SafeGroup
Sandboxie - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Wirtualizacja, izolacja (https://safegroup.pl/forum-31.html)
+--- Wątek: Sandboxie (/thread-754.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Re: Sandboxie - Miquell - 21.10.2013

Sandboxie Version 4.06
(Released:16 October 2013)

Cytat: These are the changes to Sandboxie since version 4.04:
Fixes to several issues which were discovered with version 4.04.
Performance improvements over version 4.04.
Improved support for running Internet Explorer 10 under Sandboxie.
Improved support for Windows 8, in particular: Installing programs in the sandbox, running full screen programs in the sandbox, and printing from 32-bit programs under Sandboxie.
Initial support for Windows 8.1.
Support for Windows Server 2003, which was missing in version 4.04.

Źródło: sandboxie.com

Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Sandboxie - Tomasz - 28.10.2013

Cytat: To ensure future growth of Sandboxie, the licensing model shifts today from a lifetime licensing model to an annual licensing model.

Licenses issued in the past which did not include an expiration date will remain without expiration date, and may be used on more than one computer, per past licensing terms.

All new licenses issued starting today will expire in one year after initial activation of the product key, and are limited to one computer per one product key.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tłumaczenie własne:
Cytat: Aby zapewnić przyszły rozwój Sandboxie, w dniu dzisiejszym zmianie ulega model licencjonowania z dożywotniego na coroczny.

Licencje wydane w przeszłości, które nie były ograniczone czasowo, takowymi pozostaną i mogą być używane na więcej niż jednym stanowisku komputerowym zgodnie z poprzednimi zasadami licencjonowania.

Wszystkie nowe licencje zaczynając od dnia dzisiejszego wygasną w ciągu roku od wstępnej aktywacji klucza produktu, a ich użycie jest ograniczone do jednego komputera na klucz licencyjny.


Initial activationprzetłumaczyłem jako wstępna aktywacjanatomiast tak naprawdę ciężko jednoznacznie stwierdzić (na podstawie tego komunikatu) czy mowa jest o pierwszej aktywacji tzn. wpisaniu klucza produktu w programie czy o zakupie produktu, który jest traktowany jako wstępna aktywacja.


Re: Sandboxie - zord - 20.01.2014

Cytat: Version 4.08

Released on 19 January 2014.

These are the changes to Sandboxie since version 4.06:
• Added support for SetCursorPos API.
• Support for Immediate Recovery on Windows 8.1.
• Fixed crash when Microsoft Chinese Pinyin IME is in use.
• Fixed a problem with Chrome and LastPass on Windows 8.1
• Fixed a BSOD crash.
• Added support for pasting bitmaps and metafiles from the clipboard.
• Added support for the dynamic variant of \RPC Control\spoolss (from spoolsv.exe) that is introduced in Windows 8.1, to allow programs in the sandbox to print in Windows 8.1.
• Added NACL.EXE and NACL64.EXE to list of lingering programs.
• Fixed error SBIE2205 after installing Microsoft KB2898785 with IE10 and IE 11


Download:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Sandboxie - KaMiL - 21.02.2014

Sandboxie 4.09 beta

Cytat: Fixes in this beta:

1) Incompatibility with FFX 27 and Avast that caused FFX to run with no visible windows.
2) Chrome crash when reporting an issue under Tools->Report an issue...
3) Fixed a problem with DFS drives (Distributed File System)
4) The "InjectDll" setting would sometimes cause DLL initialization to fail with the message "CRT not initialized" or "DLL failed to initialize".


Pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Sandboxie - kamaz222 - 20.03.2014

Witam,
dzisiaj zauważyłem dziwny problem zzachowaniem Sandboxie 4.06 na moim komputerze (Win7 64 bit).Załóżmy że w folderze piaskownicy np C:\Sandbox\Kamil\DefaultBox\user\current\... , mam kilka plików np. mp3, mp4, jpg, dat itp. Problem polega na tym, że niektóre z nich uruchamiane, z dwukliku myszy, są w piaskownicy (np. pdf czy rtf), a niektóre poza Sandboxie (mp3, jpg, itp. ) i nie ma ich w drzewie procesu sandboxie.
Jak wezmę ten sam plik uruchomię poprzez ''LPM->Uruchom w piaskownicy'' to proces pojawia sie w drzewie piaskownicy. W czym może leżeć problem.
Tutaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ktos miał podobny problem


Re: Sandboxie - preter - 20.03.2014

@kamaz222 Najpierw zaktualizuj Sandboxie do wersji 4.08 i sprawdź czy problem będzie się powtarzał.


Re: Sandboxie - kamaz222 - 21.03.2014

preter napisał(a):@kamaz222 Najpierw zaktualizuj Sandboxie do wersji 4.08 i sprawdź czy problem będzie się powtarzał.

Po aktualizacji na 4.08 niestety ale nadal jest problem. Z tego co zaobserwowałem dotyczy to m.in png, jpeg, mp3 (możliwe, że innym rozszerzeń też). Jakieś inne propozycje rozwiązania problemu?


Re: Sandboxie - preter - 21.03.2014

kamaz222 napisał(a):
preter napisał(a):@kamaz222 Najpierw zaktualizuj Sandboxie do wersji 4.08 i sprawdź czy problem będzie się powtarzał.

Po aktualizacji na 4.08 niestety ale nadal jest problem. Z tego co zaobserwowałem dotyczy to m.in png, jpeg, mp3 (możliwe, że innym rozszerzeń też). Jakieś inne propozycje rozwiązania problemu?

Sprawdziłem u siebie i jest dokładnie to samo. Ale poszperałem trochę i...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Program sugeruje, aby najpierw uruchomić Eksploratora Windows w piaskownicy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A z tych wątków wywnioskowałem, że "Przeglądarka fotografii systemu Windows" jest domyślnym programem do otwierania plików graficznych i dlatego nie działa. Aby otwierać pliki w Sandboxie należy skorzystać z innej przeglądarki grafiki, np. IrfanView czy XnView, aby nastąpiło powiązanie plików graficznych z plikiem wykonywalnym ( .exe ) programu.
Sprawdziłem u siebie - powiązałem pliki JPEG z XnView (Otwórz za pomocą > Zawsze używaj programu > wskazałem plik xnview .exe ). Następnie otworzyłem folder C:\Sandbox\... i otworzyłem zdjęcie. XnView uruchomił się w piaskownicy.

Kwestia plików dźwiękowych/wideo wygląda podobnie. Korzystasz z Windows Media Player? Jeśli tak, to program WMP nie uruchomi pliku dźwiękowego w piaskownicy z lokalizacji C:\Sandbox\... Musisz skorzystać z zewnętrznego programu. Tę opcję również przetestowałem - VLC jako domyślny program o uruchamiania plików dźwiękowych i wideo bez problemu uruchamia się w piaskownicy, gdy otwieram pliki z lokalizacji C:\Sandbox\...

Dlaczego tak się dzieje? Nawiązując do wypowiedzi z forum Sandboxie - prawdopodobnie dlatego, że programy domyślne oprogramowanie Microsoftu jest w pewnym stopniu powiązane z procesami svchost.exe


Re: Sandboxie - kamaz222 - 22.03.2014

Cytat:
Kwestia plików dźwiękowych/wideo wygląda podobnie. Korzystasz z Windows Media Player? Jeśli tak, to program WMP nie uruchomi pliku dźwiękowego w piaskownicy z lokalizacji C:\Sandbox\... Musisz skorzystać z zewnętrznego programu. Tę opcję również przetestowałem - VLC jako domyślny program o uruchamiania plików dźwiękowych i wideo bez problemu uruchamia się w piaskownicy, gdy otwieram pliki z lokalizacji C:\Sandbox\...

Plik mp3 mam powiązany (Zawsze używaj programu) z WinAmpem, i tutaj też wystepuje problem a jak wiemy windows nie jest domyslnym programem Windowsa. Z Windows media player nie korzystam.


Re: Sandboxie - preter - 22.03.2014

kamaz222 napisał(a):Plik mp3 mam powiązany (Zawsze używaj programu) z WinAmpem, i tutaj też wystepuje problem a jak wiemy windows nie jest domyslnym programem Windowsa. Z Windows media player nie korzystam.

A próbowałeś powiązać pliki MP3 z Winampem ponownie?
PPM na pliku > Otwórz za pomocą > Przeglądaj, a następnie wskaż plik winamp.exe w folderze instalacyjnym w C:\Program Files. Może takie ponowne powiązanie plików z programem pomoże.

kamaz222 napisał(a):a jak wiemy windows nie jest domyslnym programem Windowsa.

Ni w ząb nie zrozumiałem tej części Twej wypowiedzi.

A sprawdzałeś może czy zdjęcia się otwierają za pomocą zewnętrznej przeglądarki plików?

Pozdrawiam,
preter


Re: Sandboxie - Buli - 05.04.2014

Czy jest jakiś problem kompatybilności z IE 11 (Win 8.1 x64)? Porzuciłem Chrome, które działało mi pięknie pod SB. Oczywiście SB najnowsze.
Przy uruchomieniu wywala mi taki komunikat:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Sandboxie - Rob - 21.04.2014

System: Windows 7 wersja x64.

Witam wszystkich. Ostatnio reinstalowałem system i niestety mam dość duży problem z sandboxie. Podkreślam przed reinstalacją wszystko działało prawidłowo.

Objawy. Gdy uruchomię ponownie komputer i mam zamiar uruchomić "Przeglądarka internetowa w piaskownicyPrzeglądarka internetowa w piaskownicy" nic się nie dzieje. Wcześniej pokazywało się okno z informacją o wersji bezpłatnej trwało krótkie odliczanie i już mogłem działać. Teraz muszę wykonać następujące kroki. Piaskownica> usuń zawartość>ponownie odpalenie przeglądarki w sandboxie i wszystko działa ukazuję się okno przeglądarki. Powiem wam jest to bardzo denerwujące. Przeinstalowałem przeglądarkę później sandboxie i nadal to samo.


Z góry dziękuję za każdy pomocny post.


Re: Sandboxie - preter - 22.05.2014

Cytat: Version 4.10
Released on 22 May 2014.

These are the changes to Sandboxie since version 4.08:
- The Excel clipboard problem "The picture is too large and will be truncated." has been fixed.
- Sandboxie is now built under Visual Studio 2010 and uses newer versions of the Microsoft libraries. Two new security features have been enabled for all Sandboxie binaries: DEP (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

... -questions) and ASLR (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

... domization) .
- Fixed the following startup errors on the Dell Venue and other Win 8.1 tablets. SBIE2336 Error in GUI server: 11 / C0000021?. SBIE2335 Initialization failed for process Start.exe 88/0?
- Fixed for Windows 8.1 update KB2919355.
- Fixed several additional C0000142 (STATUS_DLL_INIT_FAILED) bugs. These could also show up as "CRT not initialized" or "DLL failed to initialize" errors and could also sometimes cause the sandboxed application to crash on start.
- Incompatibility with FFX 27 and Avast that caused FFX to run with no visible windows.
- Chrome crash when reporting an issue under Tools->Report an issue...
- Fixed a problem with DFS drives (Distributed File System)
- The "InjectDll" setting would sometimes cause DLL initialization to fail with the message "CRT not initialized" or "DLL failed to initialize".


Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Sandboxie - zord - 30.05.2014

Cytat: Sandboxie version 4.12 Released

The MS Visual C++ redistributable libraries have been broken out into a separate download. These now download and install during the Sandboxie install. Installing them this way will enable them to be automatically updated by Windows Update should MS issue any hotfixes.

The auto-update feature is working again.

The Portuguese (Portugal) language has been fixed.

For more information, see the download page:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Co zastanawiające o wydaniu nowych wersjach nie informuje już tzuk twórca tylko ale Curt pracownik invincea firmy która kupiła projekt, czyżby teraz oni całkowicie zajęli się rozwojem programu ?


Re: Sandboxie - koniczynka - 30.05.2014

Na stronie producenta widnieje wersja4.10?


Re: Sandboxie - zord - 30.05.2014

Nie zaktualizowali strony, ale pobiera się wersja 4.12


Re: Sandboxie - koniczynka - 30.05.2014

Dzięki zord


Re: Sandboxie - Quassar - 13.09.2014

Nowa wersja beta 4.13.4 do pobrania

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Lista zmian
Fixes in 4.13.4

1) The auto-update feature only checked the next update time (SbieCtrl_NextUpdateCheck) 1 time when SbieCtrl.exe was started. If SbieCtrl.exe was kept running, it would never check the update time again. This has been fixed.

2) Several large memory leaks (reported by Dr. Larry Pepper et al.) have been fixed. In particular: viewtopic.php?f=11&t=18412

3) ASLR is now enabled for SbieDll.dll 32 bit (64 bit will come later).

4) OpenIpcPath=\BaseNamedObjects\FontCachePort is now in templates.ini as a default. Until now, this was a suggested work-around for some Chrome 37 problems.
NOTE: the default only applies to new installs. For existing installs, you need to go into Sandbox settings->Applications->All Applications, and check the option "Allow direct access to Windows Font Cache"

5) NtQueryInformationProcess was not working correctly for 32 bit apps running in 64 bit Windows. The sandbox path was returned instead of the host path. This is mainly for Buster and BSA.

6) There is a new EULA (license.txt)

The Chrome 37/38 permissions problem with drop rights is still being worked.


Re: Sandboxie - Quassar - 28.09.2014

Nowa wersja beta 4.13.5 do pobrania

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Lista zmian
Fixes in 4.13.5

1) Several incompatibilities with Chrome 37 & 38 have been fixed.

2) The problem with multiple Sandboxie update dialogs introduced in 4.13.4 has been fixed.


Re: Sandboxie - Quassar - 11.10.2014

Nowa wersja beta 4.13.6 do

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Lista zmian
Fixes in 4.13.6

1) Chrome 37/38 crash error C0000008 (invalid handle).

2) Chrome 38-64 hang (web page unresponsive).

3) Chrome hangs when printing to PDF.

4) Browsers cannot access Internet when using McAfee SaaS

5) Silverlight crashing in Win 8.1 (viewtopic.php?t=18513)

6) Excel sometimes crashes when copying large amounts of data.

7) Sandboxie now has language support for Farsi (Persian).