SafeGroup
F-Secure Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: F-Secure Internet Security (/thread-756.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 08.06.2012

hmm, chyba coś jest z siecią F-Secure, nie chce się aktualizować i na VM, i na hoście


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 08.06.2012

kamil10506 napisał(a):hmm, chyba coś jest z siecią F-Secure, nie chce się aktualizować i na VM, i na hoście
Może po przejściu z Tp na beta trzeba odinstalować i ściągnąć instalator bety?


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 08.06.2012

bardok206 napisał(a):
kamil10506 napisał(a):hmm, chyba coś jest z siecią F-Secure, nie chce się aktualizować i na VM, i na hoście
Może po przejściu z Tp na beta trzeba odinstalować i ściągnąć instalator bety?

Nie, do bety z TP zaktualizowałem kilka dni temu, dzisiaj po prostu nie chciał się połączyć z serwerem, ale chyba już jest wszystko w porzadku.


Re: F-Secure Internet Security - zbir - 08.06.2012

kamil10506: Napisz coś więcej o wrażeniach i nowościach


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 08.06.2012

Pisałem już o nowościach Smile
Co mam jeszcze więcej dodać? Nie mam nic do zarzucenia, program jest lekki, poprawili deepGuarda, swietna ochrona

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.


Re: F-Secure Internet Security - zbir - 08.06.2012

Warto popatrzeć. na mapkę też. Dopiero na niej widać, jakim g.... jesteśmy w porównaniu do USA

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wgrałem tę betę i jestem w szoku: niesamowicie lekka i bardzo uproszczona. Zniknął pasek związany z filtrowaniem stron i oceną ich bezpieczeństwa. Uważam, że to świetne posunięcie, ponieważ ma to działać a nie przeszkadzać (jak w NIS).

F-Secure poszedł drogą Chromu. On również postawił na prostotę, lekkość i schowanie niepotrzebnych funkcji.Praktycznie beta działa jak normalny stabilny soft.


Re: F-Secure Internet Security - yaslaw - 09.06.2012

zbir napisał(a):Wgrałem tę betę i jestem w szoku: niesamowicie lekka i bardzo uproszczona. Zniknął pasek związany z filtrowaniem stron i oceną ich bezpieczeństwa. Uważam, że to świetne posunięcie, ponieważ ma to działać a nie przeszkadzać (jak w NIS).

F-Secure poszedł drogą Chromu. On również postawił na prostotę, lekkość i schowanie niepotrzebnych funkcji.Praktycznie beta działa jak normalny stabilny soft.

Absolutnie się zgadzam. Jeden z najlżejszych pakietów jakie testowałem. Bardzo rzadko zapisuje coś na dysku, u mnie śmieszne wręcz wartości I/o write..


Re: F-Secure Internet Security - zbir - 09.06.2012

Zapowiada się rewolucja podobna do tej, jaką zrobił 3 lata temu NIS. Dzięki niemu większość AV jest dzisiaj leciutka i daje się łatwo odinstalować. Mam tylko nadzieję, że w przypadku F-Secure nie odbije się to na zmniejszeniu wykrywalności.Nie wiem tylko, co sądzić o integracji z firewallem Windowsa. Co sądzicie o tym pomyśle? On również jest rewolucyjny, lecz czy zda egzamin?


Re: F-Secure Internet Security - yaslaw - 09.06.2012

Nie chce mi się przeklepywać tego samego więc zacytuję sam siebie z wildersów Grin
Cytat: Indeed it''s one of the lightest suite that I ever tested.
Very low I/O write footprint beside using numerous processes.
F-secure used to slowly made changes to their products in terms of ongoing evolution rather than revolution, but they definitively on right track.
I put much less attention to firewall part of product, as most of us are behind hardware firewalls, but I also happy that they give up with their own-house firewall, which has some flaws (like special need to create custom rules to allow file sharing - which for less technical users can be no-to go task)...
strongly recommend product for everyone to test. Solid as a rock so far (as most of betas from F-secure I must admit)



Re: F-Secure Internet Security - zbir - 09.06.2012

Ale o zaporze napisałeś dość wymijająco Smile Przyznam, że ja nie wiem, co mam o tym pomyśle sądzić...


Re: F-Secure Internet Security - yaslaw - 09.06.2012

jeśli miałbym się czegoś doczepić, to to że dość łatwo z process hackera "ubić" procesy programu.
Z tego co pamiętam w wczesniejszych wersjach (fis 2012) deep guard alarmował mnie iż program próbuje manipulować procesem f-secure i mogłem z poziomu deepguarda zablokować taką próbę. FIS 2013 potulnie pozwolił się ubić :/


Dodano: 09 cze 2012, 13:06

Poprzednia zapora była bardzo konfigurowalna, może mało przyjazna, natomiast jak ktoś sie w niej odnalazł, to mozna było praktycznie wszystko ustawiać.
tutaj właściwie mamy zaporę windowsową, w której ja z kolei się nie odnajduję ;-) Tak jak pisałem wcześniej do tego przykładam mniejsze znaczenie, choć domyślne ustawienia zezwalające na niemal wszystkie połącznia wychodzące są drażniące. Inna sprawa że integracja z deepguardem daje efekty w postaci monitu o pozwolenie na dostęp do internetu dla aplikacji których deepguard nie zna (u mnie trafiła się tylko taka jedna - wtyczka skypecore dla aqq). Gorzej gdy świadomie chcesz coś zablokować.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 09.06.2012

Zapora Windows 7, jak najbardziej. Plus reguly F-Secure - dobry i ciekwy pomysl. Ale jak sprawa bedzie wygladla na XP... tu sie obawiam. Mozliwe, ze zrobia dwie wersje, dla XP i Visty oraz 7. Zapytam sie na forum

Yaslaw, napisze o tym problemie


Dodano: 09 cze 2012, 14:09

zabiłem rzeczywiście proces fssm32 (ten główny), ale uruchomił się on potem automatycznie znowu.


Dodano: 09 cze 2012, 14:12

Reszte da sie ubic takze. Tak nie moze byc Smile Zaraz pisze na ich forum


Re: F-Secure Internet Security - zbir - 09.06.2012

No właśnie, tego się obawiałem...


Re: F-Secure Internet Security - zord - 09.06.2012

F-secure nigdy nie miał dobrej autoochrony jego klucze z rejestru też można skasować bez problemu


Re: F-Secure Internet Security - zbir - 09.06.2012

zord: Nie wszystkie! To właśnie jedyny AV, którego znam, który nie pozwalał skasować z rejestru niektórych kluczy nawet... po deinstalacji Smile


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 09.06.2012

Najlepiej byłoby sprawdzić ubijanie procesów na małopopularnej/nowej aplikacji do zarządzania procesami.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 09.06.2012

Napisałem na forum w sprawie auto-ochrony.

Pojawiła się wersja beta F-Secure Rescue CD - wersja 3.16

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat:
RELEASE NOTES FOR
F-Secure Rescue CD
Release To Manufacturing 3.16 build 52201


1. General

This file contains important information regarding the F-Secure Rescue CD
(3.16 build 52201) RTM. We strongly recommend you read the entire document.

What''s in This File

* System Requirements
* Product Contents
* Known Issues
* Fixed Issues
* Contact Information and Feedback

2. System Requirements

To use F-Secure Rescue CD on a computer the computer must:

* Be x86 compatible
* Have at least 512MB of RAM
* Be able to boot from a CD or USB
* Be able to connect to the Internet or be able to use a USB drive

3. Product Contents

Rescue CD scans the computer and tries to disinfect all found malware. If
disinfection is not successful it renames all files containing malware to
.virus file extension:

* Rescue CD will by default scan:
* all hard drives in the computer
* all USB drives attached to the computer
* Windows FAT and NTFS drives
* Virus definition databases are updated automatically if the computer has
an internet connection
* Virus definition databases can be updated manually by using a USB drive
* The Rescue CD Guide (pdf) has step by step instructions how use the CD

Rescue CD is localized to English only.

4. Known issues

* Rescue CD cannot scan encrypted drives or files.

5. Fixed Issues

* Enhanced hardware support: Knoppix updated to version 6.7.1
* Ask for http proxy address
* Able to boot from USB stick



Re: F-Secure Internet Security - yaslaw - 09.06.2012

Mam pytanie, z kiedy macie definicje baz danych? U mnie zatrzymała się na wczorajszym dniu i mimo że twierdzi że jest aktualny, to nic nie pobiera...


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 10.06.2012

yaslaw napisał(a):Mam pytanie, z kiedy macie definicje baz danych? U mnie zatrzymała się na wczorajszym dniu i mimo że twierdzi że jest aktualny, to nic nie pobiera...

Oni coś mają z serwerami, już wczoraj to zauważyłem, ale oczywiście nie raczą odpisać na forum. gdzie poinformowałem wczoraj o tym problemie...
Zaraz zrestartuje komputer, bo jeszcze mam zabite procesy F-Secure Smile

EDIT
Tak, bazy z wczoraj 16:14, a sprawdzenie nic nie daje, żadnych definicji nie pobiera.

Znowu sie nie kwapia do odpowiedzi i w sprawie aktualizacji, i w sprawie autoochrony. Chyba im napisze ladnego maila...

bombowo, F-Secure od dwóch dni się nie aktualizuje....

Ok, napisałem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Yaslaw, jakbyś mógł potwierdzić ten problem w powyższym temacie, moze w końcu racza odpisać.


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 10.06.2012

Nie liczcie dzisiaj na odpowiedź, bo jest niedziela, prawdopodobnie odpiszą dopiero jutro.