SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Tibu 11 - 13.12.2014

Panowie czy powinno być włączone ,,włącz tryb debugowania i włącz aktywne skanowanie podsieci,, ??


Re: Online Armor Firewall - Mikołaj - 13.12.2014

wacek_1984 napisał(a):VirtualHost
Czy wszystko działa już w porządku?

Geniusz napisał(a):Panowie czy powinno być włączone ,,włącz tryb debugowania i włącz aktywne skanowanie podsieci,, ??
Domyślnie tryb debugowania oraz skanowanie podsieci z tego co pamiętam jest wyłączone, więc ta opcja nie musi być włączona.


Re: Online Armor Firewall - Tibu 11 - 13.12.2014

aha, ok


Re: Online Armor Firewall - wacek_1984 - 13.12.2014

Mikołaj napisał(a):wacek_1984 pisze:
VirtualHost

Czy wszystko działa już w porządku?

Mikołaj, miałem dziwny problem, w momencie instalowania wszystko było ok, ale po resecie nie mogłem połączyć się ż żadną siecią, kabel/wifi itp nic nie działało.

Potem VB wywalił mi BSOD i zrezygnowałem Wink

Obecnie czekam na przepisanie licki w SSFW


Edit:
Nie zmienia to faktu że na drugim lapku zainstaluję EAM i OA. tam nie mam dziwnego softu Wink


Re: Online Armor Firewall - paradoxx - 29.01.2015

Ostatnio na czystym W8.1 x64 zainstalowałem Online Armor Free 7 i nie działa mi tryb "RunSafer". Myślałem że poszło cis nie tak z instalacją więc znowu instalacja OA na czysty system i znowu to samo.

Czy na W8.1 x64 działa ten tryb? Czy OA w wersji x86 działa prawidłowo na W8.1 x64?

Pozdrawiam


Re: Online Armor Firewall - Quassar - 29.01.2015

nie mam W8 ale możliwe bo OA od dość sporego czasu jest nie aktualizowane sprawdź beta może będą poprawki działać.
A jak nie to alternatywa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pozostaje


Re: Online Armor Firewall - krisbtm - 28.03.2015

Panowie takie pytanie mam..

Co zrobić jak przy instalacji OA wywala mi komunikat że wykrył połączenie mostkowe Virtual Box i nie może zainstalować ?

Tak wiem wywalić.. Tylko problem że ja nie mam już Virtual Boxa, a w panelu sterowania nie ma żadnej karty związanej z VB, ani żadnego mostku None


Re: Online Armor Firewall - Toruniak - 28.03.2015

Zobacz w menadżer urządzeń, tylko najpierw kliknij Widok - Pokaż ukryte urządzenia.


Re: Online Armor Firewall - dolar444 - 28.03.2015

krisbtm napisał(a):Panowie takie pytanie mam..

Co zrobić jak przy instalacji OA wywala mi komunikat że wykrył połączenie mostkowe Virtual Box i nie może zainstalować ?

Tak wiem wywalić.. Tylko problem że ja nie mam już Virtual Boxa, a w panelu sterowania nie ma żadnej karty związanej z VB, ani żadnego mostku None

Poszukaj na wcześniejszych stronach. Sam się pytałem już jakiś czas u nasz kolega @Eugeniusz pisał co zrobić. Zapewne rozchodzi się o wpisy w rejestrze które trzeba wywalić.
A mówisz ze VB nie masz.


Re: Online Armor Firewall - shinjiru - 28.03.2015

ma ktoś jakiś klucz z promo którego nie używa? bym skorzystał z tej zapory


Re: Online Armor Firewall - ichito - 30.03.2015

Jeśli masz potrzebę grzebać w zaawansowanych ustawieniach zapory, blokować adresy o IP, zapisać ustawienia programu do pliku, używać skrótów klawiszowych, bo tym się głównie różni wersja płatna od darmowej, to zrozumiem że chcesz mieć te wersję....używam od lat darmowej i nie wiem, czy koniecznie mi są potrzebne pozostałe funkcje.


Re: Online Armor Firewall - slav - 30.03.2015

Ichito a co z brakiem niektórych polskich znaków diakrytycznych w OA


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - Toruniak - 01.04.2015

Dzisiaj 1 kwietnia.Stąd taki komunikat:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Można by traktować jako żart. Ale to raczej prawda. Online Armor zniknął z strony głównej Emisoftu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogaduchy...już otwarte :) - Konto usunięte - 01.04.2015

Komunikat jest ze wczoraj.. moim zdaniem więc to nie żart.

EDIT:
Cytat:Dear Mr. Tkacz,
thank you for contacting the Emsisoft support.

Yes it is true and not a April joke.

If you have any more questions or problems, just let me know.


Best regards,

Christian Peters
Customer Support



Re: Pogaduchy...już otwarte :) - wojek - 01.04.2015

Szkoda, ale niestety na to się zanosiło... Sad

Natomiast ciekawe, do kiedy będą aktualizacje baz,
które są kilka razy dziennie (okno w informacją wysuwa się z zasobnika).

Ale zamiana licencji samego OA na pakiet EIS to jednak
jakiś plus w tej histo/erii. Smile


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - ichito - 01.04.2015

Oficjalne wsparcie wg komunikatu będzie do 31 marca 2016, potem tylko jakieś ewentualne krytyczne błędy. Podejrzewam, że OA wciąż będzie mogło korzystać z chmury Emsi, choć aktualizacji silnika programu już nie będzie.
Cóż mogę powiedzieć...żal i tyle...to program, który jest dla mnie czymś szczególnym i mam dla niego wiele sentymentu, więc decyzja Emsi jest przykra. Niestety nie pierwszy to przykład, że firma przejmująca soft od kogoś innego bierze, co najlepsze dla własnych projektów, a potem porzuca jego rozwój...nawet jeśli zapewniała, że tak się nie stanie. Wszystko można tłumaczyć biznesem...pieniędzmi...trendem rozwoju czy preferencjami użytkownika...to pewnie logiczne i nawet możliwe do zaakceptowania...ale tylko możliwe. W przypadku OA nie przekonuje mnie to wcale.


Re: Pogaduchy...już otwarte :) - Toruniak - 01.04.2015

ichito napisał(a):Cóż mogę powiedzieć...żal i tyle...to program, który jest dla mnie czymś szczególnym i mam dla niego wiele sentymentu, więc decyzja Emsi jest przykra. Niestety nie pierwszy to przykład, że firma przejmująca soft od kogoś innego bierze, co najlepsze dla własnych projektów, a potem porzuca jego rozwój...nawet jeśli zapewniała, że tak się nie stanie. Wszystko można tłumaczyć biznesem...pieniędzmi...trendem rozwoju czy preferencjami użytkownika...to pewnie logiczne i nawet możliwe do zaakceptowania...ale tylko możliwe. W przypadku OA nie przekonuje mnie to wcale.
Pięknie to Napisałeś.


Re: Online Armor Firewall - korbennn - 03.04.2015

Ubolewam, bo nie widzę godnego następcy dla wersji Free.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 03.04.2015

korbennn napisał(a):Ubolewam, bo nie widzę godnego następcy dla wersji Free.
Myślę podobnie...żaden znany mi program nie posiada funkcji OA (nawet w darmowej wersji), które byłyby tak przydatne, skuteczne, stabilne i tak elegancko skomponowane...eleganckie w znaczeniu tym poniżej
Cytat:Elegancja teorii fizycznych i odpowiadających im równań matematycznych, to przede wszystkim zwięzłe, oszczędne ale jednocześnie pełne i ścisłe zdefiniowanie jak największego zakresu zjawisk fizycznych. W życiu codziennym podobne wymagania mamy w stosunku do gier: dobra gra powinna posiadać proste ale ścisłe reguły i jednocześnie charakteryzować się dużą ilością wariantów (jak np. w szachach: 10134 !).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Programy również powinny podlegać takim kryteriom oceny, bo niestety wśród znanych przykładów znajdziemy takie, które już nawet na pierwszy rzut oka oceniamy jako niechlujne, nieczytelne i trudne do ogarnięcia. OA jest jednym z programów, które wg mnie wyznacza kierunek...standardy...takiej elegancji w rozwiązaniach "security".


Re: Online Armor Firewall - dolar444 - 03.04.2015

I tu nasuwa się jedno, to co jest dobre i używane, to po prostu lepiej zlikwidować niż utrzymywać.
A druga stroną medalu, to taka ze producent wiedział ze wersja darmowa jest dobra, i spora cześć ludzi używa go, wiec co trzeba zyskać klientów na płatny produkt, i tak się zarabia teraz.
A kolejne o nas może martwić, to to ze kurka wodna, coraz więcej dobrych programów z działu "security" zaczyna znikać, a nie ma czym ich zastąpić, nawet czasem w płatnych rozwiązaniach, i to boli. A jak jest płatne, to czasem jest taka cena ze zbija z nóg.

Tak jeszcze dopisując, ludzie chcą być wygodni, wiec duże "kobyły" i automaty jak najbardziej są widziane, ale jak wiemy nie dla wszystkich.