SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Creer - 17.05.2009

saper1972 napisał(a):
Creer napisał(a):
saper1972 napisał(a):Jak najszybciej mozna kupić OA najlepiej w Polsce i za zotówki ??


Z tego co wiem OA nie posiada polskiego restseller''a.


Czyli tylko u nich na stronie ????


Oui, masz mozliwosc zakupu via PayPal, karta kredytowa, przelew, etc. Oczywiscie waluta USD jest podczas transakcji przeliczana na walute PLN


Re: Online Armor Firewall - saper1972 - 17.05.2009

Creer napisał(a):
saper1972 napisał(a):
Creer napisał(a):
saper1972 napisał(a):Jak najszybciej mozna kupić OA najlepiej w Polsce i za zotówki ??


Z tego co wiem OA nie posiada polskiego restseller''a.


Czyli tylko u nich na stronie ????


Oui, masz mozliwosc zakupu via PayPal, karta kredytowa, przelew, etc. Oczywiscie waluta USD jest podczas transakcji przeliczana na walute PLN

Dzięki za Odp
Chociaż u nich na stronce tez nie jest to takie proste


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 18.05.2009

Creer napisał(a):Powiem krotko, wyglada mi to na kolejny przypadek destrukcyjnego dzialania ''gangu fanboy''ow'' Comodo.
Porty chronione w OA w wersji Free:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ten pan Janusz napisał że ta fotka jest z wersji Pro


Re: Online Armor Firewall - Creer - 18.05.2009

Dozamet1 napisał(a):
Creer napisał(a):Powiem krotko, wyglada mi to na kolejny przypadek destrukcyjnego dzialania ''gangu fanboy''ow'' Comodo.
Porty chronione w OA w wersji Free:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ten pan Janusz napisał że ta fotka jest z wersji Pro


Cyt.
"The restricted ports are indeed in place in OA free but they are not user-configurable. If you require this feature you would need to use the paid version."

Krotko mowiac, wg tego co napisala Cat - jest to lista portow w wersji Free, jednakze nie mozna tych ustawien edytowac w przeciwienstwie do wersji platnej.

Proponuje zakonczenie dyskusji z p. Januszem.


Re: Online Armor Firewall - Kizi - 26.05.2009

A ja mam natomiast takie troszkę śmieszne pytanie. Tongue
Jak mogę usunąć ikonkę FW Status z tray''a? Próbowałem już przez Start->Właściwości->Dostosuj, ale nic to nie dało.


Re: Online Armor Firewall - mbm86 - 26.05.2009

A w czym ci ona przeszkadza ? Smile


Re: Online Armor Firewall - Kizi - 26.05.2009

Lubię mieć porządek na pulpicie, a ta ikonka jest wg mnie wyjątkowo tandetnie zrobiona i gryzie się z moim poczuciem smaku. Cool


Re: Online Armor Firewall - Creer - 26.05.2009

Kizi napisał(a):A ja mam natomiast takie troszkę śmieszne pytanie. Tongue
Jak mogę usunąć ikonkę FW Status z tray''a? Próbowałem już przez Start->Właściwości->Dostosuj, ale nic to nie dało.


W ustawieniach (Settings) jest opcja wylaczenia pokazywania tej ikonki w tray''u. W tej chwili nie pamietam dokladnie jak to sie nazywa, ale cos takiego jest.


Re: Online Armor Firewall - Pablosss - 26.05.2009

Creer napisał(a):W tej chwili nie pamietam dokladnie jak to sie nazywa, ale cos takiego jest.


Show firewall activity in tray.


Re: Online Armor Firewall - lunaticdreams - 29.05.2009

Hej mam pytanko czy OA dobrze wspólgra z AV free??????

czy wyeliminowano już to spowolnienie przy starcie kompa?
mam parę kluczy i zastanawiam się nad instalacją.


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 30.05.2009

Ja miałem Avire z OA <płatnym> i start i spowolnienia nie miałem lecz OA wywaliłem bo działo się to co wwersji Free czyli rozłączanie neta


Re: Online Armor Firewall - mbm86 - 30.05.2009

A ja mam kłopoty z OA co któryś start systemu. Pojawia się pulpit i system stoi. Trzeba zrobić restart na siłę i potem dopiero jest ok. Jak nie miałem OA to nie było tego problemu


Re: Online Armor Firewall - Creer - 30.05.2009

Mbm sprawdz w historii OA czy przy starcie blokuje jakies uslugi/aplikacje/programy


Re: Online Armor Firewall - Meir - 30.05.2009

lunaticdreams-ja miałem Avirę Premium+OA-system ładował się szybko-podejrzewam,ze z Avirą Free będzie jeszcze lepiejSmile

mbam86-miałem to samo na początku-kilka razy komp sam mi się restartował,później- kilka razy po włączeniu kompa-zwiecha-tak samo jak u Ciebie-martwy pulpit-wyjście-twardy resetSmile
Teraz jest wszystko normalnie...nic nie poprawiałem z OA.
On chyba musi się sam dotrzećSmile

Jako ciekawostka czasy ładowania zestawów:

NOD32+OA+DefenseWall HIPS-45 sek.
Avira Premium+OA+DefenseWall HIPS-50 sek.
KAV 2010+OA+DefenseWall HIPS-2,5 min(!!!)-niezbyt halo-prawda?Smile


Re: Online Armor Firewall - mbm86 - 30.05.2009

Creer napisał(a):Mbm sprawdz w historii OA czy przy starcie blokuje jakies uslugi/aplikacje/programy


Sprawdzałem i nic mi nie blokuje.


Re: Online Armor Firewall - Creer - 30.05.2009

mbm86 napisał(a):
Creer napisał(a):Mbm sprawdz w historii OA czy przy starcie blokuje jakies uslugi/aplikacje/programy


Sprawdzałem i nic mi nie blokuje.

Dziennik zdarzen/logi aplikacji/systemowe sa czyste?


Re: Online Armor Firewall - Meir - 30.05.2009

Ten OA jest kapryśny jak 14-letnia panna...sprawdzałem go z 4 antywirusami i za każdym razem co innego...raz ładuje się szybko,raz wolno,z jednym programem działa,drugi bez pytania blokuje,raz się wiesz raz się nie wiesza.
STRASZNIE irytującysoft...dostaliśmy go za darmo i sam się cieszyłem taką perełką,ale teraz bardziej mi przypomina nieoszlifowany diament niż czystą perłę...czas chyba wracać do COMODOSmile


Re: Online Armor Firewall - Pablosss - 30.05.2009

A ja póki co jestem zadowolony z tego softu Smile


Re: Online Armor Firewall - mbm86 - 31.05.2009

Creer napisał(a):
mbm86 napisał(a):
Creer napisał(a):Mbm sprawdz w historii OA czy przy starcie blokuje jakies uslugi/aplikacje/programy


Sprawdzałem i nic mi nie blokuje.

Dziennik zdarzen/logi aplikacji/systemowe sa czyste?


Tak, czyste


Re: Online Armor Firewall - Gnome - 31.05.2009

Mam pytanie w opcjach ogniomurka jest zakładka "Interfaces" i tam są wymienione połączenia z netem, można zaznaczyć połączenie jako "Trustet" to nie zimniejszy bezpieczeństwa?