SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - tachion - 06.04.2011

Eugeniusz i Zord to i tak super ze tego podjeliscie sie chybapierwsi w polsce punkt reputacji dla Eugeniusza sie nalezy i podziekowania


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 06.04.2011

Nie, jak ja doszedłem do drużyny to zostało około 1000 wpisów z 4,5 tysiąca. Kto to zrobił, nie wiem, dlatego ja tylko dokończyłem sprawę.
Dlatego nie zdziwcie się że miejscami tłumaczenie będzie dziwne.
Pamiętam że jak wyszedł CIS 3.12 to nie mogłem się przyzwyczaić do polskiego tłumaczenia.


Re: Online Armor Firewall - tachion - 06.04.2011

ok ale to ty dokonczyles dzielo Tongue


Re: Online Armor Firewall - ichito - 06.04.2011

Już jestGrin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Eugeniusz...jesteś geniusz Smile


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 06.04.2011

Tak jest, ale i tak prowadzę problem wydłużonego ładowania Windows.
Czemu? Nie zdążyłem na czas, i tak pewnie są luki w tłumaczeniu.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 06.04.2011

Póki co go nie zainstaluję...bo jestem do jutra poza domem służbowo, ale jak wrócę natychmiast go wrzucam i dam znać, jak się sprawuje.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 06.04.2011

U mnie działa naprawdę dobrze.
Laptok nie ma ekstra mocy obliczeniowej: 1,86 Pentium M, 0,99GB RAM. Używam Opery i nie zauważyłem by procesor był niepotrzebnie męczony przez filtr witryn. Ograniczyli liczbę I/O, zostało więc tylko długie ładowanie Windows.
Opcja plików i rejestru jest dostępna tylko w trybie zaawansowanym, więc free teoretycznie go nie ma. Myślę że jednak będę w stanie wygarnąć kilka licencji.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 06.04.2011

W takim razie maszyny, na których OA jest mamy porównywalne...ale jak dotąd naprawdę nie zauważyłem jakiś spowolnień. No dobra...wszystko i tak jest póki co "na sucho"...program dopiero będzie na kompie jutro, więc więcej też najwcześniej jutro.


Re: Online Armor Firewall - ktośtam - 06.04.2011

Podzieli się ktoś screenami z polskiej wersji językowej OA?
Z góry dzięki.


Re: Online Armor Firewall - morphiusz - 06.04.2011

ktostam napisał(a):Podzieli się ktoś screenami z polskiej wersji językowej OA?
Z góry dzięki.


Nie ma(?)


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 07.04.2011

Nie ma bo jeszcze nie skompilowali.


Re: Online Armor Firewall - buri - 07.04.2011

Różnice między RC1 - wreszcie okno programu mogę płynnie przesuwać po ekranie, wcześniej jakoś tak przymulało strasznie. Program ma dla mnie wystarczające opcje konfiguracji, choć nie widziałem premium z advence mode (to pewnie dało by jeszcze większe zadowolenie). Sypie natarczywie komunikatami kiedy aktualizuje się moja gra online - szkoda iż nie można ustawić folderu z zaufaną zawartością, albo ja nie znalazłem.

Praca programu czy odczuwalna? Tylko po pierwszym restarcie trochę przymulał (nie chodzi mi o to jak był aktywny learnig mode), teraz uruchamia się komputer tak z jego brakiem. Korzystam z niego w tandemie z SS premium i nie kłócą się ze sobą w żadnym aspekcie. Przeglądarka uruchomiona z ograniczeniami SS też działa sprawnie i bez zastrzeżeń.

Wygląd jak to wygląd, kwestia gustu. Trochę archaiczny ale ładny oraz w miarę przejrzysty z rozsądnie pogrupowanymi działami. Nie miałem problemu się w nim odnaleźć, wystarczyło raz przejrzeć całość (bo dużo tego nie ma) aby wiedzieć co, gdzie i jak.

Czy zostanie na dłużej? Na pewno do wydania polskiej wersji, aby ocenić jak to wyszło. Mam ochotę porównać do Outposta ale nie wiem kiedy mi się zachceWink


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 07.04.2011

Jeśli w trakcie aktualizacji gry pojawiają się alerty możesz włączyć tryb nauki lub tryb instalacyjny (jeśli oa wykryje instalator).

Warto dodać folder z grą do wykluczeń, wtedy będzie się przyjemniej grało. Kiedyś miałem problemy z legendarnym Red Alertem jedynką.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 08.04.2011

Mam finalną "piątkę" już u siebie...ale jako Free i bez dodatkowych, zaawansowanych opcji. Premium nie dawało się zaktualizować i wciąż miałem ostatnią datę na 5 kwietna, co niestety wpływa niekorzystnie na poziom zabezpieczenia, jakie program oferuje. Wersja Free wydaje się być wystarczająca, bo to "drugi" komputer na łączu i to jeszcze za routerem i bardziej zaawansowanych funkcji chyba nie potrzeba.
Kreatora pominąłem właściwie całkowicie...lista wszystkiego, co wykrywa OA...choć zaufana i bez zastrzeżeń co do wskazań, nie jest konieczna wg mnie i zaciemnia to na co rzeczywiście mam wpływ podczas pracy swojej i zapory. Wolę na jakiś czas uruchomić tryb nauki i dać pozwolenie temu, co znam niż potem gubić się w gąszczu wszelkich możliwych plików "sys" lub "dll" na liście.


Re: Online Armor Firewall - buri - 08.04.2011

Eugeniusz napisał(a):Warto dodać folder z grą do wykluczeń, wtedy będzie się przyjemniej grało. Kiedyś miałem problemy z legendarnym Red Alertem jedynką.

Kurde jakoś to przeoczyłem. Te wykluczenia to w niefartownym miejscu są, szukałem po innych zakładkach. DziękiGrin

ichito napisał(a):Kreatora pominąłem właściwie całkowicie...lista wszystkiego, co wykrywa OA...choć zaufana i bez zastrzeżeń co do wskazań, nie jest konieczna wg mnie i zaciemnia to na co rzeczywiście mam wpływ podczas pracy swojej i zapory. Wolę na jakiś czas uruchomić tryb nauki i dać pozwolenie temu, co znam niż potem gubić się w gąszczu wszelkich możliwych plików "sys" lub "dll" na liście.

Ja go przeszedłem w całości, jednak na koniec i tak sam sprawdziłem na szybko co i jak. Wiem czemu nie ufać na mym kompie, a co ma się nie łączyć z internetem - komp miałem czysty. Mi było potrzebne aby wykrywał tylko nowe zagrożenia to co siedzi na kompie to niech siedzi. Długo skanuje to mu mogę zarzucić, u mnie to było około pół godziny choć wcale tak dużo na dysku nie mam.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 08.04.2011

Tłumaczenie zostanie dodane do wersji 5.1, zostało zatwierdzone przez deweloperów.


Re: Online Armor Firewall - buri - 08.04.2011

Dorwałem lickę na wersję Premium i jestem mile zaskoczony. Niby trochę więcej opcji, ale takiej kontroli potrzebowałem nad tym co się dzieje. Dokładne określenie co mogą, jak mogą się łączyć programy oraz po jakich protokołach. Dodatkowe zabezpieczenia, niby głupia opcja ale jak ważna: blokuj net w czasie ładowania systemu - pamiętałem to z innych programów.

Jeszcze zapowiedziana wersja polska stawia ten program bardzo wysoko w moim rankingu.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 08.04.2011

W trybie advanced znajdziesz opcję File&Registry, dzięki której możesz zabezpieczyć swoje dane przed zainfekowaniem, kradzieżą.
Warto dodać do niej folder moje dokumenty, klucze rejestru z kluczami rejestracyjnymi. Można też w prosty sposób zabezpieczyć pliki dokumentów, dodając maskę np. *.doc.


Re: Online Armor Firewall - Andy - 10.04.2011

buri napisał(a):...i jestem mile zaskoczony...


Buria powiedz jak wygląda kwestia z długim logowaniem do Windows XP? Poprawili ten problem?


Re: Online Armor Firewall - buri - 10.04.2011

Andy napisał(a):Buri a powiedz jak wygląda kwestia z długim logowaniem do Windows XP? Poprawili ten problem?

Ja tam nie miałem z tym problemu, nawet nie wiedziałem o co chodziło. Działa bez zarzutu, wolniej mi się włącza net tylko na moje życzenie - opcja blokuj w czasie ładowania systemu. Oczywiście ja mam jednego użytkownika i nie wpisuje hasła.

Jeszcze sporo opcji mam do przejrzenia, ale wolę nie przesadzać bo już widzę iż można sobie zblokować za dużoTongue