SafeGroup
avast! Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: avast! Internet Security (/thread-1600.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Re: avast! Internet Security - bardok206 - 09.02.2012

kamil10506 napisał(a):Ok, rozumiem. W poniedziałek pokażę screen.
Ok,dzięki. Weź pod uwage to jak działa to zliczanie, bo zaawansowane informacje o programach sa tylko z ost dnia. Chyba to nie zlicza...


Re: avast! Internet Security - KaMiL - 09.02.2012

Ciekawe, czy choć trochę zmodyfikowali monitorowanie zachowań. Na domyślnych nie robi nic, a kiedy ustawi się na pytaj, daje ostro popalić. Tak było w v6, sprawdzę v7, ale wątpię, żeby to polepszyli None2 To jest podobny problem do manualnego firewalla.


Re: avast! Internet Security - bardok206 - 09.02.2012

Jak uruchamiałem zagrożenia z ost paczki przy monitorze ustawionym na pytaj, to nie zasypywał aż tak bardzo pytaniami.


Re: avast! Internet Security - KaMiL - 09.02.2012

bardok206 napisał(a):Jak uruchamiałem zagrożenia z ost paczki przy monitorze ustawionym na pytaj, to nie zasypywał aż tak bardzo pytaniami.

A był skuteczny?


Re: avast! Internet Security - bardok206 - 09.02.2012

katastrofy nie było,a bliżej się nie przyglądałem bo nie ma sensu ( aż nie pojawi się przynajmniej rc to nie ma co snuć jakichkolwiek domysłów). Bardziej aktywny był autosanbox i jego usługa emulacji.Ciekawi mnie jedno, piszą że program uruchamiany jest w izolowanym środowisku i nawet jak to jest zagrożenia to nie ma prawa wyrządzić szkód. A jak jestto wszyscy wiemy.Jak były robione testy piaskownic, to na pewno avast nie miał 100%.


Re: avast! Internet Security - Blade - 10.02.2012

Zainstalowałem Avasta Free na virtualu i jestem z niego zadowolony.
Ciekawe jak będzie się spisywała piaskownica


Re: avast! Internet Security - Waves - 10.02.2012

AIS 7 blokował mi CSa mimo tego iż był we wszystkich wyjątkach. Muszę wyłączyć avasta gdy chcę pograć.


Re: avast! Internet Security - Street - 10.02.2012

Na razie miałem problem z pierwszym odpaleniem avasta zaraz po instalacji.. przywitał naturalnie głosik kobiety po czym system wisiał.
Oraz restart kompa podczas używania programu Auslogics BoostSpeed.. ale jak na razie w miare stabilnie podczas pracy w tle nie ciągnie więcej niż 30mb więc zapowiada się równie lekko co wersja 6


Re: avast! Internet Security - KaMiL - 10.02.2012

bardok206 napisał(a):katastrofy nie było,a bliżej się nie przyglądałem bo nie ma sensu ( aż nie pojawi się przynajmniej rc to nie ma co snuć jakichkolwiek domysłów). Bardziej aktywny był autosanbox i jego usługa emulacji.Ciekawi mnie jedno, piszą że program uruchamiany jest w izolowanym środowisku i nawet jak to jest zagrożenia to nie ma prawa wyrządzić szkód. A jak jestto wszyscy wiemy.Jak były robione testy piaskownic, to na pewno avast nie miał 100%.

Żaden sandbox chyba nie jest w 100% szczelny, ale fakt, że SB w v6 nie był zbyt dobry, no ale w v7 podobno poprawili go mocno. Jak będzie bliżej finalnej wersji, to trzeba będzie zrobić test.

Chmura działa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



To reakcja na 2 pliki (wirusy) Fajnie tylko, że te powiadomienia były widoczne tylko na pulpicie, kiedy była otwarta przeglądarka, były schowane, przez co uruchomiłem te pliki normalnie, poza sandboxem...

Niestety nie reagował w ogóle na sciągane pliki z malwareblacklist... Oprócz autosandboxa, który działał dość sprawnie. Nie wiem, czy to wina bety, że antywirus w ogóle nie reagował...


Re: avast! Internet Security - polak900 - 10.02.2012

o avast wersji 7, ale go przecukrzyli, ciekawe co te dodatki zrobią ze skutecznością


Re: avast! Internet Security - morphiusz - 10.02.2012

Test -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


"the problem with malwares.pl is they have lots of legit programm in their malware folders Tongue


Re: avast! Internet Security - KaMiL - 10.02.2012

W tym teście też chyba te komunikaty

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


nie były widoczne, bo pod koniec testu nadal były Smile
To jest jakby nie patrzeć duży bląd


Re: avast! Internet Security - tachion - 10.02.2012

morphiusz

dobrze że komp nie wybuchłGrin


Re: avast! Internet Security - Ambient - 11.02.2012

Bardzo ładny wynik, na koniec powinien uruchomić ponownie kompa i wtedy zrobić skan...


Re: avast! Internet Security - bardok206 - 11.02.2012

Miałbym prośbę do osoby używającej na co dzień avasta 7 oraz mającej system wirtualny. Tyczy się to sprawdzenia detekcji (avast7 vs avast6) na jakiejś paczce w chwili udostępnieniazwykłej aktualizacji definicji w jak najkrótszym czasie (aby wyeliminować ewentualna szybka aktualizacje strumieniową w a7).


Re: avast! Internet Security - KaMiL - 11.02.2012

bardok206 napisał(a):Miałbym prośbę do osoby używającej na co dzień avasta 7 oraz mającej system wirtualny. Tyczy się to sprawdzenia detekcji (avast7 vs avast6) na jakiejś paczce w chwili udostępnieniazwykłej aktualizacji definicji w jak najkrótszym czasie (aby wyeliminować ewentualna szybka aktualizacje strumieniową w a7).

Postaram się to dzisiaj zrobić, ale nie obiecuję.


Re: avast! Internet Security - bardok206 - 11.02.2012

kamil10506 napisał(a):Postaram się to dzisiaj zrobić, ale nie obiecuję.
Nie musi być dziś, bylebyś tylko sobie wcześniej przygotował obraz z avastem 6

edit:
ps: moim zdaniem trochę spartolili sprawę na forum avasta. Nie porobili tematów do zgłaszania bugówz przykłademopisu błędów. A teraz na forum porobiło się tyle tematów, że powoli zaczynam współczuć osobom wyszukującym ....a zobaczyć można że nawet usuwają część tematów (pewnie się powtarzają). Burdel w skrócie : )

a część wypowiedzi z tematu gdzie udostępniają betę "P.S. Don''t worry, Vlk will join this thread soon ;-)" tylko potwierdza moją wypowiedź. Gdzie im się tak paliło , nie mogli już poczekać dzień dłużej i zrobić to porządnie?

edit2:
Może ktoś zobaczyć na przeglądarkę w safezone? na jakiej wersji chrome ona bazuje? Zrobili aktualizacje wreszcie? jak nie to czy to nie wpływa na bezpieczeństwo. Strzelam że może być tam najwyżej przeglądarka bazująca na chrome9...


Re: avast! Internet Security - tachion - 11.02.2012

trafny traf 9.0


Re: avast! Internet Security - bardok206 - 11.02.2012

tu wypowiedź z 2011 użytkownika pk (avast team)

"@NiveusLuna, I agree with you, but it''s quite hard to do. Avast7 should use Chromium 15.x version (last known) and every time we get a Chromium build we have to do a lot of changes (add our DNS protection, disable a lot of components, plugins, etc). Since it''s little automatized, we can''t do that everytime when we release a new avast build (stand-alone SafeZone browser has approx. 30Mb and it''s quite a lot for regular antivirus updates)."

Jak dobrze zrozumiałem powinna być wersja 15, ba nawetdobrze by było gdyby to była nawet 13tka. Ale nie,9? Teraz można postawić 2 tezy. 1 wprowadzą update w kolejnych wersjach beta. 2 Olali sprawę (jeśli teraz tego nie prowadzili to kiedy mają zamiar? Może być za późno na takie zmiany.).


Re: avast! Internet Security - KaMiL - 11.02.2012

Porównanie skuteczności detekcji avasta 7 Beta vs. avasta 6 (wersja Pro)
Skan został wykonany w tym samym momencie, z bazą sygnatur opublikowaną o 10:15.
Skan został przeprowadzany na maksymalnych ustawieniach skanowania niestandardowego.

Wynik:
AVAST 7 - 127/171

AVAST 6 - 126/171


Różnica jednego pliku na korzyść Avasta 7.