SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 01.10.2011

Andy napisał(a):Tylko czy wyjdzie to na dobre tej zaporze? I co w takim przypadku z Polskim interfejsem? Będzie trzeba tłumaczyć go od nowa?

Anti-Malware jest napisany chyba w C++, a Online Armor w Object Pascalu (Delphi). A co do polskiego interfejsu to tak, będę musiał go jeszcze raz przetłumaczyć (5 tysięcy linii tekstu... Sad).


Re: Online Armor Firewall - Andy - 01.10.2011

Eugeniusz napisał(a):A co do polskiego interfejsu to tak, będę musiał go jeszcze raz przetłumaczyć (5 tysięcy linii tekstu... Sad).
Nie załamuj się w końcu jak teraz zrobisz tłumaczenie to nabierzesz już większej wprawy Smile i później pójdzie Ci szybciej
A może rób sobie gdzieś notatki np: przekopiuj komunikaty używane w OA, które tłumaczysz i zapisuj sobie ich tłumaczenie np: w "Wordzie" żeby potem zrobić tylko "kopiuj - wklej". Część pewnie pozostanie bez zmian.
A która będzie tą przepisaną od nowa: 6 czy może dopiero 7?
W każdym bądź razie szacunek dla Ciebie, że się tego tłumaczenia podjąłeś i od niego nie odstąpiłeś tylko jesteś wytrwały i uparcie dążysz do celu . Tak trzymaj.
A tak przy okazji nie sądzicie, że jak OA zosatanie przepisany w języku C++ to będzie bardziej mułowaty? Tak, tak wiem że C++ jest podobno szybszy ale i też bardziej rozbudowany przez co Delphi Object Pascalczasami ma nad nim przewagę.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 01.10.2011

Andy napisał(a):A która będzie tą przepisaną od nowa: 6 czy może dopiero 7?

Obstawiam że siódemka.
Andy napisał(a):A tak przy okazji nie sądzicie, że jak OA zosatanie przepisany w języku C++ to będzie bardziej mułowaty? Tak, tak wiem że C++ jest podobno szybszy ale i też bardziej rozbudowany przez co Delphi Object Pascal czasami ma nad nim przewagę.

Interfejs na pewno będzie szybszy (bardziej responsywny(.
Andy napisał(a):A może rób sobie gdzieś notatki np: przekopiuj komunikaty używane w OA, które tłumaczysz i zapisuj sobie ich tłumaczenie np: w "Wordzie" żeby potem zrobić tylko "kopiuj - wklej". Część pewnie pozostanie bez zmian.

Zastanawiałem się nad tym, ale stwierdziłem że pewnie zgubię takie pliki (zapomnę?).


Re: Online Armor Firewall - ktośtam - 01.10.2011

Eugeniusz napisał(a):Zastanawiałem się nad tym, ale stwierdziłem że pewnie zgubię takie pliki (zapomnę?).

To może Google Docs, albo skopiuj takie pliki gdzieś na Dropbox, czy SkyDrive?


Re: Online Armor Firewall - Andy - 02.10.2011

Eugeniusz napisał(a):Zastanawiałem się nad tym, ale stwierdziłem że pewnie zgubię takie pliki (zapomnę?).
Popieram pomysł KtostamGoogle Docs to świetne rozwiązanie ewentualnie Dropbox, czy SkyDrive albo narzędzia onlline od Billa bo zdaje się oni też mają coś takiego jak Google Docs.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 16.10.2011

W kolejnym malutkim "bug fiksie" poprawiono wydajność web shield. Przeglądanie internetu powinno być szybsze Smile.


Re: Online Armor Firewall - morphiusz - 16.10.2011

A kiedy polska wersja? Wink


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 16.10.2011

Hmm w bugtrackerze widziałem projekty wersji 5.2 i 6.0. W 5.2 raczej nie będzie, bo nie od tego jest wersja poprawkowa. Zostaje 6, czyli... przyszły rok ?
Pracuję 14 miesięcy nad tym projektem i na razie użytkownicy niczego nie zobaczyli (poza zrzutem z serwisu tłumaczy OA, który dowodzi że stare tłumaczenie zostało skończone). Miało być tak pięknie...
Na dodatek rozwój OA jest dla mnie trochę niepewny. Wcześniej w Emsisofcie pracowały dwie osoby odpowiedzialne za rozwój tego firewalla, teraz pracuje właściwie jedna.
Oj źle że Emsisoft kupił OA. Gdyby tego nie zrobił, mielibyśmy tłumaczenie już dawno.


Re: Online Armor Firewall - KaMiL - 16.10.2011

No i świetny program niestety upada Sad
A miało być tak pięknie...


Re: Online Armor Firewall - preter - 16.10.2011

Może porzucają rozwój Online Armor jako osobnego programu i połączą go z EAM w pakiet Internet Security (pomyślał z nadzieją). Może dlatego ograniczyli developerów do jednej osoby, by tylko błędy poprawiała i ewentualnie przepisała OA z Pascala do C++ (o czym ktoś już na forum wspominał, chyba Eugeniusz). W końcu porzucili już OA++ i dali jego użytkownikom EAM+OA.

Jednak jak sobie pomyślę, że jeden z mych ulubionych programów zabezpieczających miałby zakończyć karierę samodzielnego firewalla, to serce me wypełnia wielki smutekSad


Re: Online Armor Firewall - korbennn - 24.10.2011

Version 5.1.1. 1383

zapraszam tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - ichito - 24.10.2011

A ja sobie właśnie zapodałem zaporę PC Toolsów...hmm...widze, że Emsi ma niejakie "rozdwojenie jaźni". Na jednej stronie jestOA Free Version 5.1.0.1331 - 09/07/2011 (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) a na innej równocześnie najnowsza wersja (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) Grin
Lista zmian
Cytat: Emsisoft Online Armor Firewall 5.1.1.1383 released:

“Show update notifications” switch (Options->General) – added.
Slowdowns/delays due to WebShield and Anti-Keyloggers modules – fixed.
Duplicates in open History window – fixed.
Clipboard monitoring on x64 systems – fixed.
OA blocks Sandboxie from loading correctly – fixed.
OA makes Main Concept Reference stop working – fixed.
File corruption update error – fixed.
Different GUI tweaks.

The new version can be downloaded on

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

and will be published via online update during the next days too.

Zauważyłem dziwną sprawę...najnowsza wersja jest zarówno w kanale dystrybucji wersji stabilnych jak i wersji Beta...lista zmian dokładnie taka sama (??)


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 24.10.2011

ichito napisał(a):A ja sobie właśnie zapodałem zaporę PC Toolsów...hmm...widze, że Emsi ma niejakie "rozdwojenie jaźni". Na jednej stronie jest OA Free Version 5.1.0.1331 - 09/07/2011 (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) a na innej równocześnie najnowsza wersja (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) Grin

Już jest dobrze Smile
ichito napisał(a):Zauważyłem dziwną sprawę...najnowsza wersja jest zarówno w kanale dystrybucji wersji stabilnych jak i wersji Beta...lista zmian dokładnie taka sama (??)

Ehhmm wersji beta? Gdzie są wersje beta OA?


Re: Online Armor Firewall - ichito - 24.10.2011

Popatrz u góry na link ("« Beta updates – 2011-10-24") i na dole na komentarz
Cytat: This entry was posted on Monday, October 24th, 2011 at 14:14 and is filed under Stable Updates. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

a może ja to źle interpretuję?None2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 24.10.2011

ichito napisał(a):Popatrz u góry na link ("« Beta updates – 2011-10-24") i na dole na komentarz

Gdzie? Jak się wejdzie na blog Emsi i wskaże kategorię beta updates to o tym buildzie OA nic nie ma.
Nic nie rozumiem:crazy:
Proszę o łopatologiczne wytłumaczenie co, gdzie, jak. None2


Re: Online Armor Firewall - ichito - 24.10.2011

Wg kolejności

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 25.10.2011

Hmm link odnoszący się do wersji 5.1.1... OA znanazł się tam ponieważ był kolejnym postem na blogu.
Kategoria w Wordpressie to jedno, kolejność publikowania postów to drugie Smile
Ostatnia wiadomość w kategorii beta updates:
Cytat: This entry was posted on Monday, October 24th, 2011 at 09:32and is filed under Beta Updates . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Informacja o nowej wersji OA:
Cytat: This entry was posted on Monday,October 24th, 2011 at 14:14and is filed under Stable Updates . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Kategorie są różne, chociaż wydawać się może że dotyczypostów danej kategorii.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 26.10.2011

Yesss...teraz rozumiem...kłaniam się w pas w podzięce Grin


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 01.11.2011

Online Armor 5.1.1.1395 wydany:
  • Certificate verification bug on x64 during SCW – fixed.
  • Local help file added.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - facecik - 01.11.2011

Coś poprawili w kwestii bootowania systemu ?