SafeGroup
Norton Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Norton Security (/thread-465.html)



Re: Norton Internet Security / Norton 360 - facecik - 19.02.2014

Używałem dość długo Nortona (2lata) i jak dobrze pamięta wszelkie aktualizacja oprócz tych co następują co roku( zmiana wersji) , wchodziły poprzez LiveUpdate .
Pewny jesteś, że ta aktualizacja wymaga oddzielnej instalacji ?


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Miquell - 19.02.2014

Więcej info tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Norton Internet Security / Norton 360 - facecik - 20.02.2014

Dzięki za info Miquell , sprawa jasna.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - mikesu - 20.02.2014

po raz kolejny plus dla Norton-a za sposób i jakość komunikacji ze swoimi użytkownikami :-)


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - zord - 21.02.2014

Nowa wersja 21.1.1.7 PL Wersja aktualizacyjna

Norton AntiVirus 2014 21.1.1.7

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Norton Internet Security 2014 21.1.1.7

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Norton 360 2014 21.1.1.7

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Miquell - 22.02.2014

Po aktualizacji, póki co, nie mam zastrzeżeń co do funkcjonowania nowej wersjiNortona (Win8.1, x64).


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - McVein - 03.03.2014

A ja mam takie pytanie. Czy NIS 2014 dalej usuwa sam wszystko co uzna za zagrożenie, czy daje możliwość wyboru użytkownikowi? Oraz jak wygląda sprawa z możliwością wykluczania plików i folderów?


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - zord - 03.03.2014

Nadal usuwa, niby jest w ustawieniach Zapytaj mnie ale nie działa to tak jak w innych programach.
Co do wykluczeni to tu wszystko działa tak jak powinno.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - mikesu - 03.03.2014

McVein napisał(a):A ja mam takie pytanie. Czy NIS 2014 dalej usuwa sam wszystko co uzna za zagrożenie, czy daje możliwość wyboru użytkownikowi? Oraz jak wygląda sprawa z możliwością wykluczania plików i folderów?

Usuwa... - ale po usunięciu jeszcze w tym samy oknie masz opcję przywrócenia pliku oraz pytanie o dodanie pliku do wykluczeń. Działa bezproblemowo.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Miquell - 03.03.2014

mikesu napisał(a):Usuwa... - ale po usunięciu jeszcze w tym samy oknie masz opcję przywrócenia pliku oraz pytanie o dodanie pliku do wykluczeń. Działa bezproblemowo.
+1 Beer
W pierwszej kolejności jest automatyczne działanie wobec wykrytego zagrożenia, chwilę później monit z możliwością podjęcia dalszych decyzji przez użytkownika.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Miquell - 08.03.2014

Po dłuższej przygodzie z pakietem od Symanteca w aspektach funkcjonalnych mogę w zasadzie wypowiadać się o nim prawie w samych pozytywach.
Oczywiście to czysto subiektywna opinia, ale nie mam też większych, krytycznych uwag co do jego funkcjonowania.
To lekki soft, który nie uprzykrza życia użytkownikowi, z jednej strony może być niemalże całkowitym automatem, z drugiej zaś ma całkiem niezłe możliwości konfiguracyjne.
Nie zgadzam się z opiniami, że w przeciwieństwie do swoich odwiecznych konkurentów Norton spowalnia działanie sprzętu i systemu - z wnioski z moich doświadczeń są dokładnie odwrotne.
Z moich obserwacji wynika, że w kwestii szybkości działania i eksploatacji zasobów sprzętowych, w starciu z wygrywającymi ostatnie testy pakietami zabezpieczającymi Symantec wypada zdecydowanie najlepiej.
Największą funkcjonalną wadą Nortona wydaje mi się spora ilość wykonywanych zapisów, które zauważyłem w szczególności wyraźnie na systemach 64-bitowych.
Ilości danych, jakie te zapisy pochłaniają były u mnie niestety dość spore, choć pewnie część użytkowników nawet nie zwróci na nie większej uwagi.
Sądzę, że z jednej strony może wynikać to z faktu częstych aktualizacji w trybie "pulse", z drugiej może również z cyklicznych skanowań, przeprowadzanych w stanie bezczynności systemu.
Winowajcą jest ponoć włączona opcja Automatycznego Monitorowania Programów przez moduł Inteligentnej Zapory, chociaż u mnie jej dezaktywacja praktycznie nic nie zmieniła.
Support wie o problemie, był on również swego czasu dyskutowany na forum Symanteca, miejmy nadzieję, że poprawią to w kolejnych wydaniach.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - grzechu1999 - 08.03.2014

Windows 7 Ultimate 64 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


500 MB zapisu w ciagu 10 godzin, czy to duzo, nie wiem, nie mam porownania.
Dodam, ze aktualizacje odpalam recznie raz dziennie przez live update, automatyczne wylaczone.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - preter - 08.03.2014

grzechu1999 napisał(a):Windows 7 Ultimate 64 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


500 MB zapisu, czy to duzo, nie wiem, nie mam porownania.

AVG Antivirus i IS też mają dużą ilość zapisanych danych. Od zawsze mnie to drażni, bo niby jakie dane zapisuje program zabezpieczający w tle? To jest dziwne tym bardziej, że Norton (AVG także) korzysta z chmury.
Może zapisuje na dysku tymczasowe dane pobrane z tejże chmury (dotyczące oczywiście zagrożeń)?. Pytanie tylko, w jakim celu miałby to robić, skoro ma stałe połączenie z chmurą?


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Konto usunięte - 08.03.2014

Ostatnio się zreflektowałem - to nie musi oznaczać zapisów na dysk.
To są zapisy wejścia / wyjścia, można w to wliczyć też sieć (o ile tak to zlicza, ale głowy nie dam!).


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Miquell - 09.03.2014

@up
Też zaczynam się nad tym zastanawiać... Może to i sieć, bo u mnie w zapisach w bajtach potrafił machnąć po 5 godzinach pracy grubo ponad 1 GB...
Przy czym drastyczne skoki tych wartości miały miejsce głównie w stanie bezczynności systemu...
Może większą ilość zapisów generuje też uczestnictwo w Community Watch i zbieranie danych do raportów??
Przy najbliższej okazji spróbuję się przyjrzeć temu raz jeszcze.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - zord - 09.03.2014

Podczas bezczynności Norton defragmentacje dysk i może to dla tego.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Miquell - 09.03.2014

No właśnie, może to ta "optymalizacja" robi swoje...


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - preter - 09.03.2014

zord napisał(a):Podczas bezczynności Norton defragmentacje dysk

Defragmentuje? Czyli, że niszczy dyski SSD.
Eh... Bez komentarza.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Konto usunięte - 09.03.2014

Tak, on nie rozpoznaje ssd i trzeba to w nim ręcznie wyłączyć, bo w przeciwnym przypadku tylko niepotrzebnie ora komórki.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Miquell - 09.03.2014

preter napisał(a):Defragmentuje? Czyli, że niszczy dyski SSD.
Eh... Bez komentarza.
Tak to jest, gdy kompleksowy pakiet myśli za użytkownika Wink