SafeGroup
Norton Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Norton Security (/thread-465.html)



Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Eru - 24.09.2011

Ta a w ciągu tego 1 dnia powstaje kilka innych rootkitów 0-day + kilka modyfikacji już istniejącego rootkita więc szansa na zarażenie wzrasta - wystarczy popatrzeć na dobrze nam znane forum dp Tongue


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - SE7EN - 24.09.2011

kamil10506 napisał(a):Noooo, totalna Facepalm
Dobra, a teraz powiedzcie mi, jaka jest szansa, że ktoś w internecie trafi na rootkita zeroacces albo jeszcze lepiej, na rootkita 0-day? MINIMALNA. A jesli wychodzi nowy wariant rootkita, to po jednym dniu prawie kazdy AV ma go w sygnaturach...


Infekcja z www najczęściej jest właśnie związana z nowiuśkim złośliwym kodem (0-day).


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - PascalHP - 24.09.2011

messier napisał(a):no tylko ze update jest niby co 15 minWink sciema totalna

Poza tym ten update jest co chwilę, tylko niekoniecznie same sygnatury programu, ale lista niebezpiecznych stron itd.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - polak900 - 24.09.2011

poza tym bardzo mało dodają tych stron, bo coś często łapią zonki


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - morphiusz - 24.09.2011

NIS to automat, a takie rozwiązanie prędzej czy później zawiedzie, więc nie ma co się emocjonować Smile.


Dodano: 24 wrz 2011 16:59

SE7EN napisał(a):
kamil10506 napisał(a):Noooo, totalna Facepalm
Dobra, a teraz powiedzcie mi, jaka jest szansa, że ktoś w internecie trafi na rootkita zeroacces albo jeszcze lepiej, na rootkita 0-day? MINIMALNA. A jesli wychodzi nowy wariant rootkita, to po jednym dniu prawie kazdy AV ma go w sygnaturach...


Infekcja z www najczęściej jest właśnie związana z nowiuśkim złośliwym kodem (0-day).


tak właśnie mój znajomy trafił na ZA -po jakichś ciemnych zakamarkach nie buszował, internet u niego służy głównie do NK, YT, serwisy informacyjne, specjalista IT z niego żaden. Wcale się o tego ZA nie starał a samo przyszło nie wiadomo skąd, na komputerze miał NIS 2011 ustawienia domyślne - jak większość użytkowników zainstalował i chciał o nim zapomnieć


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - KaMiL - 24.09.2011

@morphiusz
Hmm, sytuacja z zycia wzięta, więc co mam powiedzieć? Sad


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - PascalHP - 24.09.2011

Dlatego Download Insight zapewnia Nortonowi dobrą wykrywalność, bo mimo wszystko to Insight wykrywa większość niebezpiecznych plików na podstawie reputacji.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - slawektor - 06.10.2011

Co może być przyczyną że usuwa w wersji AIDA64 Extreme Edition 1.85.1600 plik rozpoznając go jako trojana? Zastanawia że dzieje się tak w programie Aida w co drugiej wersji według kolejności wydań.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Norton Internet Security / Norton 360 - polak900 - 06.10.2011

przyczyna prosta, wadliwy program Grin


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - facecik - 06.10.2011

polak900 napisał(a):przyczyna prosta, wadliwy program Grin

Czy ty pod każdym postem od NIS musisz zawsze coś głupiego dopisać ?
Zaczynasz mi kogoś przypominać.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - polak900 - 06.10.2011

facecik norton jest wadliwy, dobrze wiesz że tak nie powinien działać program zabezpieczający


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - facecik - 06.10.2011

Ja uważam, że to najlepszy pakiet internet security .A to że przeczulony czasem to nie wada.
Lepsza detekcja jest niestety związana z większą ilością FP, i to akurat używając Aviry powinieneś doskonale wiedzieć.


Norton 360 6.0 Beta - ktośtam - 08.10.2011

Wydano wersję beta 6 wersji "kombajnu" ze stajni Symanteca - Norton 360.
Więcej info i link do pobrania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Znane bugi:
Cytat: Below is a list of known issues with Norton 360v6 Public Beta build 54. We''re already aware of these issues and will have them resolved prior to final release:

Main UI - After subscription renewal, Main UI shows a red alert that backup needs to be run, but it should display that the Online Backup account needs to be re-enabled

Idle Scan - "Action Required" screen does not appear if threats are detected during Idle Scanning

Scan - System Volume Information folder is being scanned, even though it should be excluded by default

Backup - Gear driver installation is not opening when first attempting a CD backup

Backup - Locked files do not get backed up on 2nd backup

Backup - backup sets are deleted, even though the backup location is unreachable

Backup - Animation for File Transfer does not begin when running backup

Backup - "Activate Secure Online Backup" must be attempted twice to successfully enable Online Backup

PC Tuneup - Win7 only: Internet Explorer history is not cleared when running PC Tuneup
Tony Weiss
Norton Forums Global Community Manager
Symantec Corporation



Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Konto usunięte - 08.10.2011

Whooooooooww, nad wyraz szybko jak nawet na publiczne beta-testy kolejnej wersji 360-tki. Zazwyczaj pojawiała się sporo później.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Snajpiq - 12.10.2011

Może będzie długa faza beta testów dlatega tak wcześnie. Być może wykryte błędy tego wymagają.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - slawektor - 10.11.2011

Norton Toolbar po ostatniej aktualizacji umożliwiającej działanie wFirefoksie 8 nie działa poprawnie na stronie logowania do Windows Live jeżeli na się więcej niż jedno konto:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pamięta tylko te pierwsze, mimo wpisania innego loginu i tak loguje do tego konta które było utworzone jako pierwsze. W Internet Explorer 9 w ogóle nie ma możliwości zapamiętania hasła na tej stronie, mimo że przed aktualizacją było to możliwe.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Konto usunięte - 10.11.2011

Lekkim offtopem:
Na live.com wysiada niestety sporo managerów haseł. U mnie last pass często również tam "zawodzi" i wykrywa pola ale nic nie wypełnia, trzeba ręcznie kopiować.
Nie dziwię się więc, że i toolbar nortona ma takowe problemy. Tak są chyba jakoś dziwnie zbudowane formularze.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - slawektor - 10.11.2011

Racja. Tylko że w poprzedniej wersji to działało bez zarzutu. Pozostaje więc czekać aż poprawią. Na stronie logowania do tepsy gdzie kiedyś był problem, teraz działa bez zarzutu.


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - Dozamet1 - 13.11.2011

ja jakiś czas temu czytałem gdzieś na forum że w marcu!jakby było w styczniu to lepiej !


Re: Norton Internet Security / Norton 360 - MiniMax - 13.11.2011

Inny adresLol
Norton 360 v5 - beta na 90 dni:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]