SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - korbennn - 12.02.2012

A ja od 09.02 dostaje:

file oanet.cat is corrupted

Wczoraj zrobiłem upgrade - nadal ten sam error.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 13.02.2012

U mnie też coś się porobiło w Premium...zaczęło się od tego, że wciąż chciało mi instalować jakiś nowy wykryty napęd - za każdym startem systemu - czego wcześniej nie było. Wróciłem więc do migawki systemu sprzed 3 tygodni i tym samym do starej wersji OA. Po reinstalacji nakładkowej pojawiły mi się błędy braku aktualizacji (jak wyżej), poza tym nie działa mi teraz dobrze monitor sieci - brak wyświetlania transferu (2 lewe diagramy), do tego podczas instalacji wystąpił błąd podczas instalacji związany z biblioteką framedyn.dll- pisało, że nie znajduje pliku przy czym plik fizycznie jest.
Ściągnąłem inną wersję biblioteki, starą przerzuciłem gdzie indziej, potem restart i znów to samo...próbowałem zarejestrować bibliotekę z wiersza poleceń...nie zadziałało, bo znów błąd w znalezieniu biblioteki. Jestem głupi terazNone


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 19.02.2012

Po ostatnim wydaniu aktualizacji dla Windows 7 OA głupieje i blokuje komponenty Windows Update. Jeśli ktoś nie chce mieć problemów, niech przed rozpoczęciem aktualizowania włączy tryb nauki.


Dodano: 19 lut 2012, 18:46

korbennn napisał(a):A ja od 09.02 dostaje:

file oanet.cat is corrupted

Wczoraj zrobiłem upgrade - nadal ten sam error.

Jaka wersja? Najnowsza to 5.5.0.1557 - jeśli masz starszą pobierz instalator ze strony Emsisoftu i wykonaj aktualizację "lokalną".


Re: Online Armor Firewall - nikita - 19.02.2012

Eugeniusz napisał(a):Po ostatnim wydaniu aktualizacji dla Windows 7 OA głupieje i blokuje komponenty Windows Update. Jeśli ktoś nie chce mieć problemów, niech przed rozpoczęciem aktualizowania włączy tryb nauki.

Masz na myśli to, że po restarcie żaden program nie działa? Bo jeśli tak, to miałem to już jakiś czas temu (około miesiąca, może dwóch). Po kolejnym uruchomieniu, lub ewentualnie dwóch, wreszcie pojawia się monit OA o decyzji dotyczącej komponentów systemu, ponieważ domyślnie były/by blokowane.

Komunikat po próbie uruchomienia jakiegokolwiek programu przed rozwiązaniem usterki brzmi następująco:
Cytat: System windows nie moze uzyskac dostepu do okreslonego urządzenia ścieżki lub pliku[...]



Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 19.02.2012

nikitagorbaczow napisał(a):Masz na myśli to, że po restarcie żaden program nie działa? Bo jeśli tak, to miałem to już jakiś czas temu (około miesiąca, może dwóch). Po kolejnym uruchomieniu, lub ewentualnie dwóch, wreszcie pojawia się monit OA o decyzji dotyczącej komponentów systemu, ponieważ domyślnie były/by blokowane.

Mniej więcej tak.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 20.02.2012

Eugeniusz napisał(a):Po ostatnim wydaniu aktualizacji dla Windows 7 OA głupieje i blokuje komponenty Windows Update. Jeśli ktoś nie chce mieć problemów, niech przed rozpoczęciem aktualizowania włączy tryb nauki.

Za późno...u mnie błędy były masakryczne i spowodowały brak możliwości uruchomienia programów/plików z jakiejkolwiek wybranej lokalizacji, łącznie z niemożnością uruchomienia za pomocą polecenia "uruchom". Z tego powodu pisałem kilka dni temu ten wątek

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ponieważ był to błąd na tyle upierdliwy i tym samym krytyczny dla mnie, założyłem wątek na Fixitach...na początku wiązałem to z nieprawidłową aktualizacją dla Siverlight, ale po wielu działaniach diagnostycznych, wklejaniu różnych modyfikacji do rejestru w końcu Picasso zadała pytanie
Cytat: Hmmm... Sprawdź co się stanie, jeżeli kompletnie zdeaktywujesz Online Armor oraz SpyShelter.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No i w trybie awaryjnym wyłączyłem obydwa...jak ręką odjął. Wszystko powróciło do normy, a z OA niestety musiałem się pożegnać i póki co ustawiłem aktywną zaporę systemową W7.


Re: Online Armor Firewall - nikita - 20.02.2012

Hm.. Dziwnie się zachował.. Mi ten problem ustąpił po prostu po kolejnym (bądź dwóch) uruchomieniu - autostart załadował wszystko poprawnie, a OA zapytał co to za komponenty, które uległy zmianie.

ichito, oddajesz lickę na OA, bo korzystasz z/testujesz SSFW? Smile


Re: Online Armor Firewall - ichito - 20.02.2012

I tak...i niekoniecznie Smile
U mnie niestety same restarty nie pomogłyNone


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 20.02.2012

Hmm OA blokował shell32.dll podczas ładowania systemu, dlatego nic nie działało. Deweloperzy pracują nad tym.


Re: Online Armor Firewall - messier - 15.03.2012

Witam. Jest możliwość ustawienia na stałe otwierania przeglądarki internetowej w RunSafer? Z prawo kliku dzieją się dziwne rzeczy. Nie zawsze pojawia się zielona ramka dookoła aplikacji tak jak być powinno. Z góry dziękuję.


Re: Online Armor Firewall - nikita - 15.03.2012

messier napisał(a):Witam. Jest możliwość ustawienia na stałe otwierania przeglądarki internetowej w RunSafer? Z prawo kliku dzieją się dziwne rzeczy. Nie zawsze pojawia się zielona ramka dookoła aplikacji tak jak być powinno. Z góry dziękuję.

W "panelu" Programs w zakładce również się tak nazywającej, wyszukujesz np. firefox.exe i po dwukliku masz wszystkie ustawienia dla procesu. Na samej górze w sekcji Securitysą 2 pola: RunSafer oraz Installer. Wiesz co wybrać Wink


Re: Online Armor Firewall - messier - 15.03.2012

Ale jak wyszukuje? chodzi o dodanie do tej listy? Ja w tej zakładce nie mam żadnego programy. Jak chce tam dodac chrome lub firefox to się nie dodają.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 15.03.2012

Wchodzisz w Programs, odznaczasz "Hide trusted programs", wciskasz Ctrl+F, wpisujesz nazwę przeglądarki, klikasz find. Potem wystarczy kliknąć Run Safer.


Re: Online Armor Firewall - messier - 15.03.2012

Dzięki. pomogło


Re: Online Armor Firewall - Ambient - 19.03.2012

Mam kilka pytań i na chwilę obecną 2 problemy z OA, otóż wszystkie aplikacje, które uruchamiam w sandboxie dla przykładu powiedzmy na to opera samoczynnie uruchamia mi się w RunSafe - przegladarka traci Aero z zieloną ramką wokół. W ustawieniach OA, wszystkie pliki SB ustawione są na trusted, opera również. Druga sprawa to AntiNetworkSpy SpySheltera nagle zrobił się bardzo aktywny na każdym kroku wywala komunikat: akcja 33. Następna sprawa OA podczas instalacji nie wyłączył zapory sytemowej, ma tak zostać, czy ją wyłączyć?


Re: Online Armor Firewall - ktośtam - 19.03.2012

Problem związany z brakiem Aero w przypadku waplikacji uruchomionej w trybie Run Safer jest opisany tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co do aplikacji uruchamianych w SBIE: spróbuj dodać je do wykluczeń w OA - aplikacje a nie SBIE.


Re: Online Armor Firewall - Ambient - 20.03.2012

ktostam napisał(a):Problem związany z brakiem Aero w przypadku waplikacji uruchomionej w trybie Run Safer jest opisany tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co do aplikacji uruchamianych w SBIE: spróbuj dodać je do wykluczeń w OA - aplikacje a nie SBIE.

Dzięki za linka,wykluczenie aplikacji rozwiązało problem!


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 02.05.2012

Emsisoft Online Armor Firewall 5.5 with beta updates enabled:
  • Added system DLLs hijacking protection.
  • Error in license extension handling – fixed.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Ambient - 03.05.2012

Przetestowałem OA na dwóch próbkach Ransom LockScreen i RansomCrypt, żadnego nie zaliczył (W7 x64) Sad


Dodano: 03 maja 2012, 13:41

Powtórzyłem test jeszcze raz na czystym systemie i z domyślnymi ustawieniami, system W7 x64:
OA :
RansomCrypt - passedto był mój błąd, że wcześniej nie zaliczył najmocniej przepraszam!
LockScreen - bypassed
Comodo :
RansomCrypt - bypassedpozytywnie przechodzi test po dodaniu do chronionych plików i folderów "\Device\KsecDD" i numery lokalnych dysków
LockScreen - bypassed
Outpost :
RansomCrypt - bypassed
LockScreen - bypassed

Shadow Defender, Sandboxie wiadomo Smile


Re: Online Armor Firewall - messier - 03.05.2012

To kiepsko cos online armor. Ciekawe jak malware defender by sie zachował