SafeGroup
Windows 10 - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Windows 10 - Temat główny (/thread-8686.html)



RE: Windows 10 - Temat główny - szulcu - 29.07.2015

Brałem udział w testach Windows 10 od samego początku - zainstalowałem system jako aktualizacja z Windows 8.1 Pro. Dzisiaj zainstalowałem czystą wersję z ISO i system nie został aktywowany. Z tego co pamiętam miało się to jakoś przypisywać do konta Microsoft, ale coś to chyba nie bardzo działa...


RE: Windows 10 - Temat główny - zord - 29.07.2015

Spróbuj tak odpal cmd jako administrator, wpisz slmgr -ato i zatwierdź enterem.


RE: Windows 10 - Temat główny - szulcu - 29.07.2015

Próbowałem.

Błąd: 0xC004C003 Serwer aktywacji ustalił, że podany klucz produktu jest zablokowany

slmgr /dli:

Nazwa: Windows®, Professional edition
Opis: Windows® Operating System, RETAIL channel
Częściowy klucz produktu: 3V66T
Stan licencji: powiadamianie
Przyczyna powiadomienia: 0xC004F034.


RE: Windows 10 - Temat główny - zord - 29.07.2015

Hmm nie wiem u mnie wygląda to tak a nie robiłem upgrejda:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows 10 - Temat główny - Face - 29.07.2015

Z tego co się dowiedziałem prawdopodobnie mają przeciążone serwery, stąd ten problem z aktywacją. A ja już przywróciłem system do Windows 8.1 i ponownie instaluję Windows 10. Mogłem jednak poczekać...

Ps.
Czy jak zainstaluję Windows 10 na "czysto" to będę musiał sam instalować sterowniki, czy zainstalują się z automatu?


RE: Windows 10 - Temat główny - Piospi - 29.07.2015

Niestety Win 10 sam instaluje sterowniki.. :/


RE: Windows 10 - Temat główny - ibrachim12 - 29.07.2015

Dobra udało się zainstalować win 10 ale w 32 bitach Sad Bo poprzedniego win 7 też miałem w 32 bitach


RE: Windows 10 - Temat główny - lanzone - 29.07.2015

Panowie, jeśli ktoś brał udział w testach to dostanie swój klucz na maila czy może wystarczy się zalogować na swoje konto Microsoft i system aktywuje się sam? Przyznam, że jestem dość mocno niedoinformowany w tej kwestii.


RE: Windows 10 - Temat główny - zord - 29.07.2015

System aktywuje się sam tylko jak widać nie u wszystkich.


RE: Windows 10 - Temat główny - yaslaw - 29.07.2015

(29.07.2015, 20:24)lanzone napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Panowie, jeśli ktoś brał udział w testach to dostanie swój klucz na maila czy może wystarczy się zalogować na swoje konto Microsoft i system aktywuje się sam? Przyznam, że jestem dość mocno niedoinformowany w tej kwestii.

U mnie też aktywował się sam


RE: Windows 10 - Temat główny - Mikołaj - 29.07.2015

Już się zaczyna choroba wieku dziecięcego... Przestał mi działać przycisk "Menu Start" oraz przycisk "Szukaj", obok startu.
Edit: Musiałęm przywrócić system do punktu tuż poinstalacji Windows 10.


RE: Windows 10 - Temat główny - juh - 29.07.2015

Udało mnie się dziś zaktualizować system, lecz aktywacja nie została przeprowadzona pozytywnie. Z tego co wyczytałem MS m a problemy na serwerze. Być może spowodowane z ilością ..aktywacji. Póki co przywróciłem sobie obraz z Windows 8.1. Pozostanę na nim do zimy - mam nadzieję że do tego czasu wyjdzie stabilny produkt.


RE: Windows 10 - Temat główny - rogacz - 29.07.2015

Ja się wstrzymuję do jesieni, z tego co pamiętam wtedy ma wyjść jakiś service pack z rzeczami które nie są teraz gotowe.


RE: Windows 10 - Temat główny - Piospi - 30.07.2015

Zapewne są osoby, które posiadają Kasperskiego Internet Security i zechcą go zainstalować także na Windows 10, dlatego pozwolę sobie zacytować z zagranicznego forum:



Cytat:2016MR1 16.1.x beta testing coming soon...

About Kaspersky W10 compatibility:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

/



RE: Windows 10 - Temat główny - tommyklab - 30.07.2015

Czy ktoś ma dostęp do takiego urządzenia: Windows 10 USB installer. With 32- and 64-bit versions.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Bardzo ciekawi mnie jak rozwiązali bootowanie 32bit i 64bit z jednego pendrive.


RE: Windows 10 - Temat główny - rex90 - 30.07.2015

U mnie aktualizacja pobrana już dawno (prawie 6 gb w ukrytym folderze) a instalator i tak nie rusza ...
poczekam chyba z tym całym "przedsiewzięciem" Microsoftu


RE: Windows 10 - Temat główny - Konto usunięte - 30.07.2015

U mnie było podobnie, nawet jak próbowałem z ich narzędzia to pobrał pliki, odpalił instalator, reboot no i "mamy problem". 
Wkurzyłem się, wrzuciłem na czysto obok W8.1 i na razie jakoś działa. No prawie, bo są dramaty...

- ustawienia IPv4/IPv6 na VPN nie działają  Facepalm
- domyślnie zainstalował sterownik Synaptica, który się wywalał przy pisaniu na klawiaturze "Ł"  Facepalm
- coś mam wrażenie, że OneDrive dostaje czkawki, bo synchronizuje, niby ok, a potem znowu nie wiadomo skąd 200 MB wrzuca  Facepalm
- aby wyłączyć Defendera musiałem używać edytora zasad grup  Facepalm
- Menu Start nie wyszukuje mi zainstalowanych appek, mimo że Windows Search jest (jeszcze) włączone  Facepalm


RE: Windows 10 - Temat główny - ollek22 - 30.07.2015

Tragedia ten Windows 10 poczekam na jakąś aktualizację może coś się poprawi. Nawet nie instalowałem 10 mimo że mam pobranego już też ok. 6 Gb zajmuje a instalator nawet się nie odpali ... w sumie może nawet dobrze bo jak potem czytałem o Windows 10 i o błędach wolę poczekać i na razie zostanę na 7 jako główny system na PC, a na lapku na 8.1.


RE: Windows 10 - Temat główny - Konto usunięte - 30.07.2015

Największą masakrą jest ta aktualizacja - pobiera kilka GB, wyrzuca, pobiera znowu i tak w kółko.

1. Ból dla kogoś kto ma połączenie pakietowe.

2. Niepotrzebne oranie dysku (mowa o SSD) - to jednak sporo danych.


RE: Windows 10 - Temat główny - facecik - 30.07.2015

No to jak wszyscy tak narzekają to powiem, że u mnie wszystko pięknie działa, nawet stare sterowniki od win7 do obsługi klawiszy funkcyjnych laptopa są zgodne, a nawet programy funkcyjne od Samsunga także . W przypadku win 8.1 niestety nie było możliwe, i nic nie działało. Wielki plus do MS z mojej strony.