SafeGroup
Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta (/thread-7892.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - gravity1287 - 08.09.2015

(07.09.2015, 23:42)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To nie jest racjonalny to sam wiem Smile
Baa sam byłem zdziwiony jak zobaczyłem jak nisko zszedł Emsi u mnie - zwykle do momentu aż mi wentylatory się nie włączą w laptopie mnie on nie interesuje.

PS: Czy czasem W10 nie jest zoptymalizowaną wersją 8.1? Tongue

Wg mnie 8.1 było lepsze, nawet pomimo braku menu start (a tak na prawdę żaden brak, bo nie siedzi się godzinami w starcie tylko w uruchomionej aplikacji). A EIS dziś u mnie ok 84MB bierze, jak będzie się aktualizował to ponad 200MB zje, które później ma problem zwolnić. Nie przeszkadza mi że zjada RAM, póki chroni Smile Problem byłby, gdyby żarł gigabajty RAM i zajmował w 90% procesor, a mimo to wpuszczał wirusy na komputer - ale tak się na razie nie dzieje (odpukać) ;]


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - Toruniak - 22.09.2015

Emsisoft Anti-Malware & Emsisoft Internet Security 10.0.0.5735 – with BETA updates enabled:
Beta updates – 2015-09-21
This update will require a computer restart.

Kod:
Improved: Processing of firewall rules (Emsisoft Internet Security).
Improved: Processing speed when moving a large number of items to Quarantine.
Improved: Task scheduler stability.
Improved: Notification about actions to be taken after malware is found on a network computer.
Improved: Factory reset feature.
Improved: Processing of whitelisted items during scans.
Improved: Uninstaller.
Fixed: Occasional crash in the import hosts list dialog.
Fixed: Occasional hang of the main screen.
Fixed: Occasional hang after creation of an empty rule in a Firewall Alert.
Fixed: Incorrect processing of ‘On scan completion’ settings.



RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - Mikołaj - 22.09.2015

Dzisiaj udostępniłem kolejną aktualizację tłumaczenia.


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - Toruniak - 01.10.2015

Emsisoft Anti-Malware & Emsisoft Internet Security 10.0.0.5735 released
Stable Updates Sep, 30, 2015
This is a maintenance release for improved compatibility, usability, speed, detection and stability
This update will require a computer restart.

Kod:
   Improved: Processing of firewall rules (Emsisoft Internet Security).
   Improved: Processing speed when moving a large number of items to Quarantine.
   Improved: Task scheduler stability.
   Improved: Notification about actions to be taken after malware is found on a network computer.
   Improved: Factory reset feature.
   Improved: Processing of whitelisted items during scans.
   Improved: Uninstaller.
   Improved: Ransomware detection in behavior blocker.
   Improved: Behavior blocker panel processing of filenames with special characters.
   Improved: Malware detection in scheduled scans.
   Improved: Main window loading speed.

   Fixed: Occasional crash when the installer is run with regular windows user account.
   Fixed: Occasional “Terminated by user” entry in the update log.
   Fixed: Installation wizard doesn’t start after installation on Windows XP.
   Fixed: Incorrect “Unexpected internal processing error” notification during update and Anti-Malware Network lookups.
   Fixed: Incorrect “Waiting for component to start” notification.
   Fixed: Scheduled scan (set as: after computer startup) did not start on Window 8.
   Fixed: Occasional crash in the import hosts list dialog.
   Fixed: Occasional hang of the main screen.
   Fixed: Occasional hang after creation of an empty rule in a Firewall Alert.
   Fixed: Incorrect processing of ‘On scan completion’ settings.



RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - rogacz - 01.10.2015

Jedno mnie ciekawi - mam 8.1 windowsa i Emsi po większych aktualizacjach domaga się ponownego uruchomienia systemu, nie wyłączenia i włączenia, a właśnie ponownego uruchomienia.
Czymś się obie rzeczy różnią?


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - juh - 01.10.2015

@up
Na Windows 10 też nie raz po aktualizacji wymaga restartu komputera.


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - Mikołaj - 02.10.2015

Witajcie rogacz i juh

Przy większej aktualizacji składników w programie zawsze konieczne jest ponowne uruchomienie systemu w celu poprawnej implementacji nowych wersji komponentów. Jednym z takich przykładów jest sterownik zapory, który nie zainstaluje się poprawnie bez ponownego restartu.
Jedynie mniejsze aktualizacje nie wymagają ponownego uruchomienia systemu a jedynie aplikacji.


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - rogacz - 02.10.2015

@Mikołaj ja to rozumiem.
Tylko czemu "ponowne uruchomienie systemu" nie jest traktowane jako wyłączenie systemu i ponowne go włączenie? Wink


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - Buli - 03.10.2015

A jak jest traktowane? Przecież restart jest jednoznaczny tylko bez wyłączenia.


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - rogacz - 03.10.2015

Tak jak napisałem - nijak. Jedyne co go zadowala to ponowne uruchomienie systemu Smile
Nawet aktualizacje systemu mi idą w sposób wyłączenia i włączenia Smile


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - zord - 03.10.2015

Od wersji Windows 8 jest coś takiego jak hybrydowy boot gdzie system nie jest całkowicie wyłączany, dla tego trzeba zrobić pełny restart.


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - rogacz - 03.10.2015

Wiem Smile Zdaje sobie z tego sprawę Smile Tylko czemu dla Win Update to starcza, a dla EMSI nie? Wink


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - zord - 03.10.2015

Nie starcza, to zależy od aktualizacji, przy zwykłym wyłączeniu nie wyładowują się sterowniki z pamięci i program nie może do końca się zaktualizować.


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - rogacz - 03.10.2015

I teraz już wiem wszystko Smile Wielkie dzięki Smile


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - Mikołaj - 06.10.2015

Nic dodać nić ująć.
Swoją drogą dopiero później zauważyłem, że źle zrozumiałem pytanie, które rogacz zadał. Smile


RE: Emsisoft Anti-Malware i Emsisoft Internet Security 11 już wkrótce - Mikołaj - 24.10.2015

Emsisoft Anti-Malware i Emsisoft Internet Security 11 już wkrótce...
Oto szybki podgląd poszczególnych informacji dotyczących ochrony, nad którymi nasz zespół obecnie pracuje:
  • Nowa wersja będzie pierwszą, która będzie w pełni wspierać 64-bitowe systemy operacyjne Windows. Pozwoli to na uzyskanie najlepszej wydajności i najbardziej przyjaznego wykorzystania dostępnych zasobów komputera.

  • Ulepszony skaner, skuteczniej wykrywa mniej znane szkodliwe oprogramowania, który ukrywają się tylko w pamięci.

  • Znacząco poprawiliśmy osiągi silnika podczas usuwania infekcji.

  • Dodatkowe wykrywanie zachowań opartych na szyfrowanym  malware, czyli "Ransomware".

  • Dodano wykrywanie złośliwego oprogramowania, które powoduje naruszenia oraz nadużycia skryptów i procesów systemowych do wykonywania szkodliwych działań.

  • Udoskonalone wykrywanie złośliwego oprogramowania, które zaszywa i ukrywa się w systemie Windows.

  • Udoskonalone wykrywanie złośliwego oprogramowania, które rejestruje i uruchamia się automatycznie przy każdym starcie systemu Windows.

  • Wprowadzono ulepszoną automatykę alertów dotyczących zagrożeń malware oraz prób włamań.

  • Zmniejszono liczbę wymaganych restartów po każdej większej aktualizacji programu.

  • Wprowadzone nowe kanały aktualizacji dla dużych przedsiębiorstw, w których wymagane są wewnętrzne testy oprogramowania, przed aktualizacja, przed aktualizacją swoich stanowisk pracy.

  • Dziesiątki drobnych usprawnień w interfejsie użytkownika i innych usprawnień oprogramowania na podstawie opinii użytkowników.

  • I wiele więcej!
Publiczna wersja beta jest już dostępna!
Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem komputera, i masz pewność, że poradzisz sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami, w takim przypadku droga wolna dla testów. Ale uwaga: wersje beta nie są jeszcze w pełni przetestowane i dlatego mogą zawierać wiele błędów. 
Aby otrzymać wersję beta, proszę otworzyć EAM/EIS, przejdź do menu Ustawienia--> Aktualizacje i włącz opcję "Pobieraj wersję beta". Następnie uruchom aktualizację online, aby pobrać nową wersję beta. 
Należy pamiętać, że być może trzeba będzie ponownie zainstalować program, w celu powrotu dpo stabilnej wersji.


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - rogacz - 24.10.2015

To mam kilka pytań co do 11:

Jak z plikami vbs? Emsi je w końcu wykrywa?
Planowana jest jakaś zmiana wyglądu? Może uporządkowanie niektórych części menu?
Licencje z starej wersji będą zgodne z nową? Wink


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - ichito - 28.10.2015

A EAM nie ma opcji wyboru dodatkowych rozszerzeń? Poza tym...skrypty VBS nie są chyba aż tak popularne i jak ktoś bardzo chce, to może spróbować AnalogX Script Defender (działa do Win7 włącznie)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - rogacz - 28.10.2015

Nie spotkałem się z taką funkcją. Może nie są zbyt popularne ale o dziwo często do mnie wpadają.
PS: Aktualnie mam 8.1, niedługo przejdę na 10 więc ten program raczej nie pomoże, ale dzięki za chęci Smile


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - Mikołaj - 28.10.2015

(24.10.2015, 23:50)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To mam kilka pytań co do 11:

Jak z plikami vbs? Emsi je w końcu wykrywa?
Planowana jest jakaś zmiana wyglądu? Może uporządkowanie niektórych części menu?
Licencje z starej wersji będą zgodne z nową? Wink

Nie planujemy na chwilę obecną wielkich zmian, w wygląd programu.
Oczywiście dotychczasowe licencje będą działać z nową wersją. Smile