SafeGroup
Norton Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Norton Security (/thread-465.html)



Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Hektor11 - 12.01.2014

reinstalowalem juz chyba program z 5 razy , takze norton remowal tooolem za kazdym razem usuwajac wszystkie smieci i dalej to samo, noe ukancza aktualizacji blad 8920,208 , naprawde nikt nie ma takiego problemu? kontaktowalen sie z pomoca online , kazali reunstalowac program , mam pytanie : czy trzeba sie zalogowac do systemu jako administrator zeby wlasciwie sie zainstalowalantywirus NIS??? bo tak tez kazali


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Miquell - 14.01.2014

Hektor11 napisał(a):mam pytanie : czy trzeba sie zalogowac do systemu jako administrator zeby wlasciwie sie zainstalowal antywirus NIS??? bo tak tez kazali
Zgadza się, w większości przypadków tak właśnie powinno się przeprowadzać tego typu instalacje Wink
Hektor11 napisał(a):dalej to samo, noe ukancza aktualizacji blad 8920,208 , naprawde nikt nie ma takiego problemu?
Nie wiem jak było wcześniej, ale od ponad tygodnia Norton działa u mnie wyśmienicie Smile


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Securone - 15.01.2014

Bogdan tak ma byc.U mnie jest tak samo.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Miquell - 15.01.2014

Bogdan napisał(a):po odpaleniu za każdym razem w zasobniku pokazują mi się dwie ikonki NIS-a.
Wie ktoś z was o co chodzi?
W zasobniku powinna być jedna ikonka. W menedżerze zadań są za to dwa aktywne procesy sygnowane ikonką Nortona Wink


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Miquell - 21.01.2014

Po aktualizacjach z minionego tygodnia u niektórych użytkowników Nortona pojawił się problem z uruchomieniem skanowania (nie działały linki do skanowań typu: szybkie i pełne).
Problem rozwiązuje ręczne uruchomienie LU (chodzi o zainicjowanie procesu), a następnie, po jego ukończeniu, restart systemu Wink


Dodano: 21 sty 2014, 2:17

Od wczoraj dostępny jest (manualnie lub przez LU) patch aktualizujący Norton Toolbar do wersji 2014.6.4.11.
W tej odsłonie pojawia się kilka drobnych "usprawnień" technicznych, no i przede wszystkim kompatybilność NT z Chromem Wink


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - grzechu1999 - 23.01.2014

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pytanie: czy da sie w jakis sposob zablokowac te opcje jak na screenach: "Przywróć" i "Przywróć i wyklucz ten plik"?
Mimo zalozonego hasla na program sa one dostepne, wiec pytam, czy mozna te opcje w jakis sposob zablokowac?


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Miquell - 23.01.2014

grzechu1999 napisał(a):Pytanie: czy da sie w jakis sposob zablokowac te opcje jak na screenach: "Przywróć" i "Przywróć i wyklucz ten plik"?
Pytanie po co miałyby być blokowane?? Suspicious


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - grzechu1999 - 23.01.2014

Kompa dziele z mlodszym bratem i to mu umozliwia wgrywanie syfu na kompa.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Miquell - 23.01.2014

@ up
Rozumiem, ale... No właśnie jest jedno ale - zablokowanie przycisku powrotu i wykluczenia, w czysto hipotetycznej sytuacji, mogłoby uniemożliwić przywrócenie nieszkodliwego pliku, który Norton potraktował
jako FP. Raczej nie ma co liczyć na przyznanie użytkownikowi tak dalece zaawansowanych uprawnień Wink


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - grzechu1999 - 24.01.2014

Najlepiej jakby byla opcja zablokowania tego w ustawieniach Nortona. Bo niby da sie ustawic ogolne haslo i ladnie blokuje mozliwosc wylaczenia ochrony antywirusowej, zapory czy samego dostepu do ustawien ale takiej waznej rzeczy juz nie...
Furtka dla syfu ;/


Dodano: 24 sty 2014, 16:47

zord napisał(a): Norton 2014 21.1.0.18

Norton AntiVirus 2014 21.1.0.18

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Norton Internet Security 2014 21.1.0.18

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Norton 360 2014 21.1.0.18

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



To jest na 15 czy 30 dni bo na dobreprogramy podobno jest na 15 a na stronie symanteca na 30?


Dodano: 24 sty 2014, 18:22

Widze, ze tez na 15 dni.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Klikamy na "Bezpłatna wersja próbna" i mamy na 30 dni.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Bogdan - 30.01.2014

N stronie producenta jest na 30 dni,na DP 15.
Ale Symantec mógł by te cztery poprawki ( tak cztery już są ) zintegrować z główną instalką na swojej stronie a tak za każdym razem kiedy się instaluje na nowym komputerze lub po formacie trzeba je dodać z LU.
Trochę to żenujące.Wink


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Hektor11 - 01.02.2014

nadal wystepuje u mnie blad 8920,208 przylive updateWall jakies rady jeszcze?


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - emil86 - 03.02.2014

Z płatnych Norton Internet Security był najsłabszy jaki miałem ..... ślepy przepuszczał dość sporo ,a i wyszukanie infekcji nie zawsze się udało...

Po 9 miechach zrezygnowałem program nie wart kasy ...


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Miquell - 03.02.2014

emil86 napisał(a):program nie wart kasy ...
Jako zwykły użytkownik szanuję opinie innych użytkowników, ale z czystej ciekawości - podasz bardziej konkretne argumenty, które uzasadniają takie stwierdzenie?


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - facecik - 03.02.2014

emil86 napisał(a):Z płatnych Norton Internet Security był najsłabszy jaki miałem ..... ślepy przepuszczał dość sporo ,a i wyszukanie infekcji nie zawsze się udało...

Po 9 miechach zrezygnowałem program nie wart kasy ...


ręce opadają jak czyta się takie konstruktywne wypowiedzi , nie mające nic wspólnego z prawdą.... i to nie tylko w tym temacie popisujesz się taką wiedzą....


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - help3r - 05.02.2014

Co powiecie na temat bieżącej wersji Nortona ? Zainstalowałem na laptopie 90dniową wersje testową i pierwsze co mi się rzuciło to lekkość - Zużycie zasobów na bardzo niskim poziomie , trochu większe podczas skanowania. Stwierdzam też że zmalała w moim przypadku ilość fałszywych alarmów.
Sprawdzał ktoś jego skuteczność w praktyce?? Póki co oparłem się tylko na najnowszy test pakietów IS z PCFormata.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - witek21 - 06.02.2014

emil86 napisał(a):Z płatnych Norton Internet Security był najsłabszy jaki miałem ..... ślepy przepuszczał dość sporo ,a i wyszukanie infekcji nie zawsze się udało...

Po 9 miechach zrezygnowałem program nie wart kasy ...


Ja zrezygnowałem po 3 latach i nie żałuję, zawsze myślałem że to najlżejszy program poki go nie odinstalowałem, co z tego że mało ramu bierze jak to nie jest wyznacznikiem jak szybko będzie nam działał system pod ochroną av. Najważniejsze ile zaczepia procesor a tu widocznie jest słabo zoptymalizowany. Po instalacji innego av obnażyło ile przepościł syfu go po prostu niezauważył.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Miquell - 06.02.2014

help3r napisał(a):Co powiecie na temat bieżącej wersji Nortona ?
W mojej opinii, opartej na empirycznych wnioskach, pakiet NIS w wersji 21.1.0.18 praktycznie w każdym z aspektów jego funkcjonowania zasługuje na pozytywną ocenę.


Dodano: 06 lut 2014, 14:31

witek21 napisał(a):Najważniejsze ile zaczepia procesor a tu widocznie jest słabo zoptymalizowany.
W tym aspekcie trudno o obiektywizm, bo np. z moich obserwacji wynika coś zupełnie innego Smile
Według mnie w ostatnich latach Symantec zoptymalizował ten pakiet na tyle, że w codziennym użytkowaniu sporadycznie dotyka on CPU, w przeciwieństwie do większości swoich odwiecznych konkurentów. W kwestii użycia procesora - zarówno w pracy z moim emerytowanym już Core Duo, jak również z małym Atomem i mocniejszym i7 Norton wypada bardzo przywozicie.
Podobnie rzecz wygląda z apetytem na pamięć, który jest praktycznie znikomy oraz mieleniem dyskiem i ogólnym spowolnieniem pracy systemu, których występowania nie stwierdzam.

witek21 napisał(a):Po instalacji innego av obnażyło ile przepościł syfu go po prostu niezauważył.
U mnie po odinstalowaniu czysto, ale to zapewne może być wynik innej eksploatacji i odmiennego, ogólnego podejścia do kwestii bezpieczeństwa Wink
Nie jestem ani fanem Nortona, ani nawet jego stałym użytkownikiem, ale nie zmienia to faktu, że obecną wersję oceniam wysoko Smile


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - help3r - 06.02.2014

Miquell napisał(a):sporadycznie dotyka on CPU, w przeciwieństwie do większości swoich odwiecznych konkurentów. W kwestii użycia procesora - zarówno w pracy z moim emerytowanym już Core Duo, jak również z małym Atomem i mocniejszym i7 Norton wypada bardzo przywozicie.
Podobnie rzecz wygląda z apetytem na pamięć, który jest praktycznie znikomy oraz mieleniem dyskiem i ogólnym spowolnieniem pracy systemu, których występowania nie stwierdzam.


Sam mam Pentium Dual Core w komputerze i mam takie same odczucia Smile Jak na razie stwierdzam że z przetestowanych przez mnie pakietów IS jest on najmniej zasobożerny.
Jak wróce do domu przyjże się jeszcze dokładniej się pakietom IS a dokładniej AVG , F-Secure oraz BitDefender.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Miquell - 19.02.2014

Pojawił się stabilny update dla NAV/NIS/N360oznaczony sygnaturą 21.1.1.7 .
Changelog:
Cytat: Improvements & Fixes:
- Norton Toolbar cumulative fixes since 21.1 release
- Minor AutoProtect backend fixes
Źródło: norton.com

W chwili obecnej aktualizacja obejmuje tylko wersje ENG (pozostałe w przygotowaniu) i jest dostępna do pobrania wyłącznie z poziomu Norton Security Center.
Nie jest to klasyczny patch, lecz pełna wersja programu, stąd dostępność przez LU jest wątpliwa.