SafeGroup
F-Secure Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: F-Secure Internet Security (/thread-756.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 19.06.2012

Yaslaw, jak kontaktowales sie z Mikko? Normalnie przez forum?


Re: F-Secure Internet Security - Konto usunięte - 19.06.2012

Według mnie ich tłumaczenie nie ma najmniejszego sensu. Załóżmy, komputera używa laik... odpala instalator czegoś przytarganego z pendrive, albo z sieci, a czego nie ma w bazach AV. To jest instalator, więc pewnie będzie monit UAC, który laika tylko drażni (o ile sam go nie wyłączył!). No i co zrobi w takiej sytuacji? Self-defense leży... ja wracam do Nortona, lekkość lekkością, ale nawet słabe w skanach na żądanie produkty Symanteca są dużo lepiej chronione - brak możliwości wyłączania usług, brak możliwości ubicia, brak wpisów w autostarcie do ich wyłączenia.

Dodano: 19 cze 2012, 17:50

Kolejny minus: bardzo zauważalnie dzisiaj zwalniał mi całe łącze.
Po wywaleniu, nagle "internet odetchnął".


Re: F-Secure Internet Security - zbir - 19.06.2012

lukasamd: Nie porównuj wersji beta do wersji stabilnej. Poza tym, gdybym miał porównywać NIS 2012 do FIS 2012 to NIS odpadłby w przedbiegach.Nie wiem, jak będzie w wersjach 2013, bo ich jeszcze nie ma. Poczekaj, nie bądź w gorącej wodzie kąpany. Do FIS mam zaufanie.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 19.06.2012

Co do internetu, to u mnie nie ma zadnego spowolnienia


Re: F-Secure Internet Security - zbir - 19.06.2012

kamil10506: Wiem jedno: AV dobrze działają jedynie wtedy, gdy są zainstalowane na świeży system, potem są są nimi różne problemy. KIS na przykład, po zainstalowaniu zaraz po formacie, działa tak, jakby go nie było - jest leciutki jak piórko.


Re: F-Secure Internet Security - Street - 19.06.2012

lukasamd napisał(a):Kolejny minus: bardzo zauważalnie dzisiaj zwalniał mi całe łącze.
Po wywaleniu, nagle "internet odetchnął".


Potwierdzam.. z ciekawości zainstalowałem 2dni temu i również zauważyłem spowolnienie łącza jak i ogólnie systemu.. Wszyscy wychwalają jego lekkość ja jej nie uświadczyłem w tej wersji (FS12 chodziło jak należy). Myślałem, że to przez mój już przestarzały system jak i 1rdzeniowy procesor- stwierdziłem, że na 7 pewno chodzi lepiej. Przywróciłem system do stanu sprzed instalacji i teraz siedzę na Esecie puki co gra choć dziś przymielił trochę prockiem z nieznanej mi przyczyny.. No w końcu beta w wersji 5 takich zjawisk również nie odnotowałem Smile

Dodano: 19 cze 2012, 17:22

zbir napisał(a):kamil10506: Wiem jedno: AV dobrze działają jedynie wtedy, gdy są zainstalowane na świeży system, potem są są nimi różne problemy. KIS na przykład, po zainstalowaniu zaraz po formacie, działa tak, jakby go nie było - jest leciutki jak piórko.

2dni temu właśnie zainstalowałem FSecure2013 na czystym systemie Smile No ale tak jak pisałem Windows xp


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 19.06.2012

Na XP sa niezle cyrki podobno. Pewnie juz olewaja ten system


Re: F-Secure Internet Security - Street - 19.06.2012

Ogólnie rzecz biorąc sprawa sprowadza się głównie do Fsecure.. Norton, Eset, avg, avira, panda cloud, webroot wszystko działa jak należy, a tu taki placek. Choć pamiętam jak trafiłem na te forum miałem właśnie FSecure Smile To jest wersja beta z pewnością w stabilnej poprawią te wszystkie błędy których tu doświadczamy. Również darze zaufaniem ten soft jak dla mnie jest w czołówce jeśli chodzi o takie pakiety


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 19.06.2012

Zdecydowałem się napisać na temat auto-ochrony do samego Mikko Hypponena (CRO w F-Secure) Smile
Mam nadzieję, że odpowie, a jeśli tak, to ta odpowiedź mnie usatysfakcjonuje Smile

Trzymajcie kciuki Grin

Cytat: Ok, rozumiem, że alfa != beta != stabilna no ale tak pojechać po bandzie z self-defense? To jest mocna przesada, bo nie chroniąc swojego produktu pokazują, jak chronią nasze dane. Ja wiem, że to nie jest prawda i bardzo ogólne ujęcie sprawy, ale nawet w wersji beta taki mechanizm powinien być zaimplementowany, bo to przecież w pewnym stopniu wyznacznik w dziedzinie bezpieczeństwa.

Łukasz ma rację, dlatego nie ustąpię, dopóki nie poprawią tej kwestii.


Re: F-Secure Internet Security - Konto usunięte - 19.06.2012

zbir napisał(a):lukasamd: Nie porównuj wersji beta do wersji stabilnej. Poza tym, gdybym miał porównywać NIS 2012 do FIS 2012 to NIS odpadłby w przedbiegach. Nie wiem, jak będzie w wersjach 2013, bo ich jeszcze nie ma. Poczekaj, nie bądź w gorącej wodzie kąpany. Do FIS mam zaufanie.


Ok, rozumiem, że alfa != beta != stabilna no ale tak pojechać po bandzie z self-defense? To jest mocna przesada, bo nie chroniąc swojego produktu pokazują, jak chronią nasze dane. Ja wiem, że to nie jest prawda i bardzo ogólne ujęcie sprawy, ale nawet w wersji beta taki mechanizm powinien być zaimplementowany, bo to przecież w pewnym stopniu wyznacznik w dziedzinie bezpieczeństwa.
Co do NIS vs FIS nie będę się wypowiadał, niezależnie od użytych wersji, u każdego wyniki będą inne.


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 19.06.2012

Powiem tak, obciążenia łącza w FIS''ie TP nie zauważyłem, a nawet miałem wrażenie, że szybciej surfowałem, niż z MSE, co fakt, faktem jest niemożliwe, bo MSE nie skanuje ruchu sieciowe. Co do tej autoochrony, to zupełnie nie spodziewałem się takiego wydarzenia w 2012 roku! Nawet od raczkującego producenta wymagałbym przynajmniej niemożności zabicia procesów w menedżerze zadań.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 20.06.2012

Ktoś tu używa stabilnej wersji F-Secure? Jaką macie datę wydania sygnatur?

Dodano: 20 cze 2012, 10:27

W sprawie auto-ochrony na razie tyle:
Cytat: Thanks for the feedback. I''ll have a chat with the development guys.

Mikko



Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 20.06.2012

Jezeli tego nie poprawia, to mowiac kolokwialnie bedzie dupa, a nie antywirus.


Re: F-Secure Internet Security - angare - 21.06.2012

używam wersji 2012, żadnego spowolnienia działania sieci jak i samego systemu nie zauważyłem, wcześniej był problem z zaporą systemową gdzie nie wiedząc czemu wyłączała się i w żadne sposób nie szło jej włączyć. pomagała reinstalka programu. Tłumaczę to sobie tym, że to wersja beta. generalnie jestem bardzo zadowolony z działania programu.


Re: F-Secure Internet Security - niniveh - 21.06.2012

Sygnatura ostatniego update''a to u mnie dzisiaj o 12:33. Używam "normalnego" F-S IS, spowalniać nie spowalnia łącza w żaden sposób, być może dlatego, że mam Win 7. Problem z autoochroną na pewno naprawią, nie wyobrażam sobie, żeby zostawili to tak, jak jest - myślę, że nie pierwsi to zgłosiliście i nie wyobrażam sobie, żeby pojechali na stabilnej z takim fuckupem.


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 28.06.2012

wersja 63 i nowa beta online backup już dostępne.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 28.06.2012

Cytat: Fixed issues since release TP62.5
• Databases copied to wrong location at upgrade from IS2011 to TP62.5 (CTS-87809)
• Spam filtering rules not created in Outlook 2010 (CTS-87802)
• Spam and Phishing on/off switch in UI even not installed in AV or AVFW (CTS-87906)
• Help doesn´t open with avfw product (CTS-87920)
• Computer Security malfunction (CTS-87601)
• Missing help content for Time Limit (Amount of Hours) feature for language other than English (CTS-87596)
• Time limit can be bypassed by putting computer to sleep (CTS-87747)
• Fsgadget.exe crashes at uninstallation in Vista (CTS-86821)
• Standard and Guest user accounts can change application status from blocked to allowed through Tools window (CTS-87595)
• Install of TP61 leaves a ''ghost'' fsaua\content'' directory (CTS-87579)
• Interactive upgrade dialog do not upgrade anything (CTS-87781)


Dodano: 28 cze 2012, 18:02

Nie wierzę, po prostu nie wierzę... NADAL nie naprawiono self-defense Wow Koniec... Zaraz rozniosę ich pseudo-support.


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 28.06.2012

No bo po co to poprawić... Jak wydadzą finalną bez self-defense, to powodzenia im życzę.


Re: F-Secure Internet Security - niniveh - 28.06.2012

Nie no, nie wierzę... MUSZĄ to naprawić i na pewno to zrobią, bo inaczej będę musiał sobie znaleźć nowy AV...


Re: F-Secure Internet Security - Ratatui - 01.07.2012

Co jest nie tak z self-defense F-Secure bo nie czytałem nic o tym na forach?