SafeGroup
AdGuard na Androida...konfig - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Ochrona przed szkodliwymi treściami (https://safegroup.pl/forum-26.html)
+--- Wątek: AdGuard na Androida...konfig (/thread-10858.html)

Strony: 1 2


AdGuard na Androida...konfig - Quonirath - 25.11.2016

Dziś "black friday" i dobra cena więc Adguard zagościł w moich programach i w związku z tym chciałem zapytać użytkowników którzy mają tą aplikację na androidzie czy coś trzeba konfigurować po zainstalowaniu  ( jeśli tak to co ) czy default wystarczy ?

dzięki i pozdrawiam i


RE: AdGuard na Androida...konfig - Buli - 26.11.2016

Na pewno warto aktywować dodatkowe filtry np. polski filtr. Kieruj się własnymi preferencjami i nie zaznaczaj wszystkiego, bo nie wiele to zmieni, a znacznie spowolni przeglądanie. Jeśli zależy Ci na prywatności zerknij również na tryb niewidzialności.


RE: AdGuard na Androida...konfig - buri - 26.11.2016

Która to opcja tryb niewidzialności? W tym firewall Adguarda można zablokować aplikacji dostęp do internetu? Nie widzę typowego blokuj, trzeba odznaczyć te opcje pozwalające na ruch sieciowy?


RE: AdGuard na Androida...konfig - Konto usunięte - 26.11.2016

Tak, jeśli chcesz odciąć dostęp to tak właśnie trzeba zrobić.

Ogólnie teraz kupowanie AdGuarda w wersji premium zaczyna mijać się z celem*. Wersje beta, które są na ukończeniu i zaraz będzie nowy stable (mowa o Androidzie) dodają darmowe filtrowanie po DNS. I to warto włączyć, zarówno jak mamy betę, jak i najnowszą stabilną Premium. Do tego aktywacja filtrów właśnie z DNS. Filtry polskie powinny aktywować się automatycznie.

* - no chyba, że chcemy blokować je też we wszystkich innych aplikacjach, wtedy ok


RE: AdGuard na Androida...konfig - buri - 26.11.2016

Dzięki za odpowiedź, bo czasami się zastanawiam po co niektórym aplikacją internet. Jeśli chodzi o blokadę w aplikacjach to z tych co korzystam reklamy mi nie przeszkadzają, ale adguard nie łapał mi reklam w update samsunga, teraz wycina je co mnie cieszy.

AdGurad to tak jakby jedyne sensowne zabezpieczenie dla mnie bo wycina ten syf, a nie instaluje nic spoza sklepu - tam też czytam czego chce aplikacja, jak się nie podoba to blokuje. Przeraża mnie ile pozwoleń nawet prosta apka czasami chce, niby wiele alternatyw, ale nie jest tak prosto.


RE: AdGuard na Androida...konfig - Konto usunięte - 26.11.2016

Jeśli masz roota + xposed to możesz użyć xprivacy.
Jeśli nie, to na sprzętach z Andoidem 6.0 i nowszymi można tymi uprawnieniami dowolnie zarządzać np. latarka chce dostępu do kontaktów.. chce, ale Ty jej nie dajesz.

A wracając do adguarda, to owszem, można np. filtrować połączenia i po wifi i komórkowo. Czy trzeba... no nie wiem... w sumie mało znam appek, które by faktycznie tego ruchu nie wymagały, acz może to kwestia tego, czego się używa.


RE: AdGuard na Androida...konfig - buri - 26.11.2016

Nie mam root, więc mi pozostaje tylko filtrowanie przez Adguard. Gdyby nie aparat, nawigacja i internet to bym nie potrzebował smartfona. Dzięki za porady, lubię mieć trochę więcej władzy na swoim urządzeniu, root odpada u mnie z uwagi na gwarancję - wolę nie mieć problemu.


RE: AdGuard na Androida...konfig - Quonirath - 26.11.2016

(26.11.2016, 10:58)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak, jeśli chcesz odciąć dostęp to tak właśnie trzeba zrobić.

Ogólnie teraz kupowanie AdGuarda w wersji premium zaczyna mijać się z celem*. Wersje beta, które są na ukończeniu i zaraz będzie nowy stable (mowa o Androidzie) dodają darmowe filtrowanie po DNS. I to warto włączyć, zarówno jak mamy betę, jak i najnowszą stabilną Premium. Do tego aktywacja filtrów właśnie z DNS. Filtry polskie powinny aktywować się automatycznie.

* - no chyba, że chcemy blokować je też we wszystkich innych aplikacjach, wtedy ok

no ja kupiłem bo 50% off było więc groszowe sprawy za licencję lifetime na 2 pc i 2 urządzenie z androidem a w dodatku denerwują mnie reklamy wyświetlające się właśnie w aplikacjach. Rozumiem że w wersji AG premium też jest/będzie DNS? bo właśnie zauważyłem że jest wersja AG DNS ale to jeszcze beta


RE: AdGuard na Androida...konfig - KaMiL - 26.11.2016

Masz roota w telefonie?
Ogolnie warto ustawic w ustawieniach zaawansowanych filtrowanie wysokiej jakosci. I dodaj hosty AdAway i Someonewhocares to filtrow uzytkownika.


RE: AdGuard na Androida...konfig - Quonirath - 26.11.2016

@KaMiL nie mam roota


RE: AdGuard na Androida...konfig - KaMiL - 26.11.2016

No to tak jak mówiłem - w ustawieniach zaawansowanych włącz filtrowanie wysokiej jakości (dzięki temu nie ma pustych pól po reklamach w przeglądarce), włącz oczywiście filtrowanie HTTPS, a w filtrze użytkownika dodaj te adresy hostów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli chodzi o wbudowane filtry, to włącz Annoyances filter, Eksperymentalny filtr i Adblock polskie reguły cookies.
Osobiście Bezpieczne Przeglądanie mam wyłączone, bo nie czuję żadnego zagrożenia, używając Androida. Zaporę sieciową też mam wyłączoną, bo nie potrzebuję po prostu. W takiej konfiguracji Adguard jest lekki i skutecznie blokuje reklamy we wszystkich aplikacjach.


RE: AdGuard na Androida...konfig - Quonirath - 30.11.2016

ok to jeszcze jedno pytanie ( nie wykluczam że zostanie uznane za głupie Smile ) więc tak jak uruchamiam filtrowanie https to AG pyta o zainstalowanie certyfikatu więc ja go instaluję ale po zainstalowaniu w powiadomieniach telefonu pojawia się komunikat
" Monitorowanie sieci"
Podmiot zewnętrzny może monitorować Twoją aktywność w sieci np. e-mail...
Umożliwiają to dane uwierzytelniające zainstalowane na twoim urządzeniu"

I mam na dole tego komunikatu "sprawdź zaufane poświadczenia " i jak to kliknę to przenosi mnie do tego certyfikatu co pobrał Adguard
o co chodzi ?
Ogólnie teraz wszedłem w te zaufane dane uwierzytelniające ( nigdy tu nie zaglądałem) i w systemowych jest sporo certyfikatów rozumiem że to sie z systemem instaluje ?


RE: AdGuard na Androida...konfig - KaMiL - 30.11.2016

To normalna sprawa, tak (niestety) działa Android, ze po zainstalowaniu takiego certyfikatu powiadamia po każdym restarcie o tym, ze zostal zainstalowany zewnetrzny certyfikat. Moge sie mylic, ale jak masz ustawione haslo/pin/wzor w telefonie, to to powiadomienie znika. Ja przenioslem certyfikat do certyfikatow systemowych, ale do tego potrzebny jest root.


RE: AdGuard na Androida...konfig - Quonirath - 04.12.2016

to jeszcze jedno, rozumiem że muszę mu pozwolić na utworzenie połączenia VPN tak?


RE: AdGuard na Androida...konfig - buri - 04.12.2016

Tak, bo on tak działa jako lokalny VPN i przed niego idzie cały ruch.


RE: AdGuard na Androida...konfig - Quonirath - 06.12.2016

Właśnie a jak to jest z tym VPN który tworzy adguard, czy to połączenie jest bezpieczne bo już parę razy napotkałem opinię że nie do końca taki vpn jest bezpieczny


RE: AdGuard na Androida...konfig - Pablo fanatyk - 06.12.2016

Witam.
Panowie a jaki filtr wbić w AdAway/AdGuard żeby zablokować komunikaty o cookies? Filtry blokujące te komunikaty na PC przykładowo z uBlocka nie zadziałają.
Pozdrawiam serdecznie!


RE: AdGuard na Androida...konfig - KaMiL - 06.12.2016

Z wbudowanych filtrów włącz Annoyances filter i Adblock polskie reguły cookies. Możesz też dodać do filtrów użytkownika tę listę

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: AdGuard na Androida...konfig - Quonirath - 06.12.2016

a co powiecie na temat tego co w poście #16?


RE: AdGuard na Androida...konfig - Quonirath - 13.12.2016

ktoś się wypowie na temat tego vpn?