SafeGroup
F-Secure Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: F-Secure Internet Security (/thread-756.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


Re: F-Secure Internet Security - andrzej76 - 16.06.2012

To jeszcze prostszy eksperyment dla porównania. Zainstaluj soluto i sprawdź ile u Ciebie opóźnia start F-Secure i porównamy do mojego wyniku.
Jeśli będzie to między 9-12 sekund także nie ma znaczenia ile używasz programu , jaki masz dysk i inne podobne pierdoły.
Używsz go dłużej niż ja, bo ja 1 dzień. Żadnych skanowań systemu jeszcze nie robiłem bo uważam to za zbędne gdyż system czysty, niech skanuje sam wg. swojego planu. Co Ty na to?


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 16.06.2012

Zgadzam sie Grin Jutro dam wynik, bo dzisiaj nie mam juz dostepu do komputera.


Re: F-Secure Internet Security - andrzej76 - 16.06.2012

Soluto pokazuje całkowity czas startu systemu i czas ładowania poszczególnych aplikacji. Także poszczególny czas wszystkich aplikacji sumuje i wychodzi ile łącznie startuje system z wszystkim.
Jeśli pojawia się pulpit to nie ozacza że system jest już gotowy w 100% do pracy.( to jest właśnie mylne - zobaczysz pulpit to myślisz że możesz już śmigać) Muszą załadować się do końcajego usługi i programy z nim startujące.
Soluto tak to mierzy i robi to właśnie dobrze. Tak to powinno wyglądać.


Re: F-Secure Internet Security - yaslaw - 16.06.2012

Ja do końca nie ufam soluto mimo że go używam.
Na moim leciwym komputerze (dwurdzeniowy athlon), f-secure wydłuża start systemu o 47 sek. Dodam że cały dysk jest zaszyfrowany truecryptem, a w dodatku jest to dysk ATA, 80 GB, który do demonów szybkości nie należy.
Tak czy inaczej akurat tym parametrem nigdy się nie kierowałem, uruchamiam zazwyczaj kompa raz na dzień i to czy trwa to 2 czy 4 min zupełnie mi nie przeszkadza, jeśli po załadowaniu wszystko chodzi jak należy (czyli minimalne użycie procka na poziomie maks 2-3 % w idle, więcej nie toleruje)...


Re: F-Secure Internet Security - facecik - 16.06.2012

Andrzej, dzięki Tobie wiem już na czym polega start systemuLol
Nie będę więcej komentował twoich postów, bo zaraz się obrazisz Wink


Re: F-Secure Internet Security - andrzej76 - 16.06.2012

yaslaw napisał(a):Tak czy inaczej akurat tym parametrem nigdy się nie kierowałem, uruchamiam zazwyczaj kompa raz na dzień i to czy trwa to 2 czy 4 min zupełnie mi nie przeszkadza


Dokładnie też tak myślę , można nawet hibernować to moment system wstaje.
Opisałem tutaj start systemu z F-Secure bo pojawiają się głosy że nie spowalnia go mocno. Dałem przykład z soluto jak to u mnie wygląda ale myślę tak jak Ty. To są drobne popierdółki którymi nie ma co zawracać sobie zbytnio głowy i tyle. Wink

Dodano: 16 cze 2012, 17:43

facecik napisał(a):Andrzej, dzięki Tobie wiem już na czym polega start systemu


No w końcu , bo nieraz tu takie bzdury czytam że masakra . A już coś wytłumaczyć to w ogóle nie dociera. Grin


Re: F-Secure Internet Security - facecik - 16.06.2012

andrzej76 napisał(a):No w końcu , bo nieraz tu takie bzdury czytam że masakra. Grin

O widzisz, progres następuje u Ciebie, i poczucie humoru Ci się zaostrzyło SmileTak trzymać.


Re: F-Secure Internet Security - andrzej76 - 16.06.2012

To nie poczucie humoru, to prawda niestety.


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 16.06.2012

Trend Micro dobrze wykorzystało fakt długiego uruchamiania, wstępnie procesy ładowane są przy starcie co zajmuje bardzo krótką chwilę, po uruchomieniu systemu po odpowiednim czasie ładuje resztę usług.


Re: F-Secure Internet Security - niniveh - 17.06.2012

U mnie na sześcioletnim Dellu z prockiem Core2 Duo, 5GB RAM, dysk 7200 startuje w jakieś 25 sek. Fakt, że komp trochę rasowany, ale mimo wszystko prędkość niezła.


Re: F-Secure Internet Security - Konto usunięte - 18.06.2012

Zachęcony opiniami o szybkości postanowiłem spróbować F-Secure ISTP 2013 no i dołączyłem do programu beta...
Niestety oprócz szybkości, na razie widzę same jego minusy:
  • Bardzo prosty, a wręcz zbyt prosty interfejs nie pozwalający na zmianę zbyt wielu ustawień.
  • Program jest lekki, ale w zasadzie ciężko mówić o skanie realtime - paczka pobrana, rozpakowana, wchodzę do folderu z malware i... F-Secure cały ten czas milczy! Norton jest cięższy, ok, ale pierwsze rzeczy wykrywa już podczas rozpakowywania, tutaj skanera jakby wcale nie było, co nie wróży dobrze w wypadku śmieci na pamięciach przenośnych.
  • On-demand - no jest, ale wynik baaaaardzo daleki od oczekiwań. Dwie paczki (nie ta ostatnia), większość z plików pozostaje niewykryta.
  • Jak rozumiem, faktyczny brak zapory, korzysta z zapory systemowej.



Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 18.06.2012

Nie wykrywa przy wypakowaniu? to musieli coś zmienic, bo jak ostatnio testowałem to cały czas było okienko "Usunięto wirusa".
lukasamd napisał(a):Bardzo prosty, a wręcz zbyt prosty interfejs nie pozwalający na zmianę zbyt wielu ustawień.

Zgadzam się, ale to ma byc program dla laików. Przynajmniej tylko takim osobom go instaluję i chwalą.
lukasamd napisał(a):Jak rozumiem, faktyczny brak zapory, korzysta z zapory systemowe

Ma niby swoje reguły, u mnie DeepGuard dość czesto reagowała kiedy instalowałem nowe programy (nieznane) i uruchamiałem wirusy.
lukasamd napisał(a):co nie wróży dobrze w wypadku śmieci na pamięciach przenośnych.
Tak,ale Norton delikatnie pisząc szału nie robi w tym względzie rowniez.


Re: F-Secure Internet Security - facecik - 18.06.2012

To ciekawe co piszesz Łukasz, bo jak wypakowuje paczki z forum, to w zasadzie praktycznie nie mam potem czego już skanować, wszystko jest przeważnie usuwane przy wypakowaniu.
On demand słabo wykrywa ? Popatrz na wyniki skanowania paczek przez F-Secure, nie wiem czemu u Ciebie nie wykrywa nic... skaner wykrywa niewiele mniej niż szalony EAM<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 18.06.2012

Cytat: On-demand - no jest, ale wynik baaaaardzo daleki od oczekiwań. Dwie paczki (nie ta ostatnia), większość z plików pozostaje niewykryta.


Cytat: Program jest lekki, ale w zasadzie ciężko mówić o skanie realtime - paczka pobrana, rozpakowana, wchodzę do folderu z malware i... F-Secure cały ten czas milczy! Norton jest cięższy, ok, ale pierwsze rzeczy wykrywa już podczas rozpakowywania, tutaj skanera jakby wcale nie było, co nie wróży dobrze w wypadku śmieci na pamięciach przenośnych
.
Możesz podać link do tych paczek?

Pytanko: kiedy zainstalowałeś dokładnie program? Kilka minut temu?

Otwórz za pomocą ikonki w zasobniku Typowe ustawieniai zobacz czy w kolumnie Stanmasz informację Zainstalowane


Re: F-Secure Internet Security - Konto usunięte - 18.06.2012

Niby wszystko zainstalowane, ale jak dałem sprawdź teraz, to coś pobiera, dzięki za info, zobaczę co i jak gdy skończy.
Paczki to te dwie przedostatnie z czerwca.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 18.06.2012

lukasamd napisał(a):Niby wszystko zainstalowane, ale jak dałem sprawdź teraz, to coś pobiera, dzięki za info, zobaczę co i jak gdy skończy.
Paczki to te dwie przedostatnie z czerwca.


OK, sprawdzę je, ile wykrywa u mnie. Co do aktualizacji: po zainstalowaniu programu bardzo długo się one instalują i to po kilka razy. Trzeba z 10 minut poczekać, aż wszystko ładnie się zaktualizuje.

EDIT: ostatnia paczka; patrz na wynik z malware labie sprzed kilkudziesięciu minut. Smile

A co do ochrony real-time, to rzeczywiście ona dziwnie czasami działa, są sytuacje, że po rozpakowaniu program usuwa wirusa dopiero po przeskanowaniu go, a nie podczas samego wypakowywania... Nie świadczy to dobrze, będę musiał napisać na ich forum, ale komunikacja z nimi pozostawia wiele do życzenia.


Re: F-Secure Internet Security - facecik - 18.06.2012

Kamil,chyba żaden program nie usuwa wszystkiego podczas wypakowywania , zawsze coś jest jeszcze wykrywane on-demand.
Co do komunikacji, to musisz pisać do grupy odpowiedzialnej za projekt TP programu,więc jeśli zgłaszasz usterki do normalnego supportu, oni mają to po prostu gdzieś .


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 18.06.2012

kamil10506 napisał(a):
lukasamd napisał(a):Niby wszystko zainstalowane, ale jak dałem sprawdź teraz, to coś pobiera, dzięki za info, zobaczę co i jak gdy skończy.
Paczki to te dwie przedostatnie z czerwca.


OK, sprawdzę je, ile wykrywa u mnie. Co do aktualizacji: po zainstalowaniu programu bardzo długo się one instalują i to po kilka razy. Trzeba z 10 minut poczekać, aż wszystko ładnie się zaktualizuje.

EDIT: ostatnia paczka; patrz na wynik z malware labie sprzed kilkudziesięciu minut. Smile

A co do ochrony real-time, to rzeczywiście ona dziwnie czasami działa, są sytuacje, że po rozpakowaniu program usuwa wirusa dopiero po przeskanowaniu go, a nie podczas samego wypakowywania... Nie świadczy to dobrze, będę musiał napisać na ich forum, ale komunikacja z nimi pozostawia wiele do życzenia.

Czy nowa wniosła jakieś zmiany co do TP 60?
Hi,

We will release today an interim release of our Internet Security 2013 Beta, ISTP 62.5.

ISTP 62.5 contains only some bug fixes. It will be installed automatically and a reboot is required to complete the installation. There are no specific release notes available for this interim release.

We have received some reports about the Computer Security application ending up in a malfunction state, requesting a reboot. We have investigated these reports very thoroughly and have found a couple of possible reasons for this problem. This ISTP 62.5 release is focused to fix this issue.

However, there is still a chance that the malfunction problem may still occur. Therefore we have enhanced the logging capabilities within our product to get proper information about what caused the malfunction. You can recognize the malfunction state when our gadget becomes red and the Computer Security main user interface alerts about malfunction.

After your computer has received this ISTP 62.5 upgrade and you''ve rebooted the computer, please monitor the status of our product. If our product goes into malfunction state, please run our Support Tool and open a new bug report at

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

as soon as possible. The bug report must include the diagnostics file generated by the Support Tool.

If you don''t see a reboot request from our product within the next 24 hours, please open a bug report with F-Secure Support Tool report included.

And as usual, all the bugs, feature requests, daily journals and other possible questions can be submitted to us at our beta site at

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 18.06.2012

Aaa, dwie przedostatnie, nie ostatniaFacepalm Już sprawdzam.

Facecik, w sumie masz rację, ale pamiętam, że były cyrki z betą 2012, że po skanie usuwała wirusa, ale bez skanu i po uruchomieniu nie :crazy: Szczerze powiedziawszy teraz nie sprawdzałem, czy nadal tak się dzieje, być może nie.

Alex, zaraz sprawdzam.

Fakt, ESET pod tym względem może byc przykładem.
Co do zmian/poprawek w TP62.5 to jeszcze nie podali, ale pewnie są one minimalne patrząc na numerek wydania.

Nowa wersja już się instaluje.
Łukasz, masz pecha, musisz znowu kliknąć Sprawdź teraz , aby program zaczął się aktualizować do nowej wersji Wink
Ostrzegam, że znowu będzie to długo trwało, będzie potrzebny restart.


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 18.06.2012

Nod32 wywala wszystko w czasie wypakowywania oprocz zarazonych rarGrin