SafeGroup
Comodo Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Comodo Internet Security (/thread-81.html)



Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 11.10.2011

Czyli podczas normalnej pracy wszystko dziala OK, ale skan i troche aktualizacja daje sie we znaki?


Re: Comodo Internet Security - facecik - 11.10.2011

Dokładnie , podczas pracy wszystko w normie , zarezerwowane ok 150-180mb w użyciu ok 15-20 czyli malutko.Ogólnie na moim lapku odczucia są bardziej pozytywne niż przy NIS .
Morphiusz, ale defense+ jest tak samo skuteczny jak na x86 ,czy tylko bardziej skuteczny niż był do tej pory?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 11.10.2011

facecik napisał(a):Morphiusz, ale defense+ jest tak samo skuteczny jak na x86 ,czy tylko bardziej skuteczny niż był do tej pory?


Trudno mi powiedzieć. Na pewno jest to krok do przodu w ochronie systemow x64 bitowych i zapewne jest to przynajmniej ochrona mocno zblizona.
Taka Zemana nie przechodzi wlasnych leaktestow na x64, CIS przechodzi CLT 340/340


Re: Comodo Internet Security - PrzemvelBenny - 12.10.2011

Wydaje mi się, że CIS wrzuca w pamięć plik z definicjami, żeby mieć do nich szybszy dostęp Smile Stąd ta RAMożerność. Mogę się mylić...


Re: Comodo Internet Security - facecik - 12.10.2011

Dziwna sprawa z tym CIS-em , bo jak przeskanowałem wczorajszą paczkę to wynik 62/110 taki jak wczoraj, ale jak wypakowałem na aktywnym AV to tyle samo wykrywa a po przeskanowaniu z prawokliku wykrywa dodatkowo nowe zagrożeniawynik 84/110.


Re: Comodo Internet Security - andrzej76 - 12.10.2011

Wczoraj był wynik 82/100 , skan z prawokliku, następnieDefense+>nierozpoznanene pliki>dodaj folder> dodajesz ten z paczki ,skanujesz go, to co wykryje w chmurze jako podejrzane usuwasz(sam to zasugeruje) i podajesz wynik, teraz jest prawidłowo.

Edit: dziś jest więcej, bo te co zostawia , przesyłam na Valkyrie Comodo , analiza, jak malware, to szybko dodają szajs do bazy, oprócz tego zarzucam bezpośrednio na serwer ftp Comodo, więc wyniki są lepsze, bo baza się rozrasta.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 12.10.2011

Jak ustawić CIS żeby przeszedł test CLT , bo w żaden sposób nie może u mnie go zaliczyć .Max to 320/340.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 12.10.2011

Wylaczenie piaskownicy automatycznej badz ustawienie jej na wysoki poziom ograniczania.
Ktore testy sa oblewane?


Re: Comodo Internet Security - facecik - 12.10.2011

morphiusz napisał(a):Wylaczenie piaskownicy automatycznej badz ustawienie jej na wysoki poziom ograniczania.
Ktore testy sa oblewane?


Piaskownica jest wyłączona bo już pamiętam jak kiedyś na CIS to testowałem , ale niezależnie od ustawień Defense+ dwa testy są oblewane,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a te 3 lądują w zaufanych plikach CIS-a

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 12.10.2011

Jak skonfigurowany jest firewall?
BTW Ta konfiguracja daje najwięcej ochrony, ale nie ma co panikować.
BTW2 Bo zmianie konfiguracji w tray wszystkie ustawienia sa resetowane.


Re: Comodo Internet Security - KaMiL - 12.10.2011

Ja używam samego firewalla bez D+, konfig. firewall security i zużywa ok 30-35MB. Czyli tak sobie, ale na szczęście nie czuję spowolnienia systemu, czy internetu. No i interfejs podoba mi się baaardzo Smile


Re: Comodo Internet Security - facecik - 12.10.2011

A o tym zapomniałem Wink zaraz sprawdzę czy na proactive zaliczy bo miałem default czyli internet security.
A tak swoją drogą byłbyś uprzejmy mi naświetlić różnicę między tymi trybami ?
I jak zależność komunikatów od defense + ma się do pracy w tych trybach.Czy jest uzależniona ustawieniem samego tryby defense+ czy także tryby całego pakietu.

edit: w trybie proactive zalicza test bezproblemowo nawet w trybie clean pc , oczywiście sandbox wyłączony.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 12.10.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - facecik - 12.10.2011

morphiusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



tak tak czytałem to trochę, ale nie do końca rozumiem bo mój angielski jest daleki od doskonałego .


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 12.10.2011

Internet Security - umiarkowana konfiguracja, chronione sa wiekszosc elementow krytycznych - w pelni wystarczajaca, jak mozna zobaczyc na testach Youtube (deafultowe ustwienia, a comodo nigdy jeszcze nie przepuscilo niczrgo powaznego).

Proactive to najsilniejsza ochrona, *pelne bezpieczenstwo* chronione sa wszystkie obszary .


Re: Comodo Internet Security - facecik - 12.10.2011

W trybie proactive CIS zadaje o wiele mniej pytań a więcej domyślnie blokuje, przynajmniej przy teście CLT.


Re: Comodo Internet Security - morphiusz - 12.10.2011

Zablokowal wszystko? Tongue

Tu jakbys mial problem, ktory opisywales wczesniej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Comodo Internet Security - bardok206 - 12.10.2011

Niech ulepszą lekko av, zrobią ten świetny piasek w v6, utrzymają poziom firewalla i def+ i będzie pakiet marzenie. Jakby porównać np wersje 4 is do tej teraz to niebo a ziemia. Białe listy ,mało zapytań ( konf. is)a jak są t bardzo czytelne. Ładnie.


Re: Comodo Internet Security - facecik - 12.10.2011

morphiusz napisał(a):Zablokowal wszystko? Tongue

Tak, i w zasadzie tylko 4-5 pytań i 340/340


Re: Comodo Internet Security - Ratatui - 13.10.2011

Nowa wersja działa bardzo dobrze, nie spowalnia komputera, program na ustawieniu Internet Security nie zadaje dużo pytań. Instalator wygląda trochę jak w produktach Symanteca (to dobrze), interfejs przejrzysty. Aktualizacja już nie spowalnia komputera. Bardzo dobry pakiet internet security.