SafeGroup
Norton Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Norton Security (/thread-465.html)



Re: Norton Internet Security / Norton 360 - McAlex - 06.06.2012

Zakończyłem kilka dni testów:-) eset nod32 wykrył na komputerze 65 szkodników, wczoraj Emsi też nie mało, 2 dni temu mcafee usuwal równiez około 50. Natomiast nie jest to tragiczny wielce wynik jak na kilkaset próbek. Niestety Sonar Wiadomo nie jest w stanie zapewnic stu procent ochrony, a w przypadku pliku dostarczonego spoza sieci lub przez usb często okazuje się jedyną linią obrony ( mało definicji i DI skuteczna tylko przy pobieraniu). Wiem, że ten soft jest popularny i lubiany , więc przepraszam za moją szczerą opinię, Ale uważam, że jest troszkę przereklamowany. Leży w nim kilka funkcji,które byłyby pomocne. I trochę to przykre , gdyż ma on szereg ciekawych funkcji, jest nowoczesny, a w starciu z paczką nowych malware potrafi wykryc skrajnie nawet tylko połowę zagrożeń i z resztą musi radzić sobie SONAR , kiedy inne av koszą je tradycyjnym skanem. I chcę się tu odnieść do faktu, że norton zostawił na komputerze wiecej gadzin niż niemający praktycznie heurystyki mcafee. Ale trzeba przyznać, że jest mega lekki i dla typowego użytkownika wystarczająco skuteczny:-)


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - zbir - 06.06.2012

Chcesz powidezieć, że wgrywałeś pliki, jak w rosyjskiej ruletce, czyli albo Sonar wykryje, albo wirus się zainstaluje????


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - tommyklab - 06.06.2012

Mam nadzieję, ze nie robicie tego na swoim głównym kompie, gdzie macie wszystkie swoje dane?

Jak świadomie na "żywca" to na jakimś oddzielnym systemie bez ważnych danych.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - zbir - 06.06.2012

Na kompie żony?Cool


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - tommyklab - 06.06.2012

Może być i taki system Wink


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - McAlex - 07.06.2012

na kompie testowym:-) osobnym dysku z windows xp.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - paradise7 - 09.06.2012

Już od 18 maja wyszły chyba 4 buildy sprawdzcie i wstawcie jakieś screeny czy sie coś zmieniło i kiedy wyjdzie final tej wersji


Dodano: 09 cze 2012, 15:16

ostatni build jaki wyszedł to Norton Internet Security 2013 beta 20.0.0.119


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - McAlex - 12.06.2012

Donoszę uprzejmie,że Symantec dość sprawnie i szybko wywala false positive wykryte przez DI, po zgłoszeniu przez stronę :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Konto usunięte - 14.06.2012

Ten pakiet jest nieśmiertelny... czego bym nie testował i tak do niego wracam Smile
Na Windows 8 spisuje się dobrze, tylko analiza pobranych plików trwa znacznie dłużej niż na Windows 7 - spotkał się ktoś może z czymś takim?


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - facecik - 16.06.2012

Kurcze , NIS 2012 jest leciutki, ale NIS 2013 chyba jeszcze lżejszy,procka prawie nie tyka, ramu 11MB 2 procesy,a spadało poniżej 10 nawet, komputer chodzi od 15.00non stop.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Konto usunięte - 16.06.2012

Da się już jakoś używać tych wersji na 2013?


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - facecik - 16.06.2012

Łukasz , jeden dzień dopiero u mnie to działa, wcześniej instalowałem na chwilę, ale problemów jakiś nie zauwazyłem, siedzi cicho, nic go nie czuć, ramu jak na zdjęciu podjada, procka nie rusza, wiatraki w lapku stoją, czyli jest ok.Pewnie coś tam jest niedorobione, ale ja tego nie zauważyłem Smile
Dobrze ,że wreszcie interfejs przestał w tej wersji mulić,bo nieco to śmiesznie wyglądało w wersji 2012 ,jak zamulało po wejściu w zaawansowane bo funkcje.


edit:
I już wyleciał z hukiem, podczas usuwania malware,paczka600 sztuk proces NIS-a zawiesił się i zamknął , drugi pozostał i spowodował zawał chwilowy na systemie, na szczescie udało się wymusić zamknięcie windowsa i deinstalację programu.
Kończę na tym testy programów , bo zanim udało go się usunąć , sypał raportami do Symantec-a dobre 10 minut.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - paradise7 - 15.07.2012

Od paru dni jest zamknięte pobieranie wersji beta z powodu robienia nowego buildu, oni chyba zrobią nowy interfejs to wszystko to co im napisałem powiedzieli mi że teraz szykują niespodziankę. i będzie Download Insight 3.0 iSystem Insight 3.0 i File Insight 3.0 i cały czas optymalizją Norton 2013 producty. ale za nim zamkneli to wydali pare buildów. I bardzo dużo naprawili błędów w nim


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Street - 16.07.2012

Zapowiada się ciekawie Smile


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - morphiusz - 16.07.2012

paradise7 napisał(a):Od paru dni jest zamknięte pobieranie wersji beta z powodu robienia nowego buildu, oni chyba zrobią nowy interfejs to wszystko to co im napisałem powiedzieli mi że teraz szykują niespodziankę. i będzie Download Insight 3.0 iSystem Insight 3.0 i File Insight 3.0 i cały czas optymalizją Norton 2013 producty. ale za nim zamkneli to wydali pare buildów. I bardzo dużo naprawili błędów w nim


Za tak miłą wiadomość wybaczam tę składnię Smile


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - bladel - 29.07.2012

już można pobierać bete i jest to wersja 20.0.0.133


pojawiła się nowa beta 20.1.0.8

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Norton Internet Security / Norton 360 - ktośtam - 29.07.2012

Oficjalny download 20.1.0.8 (wersje bez definicji):

NAV :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

NIS :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

N360 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Galactico - 29.07.2012

Nie wiadomo kiedy będzie finalna wersja?


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Dusiek - 29.07.2012

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No i Norton pokazał nowy wygląd.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Norton Internet Security / Norton 360 - KaMiL - 29.07.2012

To wszystko już jest tutaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

czyli w temacie o Nortonie 2013 Smile