SafeGroup
Windows 10 - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Windows 10 - Temat główny (/thread-8686.html)



RE: Windows 10 - Temat główny - neon - 24.01.2016

Czyli jak total nie blokują to nie ma sensu ich używać.


RE: Windows 10 - Temat główny - neon - 05.02.2016

jaka przeglądarka jest najlepsza na windows 10 ? jakie są Wasze zdania ?

pozdrawiam


RE: Windows 10 - Temat główny - buri - 14.02.2016

No to dałem mu kolejną szansę. Obecnie nie stwierdziłem większych problemów i nie ma też tego uczucia braku stabilności jaki miał wtedy. Wszystko obecnie chodzi poprawnie, posiedzę dłużej na nim i się zobaczy. Zastanawia mnie tylko czy nie będę miał problemów jak zmienię mój obecny dysk ssd na większy później z licką.


RE: Windows 10 - Temat główny - Houdini - 14.02.2016

Testuję od tygodnia w10. Generalnie system jako silnik do uruchamiania aplikacji jest OK, niestety domyślnie system jest brzydki i przeładowany zbędnymi rzeczami które powinny być opcjonalne. Już dawno tyle czasu nie spędziłem na dostosowaniu wyglądu/interfejsu i wyłączaniu tego całego "bloatware" w windowsie. Kilka rzeczy może nieźle zdziwić jak blokada instalacji fontów w systemie gdy usługa zapory jest wyłączona i tego typu kwiatki.


RE: Windows 10 - Temat główny - neon - 14.02.2016

tylko patrz bo często po wyłączeniu tych kwiatków windows 10 coś zawsze nie działa Smile

Jakiej wersji Windows 10 używacie ?


RE: Windows 10 - Temat główny - Tajny Współpracownik - 14.02.2016

Ja mam wersję EDU.


RE: Windows 10 - Temat główny - neon - 14.02.2016

a jaki numer, a bawisz się w te wersje preview ?
pozdrawiam


RE: Windows 10 - Temat główny - buri - 14.02.2016

(14.02.2016, 08:26)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tylko patrz bo często po wyłączeniu tych kwiatków windows 10 coś zawsze nie działa Smile

Jakiej wersji Windows 10 używacie ?
Ja właśnie obecnie wyłączyłem tylko w Windows opcjami to śledzenie, popatrzyłem co zostało w OOSU10 i chyba po za telemetrią resztę sobie zostawię by czasem nie zablokować czegoś. Tam nie wolno dać wszystkiego na hura jak ktoś wykorzystuje aplikacje od M$ by później nie szukać czego to sprawka.

Ja tam normalny Win10 Home

Dalej uważam, że Windows Defender jest cięższy od Pandy Free i to czuć.


RE: Windows 10 - Temat główny - neon - 14.02.2016

zgadza się moim zdaniem jak za dużo się wyłączy to po prostu zaczyna coś powoli nie działać. obecnie staram się nic nie zmieniać, oprócz z ustawień - prywatność.

chciałem dodać jeszcze, ostatnio bawiłem się w windows update i chciałem zobaczyć czy coś zmienili i włączyłem insider program i włączyłem na najbardziej bezpieczne i wtedy zaczął mi aktualizować urządzenia. tak jakby nie mógł aktualizować na wersji stabilnej.


RE: Windows 10 - Temat główny - Tajny Współpracownik - 14.02.2016

(14.02.2016, 09:33)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a jaki numer, a bawisz się w te wersje preview ?
pozdrawiam
Żadne preview, na dysku mam służbowe dane i nie chciałbym robić recovery.


RE: Windows 10 - Temat główny - neon - 14.02.2016

dzięki rozumiem. jakie wrażania ?


RE: Windows 10 - Temat główny - neon - 17.02.2016

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jakby ktoś był zainteresowany, aktualizacja której nie ma jeszcze w windows update Win 10.


RE: Windows 10 - Temat główny - zord - 05.03.2016

W ostatniej kompilacji Windows 10 dla testerów pojawiła się funkcja ochrony przed APT (zaawansowanymi atakami ukierunkowanymi)
Więcej informacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Niestety na chwilę obecną nie udało mi się tego uruchomić

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows 10 - Temat główny - ludendorf - 09.03.2016

Pytanie o Dychę
Jeśli zaktualizuję swoją 8.1 do dyszki to skąd i jak wyciągnąć z niej klucz tak aby potem wgrać ją na czysto? Jakos fanem aktualizacji nie jestem, a mam pobrany obraz 10.


RE: Windows 10 - Temat główny - zord - 09.03.2016

Otwórz obraz płyty 10 wejdź do katalogu sources skopiuj plik gatherosstate.exe uruchom, powinien wygenerować się plik GenuineTicket.xml zachowaj go w bezpiecznym miejscu.
Teraz wystarczy zainstalować na czysto 10 z pominięciem wpisywania klucza, po instalacji wrzucić ten wygenerowany plik do C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket po tym system powinien się zaktywować, a identyfikator sprzętowy zapisać się na serwerze ms co powoduje to ze każda kolejna instalacja systemu bedzie aktywować się automatycznie.
Przed instalacją polecam zrobić kopie systemu tak na wszelki wypadek


RE: Windows 10 - Temat główny - Konto usunięte - 09.03.2016

Jeżeli nie masz naklejki i klucz jest zapisany w BIOS/UEFI, to możesz go wyciągnąć przez RWEverything:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Możliwe jednak, że nie będzie to konieczne - ostatnio instalowałem Windows 10 TH2 na Elitebooku 840 G1 (klucz do Win8 Pro w UEFI) i sam się aktywował bo mógł go odczytać.


RE: Windows 10 - Temat główny - ludendorf - 09.03.2016

Klucz mam na "papierze" z boxa 8.1


RE: Windows 10 - Temat główny - nikita - 09.03.2016

(09.03.2016, 10:44)ludendorf napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Klucz mam na "papierze" z boxa 8.1

Więc nie ma żadnego problemu, ale musisz posiadać obraz Windowsa 10 w wersji 1511 (lub późniejszych jeśli są). Poprzednie kompilacje (przed aktualizacją listopadową) nie dawały możliwości wpisania klucza z wcześniejszych wersji Windows.


RE: Windows 10 - Temat główny - heros1303 - 31.03.2016

Mam takie pytanie. Bo zrobiłem update do 10 kilka dni po jej premierze, lecz po dniu (sporo problemów na początki) downgrade ku 8.1. W tym czasie zrobiłem update BIOS i teraz jak znów ze chce korzystać to wystarczy czysta najnowsza 1511 i podać klucz z 8.1 podczas instalacji? Czy zaktywuje mimo update BIOS?


RE: Windows 10 - Temat główny - heros1303 - 01.04.2016

Cóż zainstalowałem bez podawania klucza i automatycznie mi zaaktywował. Więc pewnie jakoś aktualizacje z 8.1 i update bios przetrwał Craze.

P.S opłaciło się trochę poczekać xd teraz działa o niebo lepiej.