy wpływ na wydajność klienta).
Poziom blokowania „Zero tolerancji” — blokowanie wszystkich nieznanych plików wykonywalnych.

[Obrazek: 8jMZQat.jpg]


RE: Windows 10 - Temat główny - neon - 18.10.2017

to przez to tak jakby jest trochę cięższy Smile


RE: Windows 10 - Temat główny - Quassar - 18.10.2017

Zero tolerancj - To coś dla mnie Grin


RE: Windows 10 - Temat główny - rogacz - 23.10.2017

Kurde, po aktualizacji przestały mi screeny zapisywać w onedrive, ktoś wie jak to naprawić?

Już znalazłem - ustawienia onedrive na pc - zapisuj zrzuty ekranu do onedrive Smile


RE: Windows 10 - Temat główny - Buli - 23.10.2017

PPM na ikonie 1drv w tray'u --> Ustawienia --> Zakładka Automatyczne zapisywanie --> Checkbox Automatycznie zapisuj zrzuty ekranu w usłudze OneDirve


RE: Windows 10 - Temat główny - facecik - 24.10.2017

Po aktualizacji przestał mi działać WOT , MS znowu coś spieprzył....problem ogólnie znany i nie natknąłem się na rozwiązanie....